Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głośników Polk T50


andrzej_122

Recommended Posts

Dzień dobry,

Będzie to mój pierwszy zestaw do salonu o powierzchni 18 m2 głównie do filmów i słuchania muzyki. 

Zdecydowałem się na układ dwóch kolumn podłogowych Polk T50.

Szukam teraz amplitunera do którego będzie podłączony telewizor sony xf9005 i komputer. Zależy mi też na łączności WIFI i bluetooth.

Co polecacie?

Czy  ONKYO TX-NR686 za 1600zł będzie ok? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli docelowo chcesz zbudować system wielokanałowy, wybór amplitunera Onkyo TX-NR686 jest jak najbardziej odpowiedni. Natomiast jeśli chcesz pozostać przy konfiguracji 2 kolumn, moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie zakup klasycznego amplitunera sieciowego. W tym przypadku proponowałbym Onkyo TX-8250.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny, gwarantuje że będą atrakcyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2019 o 08:10, S4Home napisał:

Tak ale to amplituner do kina domowego a nie dwóch kolumn. Do dwóch kolumn masz Onkyo 8250. Zapraszam

Czemu do kina domowego? Bo ma kanał 7.2 i nie powinno wtedy sie podłączać tylko dwóch kolumn?

 

 

Dnia 20.12.2019 o 08:19, seba3002 napisał:

Czy potrzebujesz wyjsc/wejść HDMI czy wystarczą Ci złącza optyczne?

Jakie są główne zalety jak podłącze amplituner Z telewizorem przez hdmi?   Telewizor posiada złącza optyczne? 

Edytowano przez andrzej_122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wciąż nie padła odpowiedź jaki kolega ma budżet. A odnośnie różnic między amplitunerem AV a wzmacniaczem / amplitunerem stereo. Czy zamierzasz wykorzystać 5, 7 czy kolejne x końcówek mocy z amplitunera AV czy zamierzasz grać tylko w stereo? Jeśli nie planujesz zakupu więcej niż 2 kolumn, zakup amplitunera wielokanałowego jest Ci tak potrzebny jak kierowcy taksówki ciągnik siodłowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Żeby podłączyć sprzęt do telewizora wystarczy wzmacniacz z wejściem opytczym. Bądź zewnętrzny przetwornik. Ja bym proponował takie rozwiązanie niż amplituner stereo za 2000 PLN. 

Telewizor ma takie wejście? 

 

Można prosić o przykład takiego wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ma wyjście optyczne (a przynajmniej nowe modele powinny je mieć). A wzmacniaczy z wejściem optycznym jest cała masa. A nawet jeśli wzmacniacz takiego wejścia nie ma wystarczy dokupić zewnętrzny dac, który zamieni sygnał cyfrowy na analogowy. A ze wzmacniaczy do 2000 masz np marantza pm 6006, który ma wejście optyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...