Skocz do zawartości

Roon - czy warto i dla kogo


Gość

Recommended Posts

Ja ten Roon core instalowałem na iMacu on jest taki cichy że zupełnie nie wiedziałem kiedy jest włączony. Może Mac mini?

Taki znalazlem:

Zobacz ofertę: Apple Mac Mini Late 2014 i5 4GB 500GB SSD Komplet https://allegro.pl/oferta/apple-mac-mini-late-2014-i5-4gb-500gb-ssd-komplet-10002136383?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Mac mini. Ale jaki "display" do niego? U mnie tylko laptop Win i TV. Nie mam już żadnego typowego monitora.  Z japkiem nie miałem nic w życiu 😆  jak to ogarnąć? Przecież muszę mieć jakiś ekran do tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas instalacji możesz podłączyć pod TV, nie masz wolnego portu HDMI? a później zostawiasz i zapominasz to jest MacOS nie Windows 🙂

Może sobie stać gdziekolwiek, najlepiej podłączony do sieci po kablu

A chcesz tam przechowywać jakieś pliki czy zwyczajnie serwer Roon’a?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorzy Roona zapewniają że jest przetestowany tylko z Nuc Intela, dokładna lista jest przestawiona na forum wsparcia. Inne mini komputery też działają czyli Dell, Lenowo itp, ale zastrzegają że kolejne upgrady roona mogą nie być kompatybilne.

Jezeli masz kilka tyś albumów to wystarczy i3 8/16 Ram i 64 Ssd, jezili kilkanascie tys to bedziesz potrzebowal i7 ramu ile wlezie i 64ssd.

Do konfiguracji potrzebujesz jakiegokolwiek

monitora. Ale tylko na chwile, do instalacji ROCK, potem działa juz bez monitora.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock tak w skrócie to zmodyfikowany Linux który zawiera w swojej dystrybucji zaszyty już serwer Roon’a i ok tu się zgodzę że sprzęt może mieć znaczenie. Ze względu choćby na sterowniki urządzeń - im mniej ich zaszytych w systemie tym lżejszy system. Podobna polityka do Apple, można instalować Hackintosh’e 🙂 składając komputer z podzespołów jakie są wspierane przez MacOS. No to jezeli chcemy tego ROCK to lepiej na urządzeniu dedykowanym, będzie mniej problemów. Ale już sam serwer Roon’a można zainstalować na takim MacMini i będzie git.

Czyli teraz pytanie, szukasz coś na Roon Core czy raczej na ROCK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tanielinie napisał:

bo Rock na Nuc to fajna sprawa.

Będę musiał o tym poczytać i się doszkolić bo zawiesiłem się na najtańszym rozwiązaniu Laptop W10 + chromecast. Czas to zmienić. 

Dzięki za rady 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kasy jaką chcesz zainwestować. Laptop ktory posiadasz, mini komp, nuc, wydatki rosną, ale komfort teżsmile.png

 

Będę musiał o tym poczytać i się doszkolić bo zawiesiłem się na najtańszym rozwiązaniu Laptop W10 + chromecast. Czas to zmienić. 
Dzięki za rady


Chyba warto, bo na forum ronna posiadacze nuc pęka od ochów i achów :)

Jak będziesz czegoś potrzebować pytaj śmiało, pomogę w miarę możliwości, też dopiero raczkuje z roonem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z roona dobrze to wymyślili. Łatwiej przelknąć koszty budowy NUCa gdy się ma świadomość że odpowiednik odprojektowany przez nich czyli Nucleus+ na i7 kosztuje ponad 10 000 zl. Za to jest ładna obudowa i brak aktywnego chłodzenia, innych rożnic nie ma. NUC intela wydaje się być za darmo:))) Mnie to przekonało:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany Roon na NAS Synology z procesorem Intel Celeron (6GB RAM, dyski SSD). Sprawdzałem jego możliwości puszczając dwa niezależne strumienie do dwóch stref. Dodatkowo włączyłem DSP na obu strumieniach. Odtwarzanie było płynne i bez zacięć zarówno z plików lokalnych jak i Qobuza (nawet 24/192). Obciążenie procesora nie przekroczyło 50%. Wniosek z tego taki, że nie jest potrzebny bardzo wydajny procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że nie jest potrzebny. Roon ma ogromne mozliwosci, ludzie podpunaja do niego kilka urządzeń, podbijają do DSD używają DSP. Można tym zatkać nawet mocny procesor.

Jezeli ktoś ma 20 000 plyt to i3 tego może nie „obrobić”

Tworcy Rooona jasno i wyrażnie piszą że „pojdzie na wszystkim co ma archtekturę x64. Ale jak sie nie chce mieć problemow z zatykaniem, i poparwną obrobkę sygnału trzeba sie postarać o i3, i7 10 gen. Sam testowałem na lapku ktory ledwo ogarnia W10, ale roon działa:)

Ale gdybym miał inwestować w budowe NUC zastanawialbym się nad oszczednościami. Łatwo jest kupić, trudniej sprzedaćsmile.png Upgrade nie wchodzi w gre bo NUC to procesor i pamięć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na każdym Intel NUC można instalować roon ROCK?   Chodzi mi o taki kupiony przykładowo z Amazon UK.

 

Edit,

trochę źle sformułowałem  pytanie. Czy taki NUC (parametry custom) musi być goły bez żadnego systemu? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUCi7DNKE kupiony na rynku wtórnym. Moglby byc na nim tylko Rock ale jakos mi szkoda. Zaintalowalem więc core na nim pod WIN10. Spięte kablem usb z dac. Dac z amp. Amp ze sluchawkami:). Polecam takie rozwiązanie. Chce aby tylko core dzialal wyłączam podpięty via hdmi monitor. Obroty wiatraka NUCs skręcony odpowiednio. Sa tutki do tego w sieci. Dziala bezszelestnie. A temp jest niska. NuC z core dziala na wifi 5 ghz. Pliki dsd z serwera dzialaja bez zajakniecia. Kluczem jest dobre stabilne łącze na kablu+ dobry router odpowienio skonfigurowany.

Dla.samego rocka szukalbym nuc i5 8 gb ramu i 128 dysk ssd. Mozna mniejszy ale sie nie opłaca. Na amazon.de sa czesto dobre promki. Jak moze byc ze wzgledow logistycznych jak u mnie na wifi to raczej 5 ghz.

 

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...