Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo 2000-3500 zł


Mateusz Fiema

Recommended Posts

Witam przymierzam się do zamiany, dokupienia wzmacniacza do mojego obecnego zestawu. Aktualnie korzystam z AIO Marantza MCR 610 z Oberonami 5, dodatkowo używam CA DacMagic 100. Chciałbym zakupić  jakiś sensowny wzmacniacz stereo (2000-3500zł) który wyciągnie trochę więcej z tych kolumn. W planie jest chwilowe pozostawienie Marantza jako CD i sieciowego(używam jeszcze Chromecasta Audio) odtwarzacza i planowana w przyszłości jego zamiana na porządny streamer i jakiś transfer CD. Pomieszczenie w którym słucham ma jakieś 20 m2. Co do muzyki którą słucham to blues, rock, metal, ale bywa, że pójdzie jakaś klasyka niekiedy pop. (Rival Sons, Gov'tmule, Iron Maiden, Anderson East, Tracy Chapman, Gary Moore, Pink Floyd, Ray Charles .... ). Jestem otwarty na wszelkie propozycje i sugestie, sprzęt może być zarówno nowy jak i używany. Z góry dziękuje za odpowiedź. Odpowiadając już na pytania, kolumny wolałbym narazie pozostawić. Źródła których używam to kolecjka CD, Tidal Hifi i Spotify, trochę albumów na komputerze w większej gęstości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem jeszcze dobre opinie zbiera CA CXA60 bądź 80 no i ostatnio trafiłem na kilka dobrych opinii o nowym audiolabie 6000. Czy jeszcze te pozycje sa godne rozważenia ? 8005 kiedyś słuchałem i wydaje mi odpowiedni do moich preferencji. 

Edytowano przez Mateusz Fiema
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z mojego doświadczenia zaproponowałbym Ci przede wszystkim wspomniany przez Ciebie Audiolab 6000A, który jest bardzo dobrym uzupełnieniem kolumn Dali Oberon. Bardzo dobrą opcją jest także Cambridge Audio. Już model CXA60 powinien Cię usatysfakcjonować, chyba że możesz dołożyć do CXA80, będzie jeszcze lepiej. W przypadku Cambridge Audio za chwilę wchodzą nowe modele, w związku z tym obecnie możesz u nas zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach "60" i "80". Myślę, że warto także spojrzeć na Cyrus One.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaz75  

No tak się nie da! Albo funkcjonalność, albo jakość. Dlaczego nigdy nie kupiłem amplitunera stereo? Bo dla mnie się liczy dobry dźwięk! A ampli w tej samej kwocie mi tego nie da! I osobiście wybieram zawsze używane graty😁 ale w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Dzięki temu mam sprzęt kilka klas wyżej. 

A jak ktoś chce nowe, niech kupuje😁. Jego wola. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ja.Byłyamplitunery Onkyo i Yamahy.Teraz jest Nad 356 z Dac.Wiem że można lepiej, ale za te pieniądze które zapłaciłem to gra naprawdę dobrze.Przerobiłem też Malinę z Hifiberry Dac +pro ,bardzo dobry dźwięk.Naprawde nie ma się czego obawiać.Teraz mam Chromecast podłączony do wzmacniacza dla wygody i Pc do wejścia USB we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z zensorami 5 (poprzednik oberonow) gra cyrus one. Jako streamer bluesound node 2i. Moim zdaniem w tych pieniądzach bardzo fajne połączenie. Oczywiście zamiast node'a możesz użyć chromecast plus zewnętrzny wzmak i akurat miescisz się w założonym budżecie. Dla mnie jest to granie niemeczace, lekko ocieplone, takie którego z przyjemnością można słuchać godzinami. Jeśli jesteś z okolic Lublina zapraszam na odsłuchu. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mateusz Fiema napisał:

Akurat ostatnio miałem okazje tylko posłuchać 7005 i nowego 7000N marantza. Przyznam, że ten 7000N zrobił niezłe wrażenie ale niestety wykracza poza budżet bo tam dodatkowo są funkcje sieciowe. 

Słuchałeś ze swoimi kolumnami? Bo to ma duże znaczenie. Z 8005 który gra lepiej się mieścisz w cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateusz Fiema napisał:

Akurat ostatnio miałem okazje tylko posłuchać 7005 i nowego 7000N marantza. Przyznam, że ten 7000N zrobił niezłe wrażenie ale niestety wykracza poza budżet bo tam dodatkowo są funkcje sieciowe. 

Z Onkyo 8390 zmieścisz się w budżecie. Kalibracja w nim działa świetnie, znaczaco poprawia brzmienie

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8390-tx8390-amplituner-stereo-z-hdmi-airplay-wifi-promocja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...