Skocz do zawartości

Roon - czy warto i dla kogo


Gość

Recommended Posts

10 minut temu, Inferno napisał:

Ale to jest zanim załaduje się system wiec masz parametry bez obciążenia żadnymi aplikacjami. Rozumiem że @JohnDoe potrzebuje podejrzeć parametry podczas pracy urządzenia żeby wiedzieć czy np. Podczas odtwarzania jest OK, dobrze rozumiem?

Można poszukać jak uruchomić SNMP na tym ROCK

https://www.site24x7.com/help/admin/adding-a-monitor/configuring-snmp-linux.html

I na windzie zainstalować serwer który będzie czytał dane jakie NUC wysyła 

https://www.paessler.com/snmp_monitor?gclid=EAIaIQobChMIys-mkcj77QIVB5OyCh34vQeeEAAYAiAAEgJSR_D_BwE

jescze poszukam czegoś 

https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Odczyt_informacji_SNMP_przez_browser_MIB

A potrafi czytać z zewnetrznego hosta?

Core Temp, SpeedFan można zczytywać przez SNMP, do HWInfo jest wtyczka Remote Sensor Monitor - A RESTful Web Server.

Jeżeli nie planujesz sprawdzania i pobierania tych danych cyklicznie do tworzenia statystyk i analiz tylko raz na jakiś czas to chyba najprostszym i bezbolesnym sposobem byłoby zalogować się zdalnie do NUCa przez AnyDesk z telefonu, tabletu lub innego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marecki napisał:

Nie, trzeba ją zainstalować na NUC z Windowsem

Ja mam NUC z ROCK i nic innego na dysku boot nie może być zainstalowane. 

 

Myślałem, że jest jakiś progs do monitorowania urządzeń w tej samej sieci. Znalazłem nawet kilka ale po wpisaniu IP NUC - żaden nie chce się połączyć z NUC. Pewnie można to jakoś zrobić ale ja nie umiem.

Nie jest mi to tak bardzo potrzebne, to raczej czysta ciekawość.  Chciałem sprawdzić temperaturę procka w NUC żeby wiedzieć czy warto się pchać w "fanless case".     Zmieniłbym na "fanless" tylko jeśli by się okazało, że nie grzeje się bardzo i bez wiatraczka też da radę. 

Ostatecznie może zostać tak jak jest bo wiatraczka nie słyszę w ogóle.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, próbowałem już chyba każdego mądrego i przede wszystkim darmowego serwera DLNA pod Windows i nawet Emby nie spełnia oczekiwań do końca.

Testuje na chwilę obecną Roona i generalnie prawie wszystko mi w nim pasuje i nawet mam z  tyłu głowy aby zapłacić a jednocześnie pojawia się grymas gdyż nie mogę wygodnie poruszać się po swojej bibliotece w widoku folderów, tak jak jest to faktycznie posegregowane na dysku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po problemie, jak NUC potrafi to John masz rozwiązanie

NUC potrafi wszystko, ale czy ROCK? Domyslam sie ze na tym Nuc działa


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ehh, próbowałem już chyba każdego mądrego i przede wszystkim darmowego serwera DLNA pod Windows i nawet Emby nie spełnia oczekiwań do końca.
Testuje na chwilę obecną Roona i generalnie prawie wszystko mi w nim pasuje i nawet mam z  tyłu głowy aby zapłacić a jednocześnie pojawia się grymas gdyż nie mogę wygodnie poruszać się po swojej bibliotece w widoku folderów, tak jak jest to faktycznie posegregowane na dysku...

To niestety jest minus ze nie ma widoku folderow tylko wszystko jest w jednym worku


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było Kodi - zniechęcił mnie interfejs, który po instalacji działał z jakimiś dziwnym i skaczącymi fps.

Ogólnie Roon sprawia wrażenie dobrze pukładanego i przemyślanego programu, jednak ma dla mnie kilka psikusów jak chociażby brak widoku listy i ten Applowy vibe.

Duży plus dla Roona i jego konfigurowalny importer metadanych oraz edytor. Integracja z Lyngdorfem jest na zasadzie "It just works" czyli tak jak powinno być, odpalasz i działa i nie trzeba się nad niczym zastanawiać. Inne serwery DLNA działały również ok a Emby jako najlepszy z nich oczywiście miał z tym duży problem chociaż może wynikać to z mojego bardzo restrykcyjnego firewalla i trochę minęło, zanim zaskoczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jack Frost napisał:

Było Kodi - zniechęcił mnie interfejs, który po instalacji działał z jakimiś dziwnym i skaczącymi fps.

No tak, ale implementacji Kodi jest sporo. Poza tym, rozwiązujesz tylko jeden problem z fps (community, support, forum), a nie dziesiątki innych. Ja nigdy nie miałem tego problemu. Ale nie ładowałem się w intelowską platformę.

Ale oczywiście nie namawiam.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Junoxe napisał:

No tak, ale implementacji Kodi jest sporo. Poza tym, rozwiązujesz tylko jeden problem z fps (community, support, forum), a nie dziesiątki innych. Ja nigdy nie miałem tego problemu. Ale nie ładowałem się w intelowską platformę.

Ale oczywiście nie namawiam.
 

Jest jakaś konkretna implementacja, którą polecasz?

Powoli odpuszczam ten temat bo już trochę mnie męczy instalowanie czegoś nowego, konfigurowanie pod siebie, sprawdzanie aby się okazało, że to jednak nie to. Przed chwilą testowałem Audirvana i szybko się rzostaliśmy gdyż interfejs jest słaby i laguje na sprzęcie, któremu mocy do wyświetlania okna aplikacji raczej nie brakuje. To już webowe Emby działa o niebo lepiej chociaż niestety przez DLNA to jedyne co możemy to przejrzeć bibliotekę i wysłać plik do urządzenia i nie ma już nad tym kontroli bo control player Emby nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jack Frost napisał:

Jest jakaś konkretna implementacja, którą polecasz?

Powoli odpuszczam ten temat bo już trochę mnie męczy instalowanie czegoś nowego, konfigurowanie pod siebie, sprawdzanie aby się okazało, że to jednak nie to. Przed chwilą testowałem Audirvana i szybko się rzostaliśmy gdyż interfejs jest słaby i laguje na sprzęcie, któremu mocy do wyświetlania okna aplikacji raczej nie brakuje. To już webowe Emby działa o niebo lepiej chociaż niestety przez DLNA to jedyne co możemy to przejrzeć bibliotekę i wysłać plik do urządzenia i nie ma już nad tym kontroli bo control player Emby nie działa.

Na wstępie zaznaczam, że to co proponuję to nie jest najlepsze rozwiązanie ever i dla każdego. Po prostu potrzebowałem rozwiązania, które spełniało pewne kryteria. I systemy osadzone (JeOS) z Kodi to było dla mnie najlepsze rozwiązanie. I raczej są przeznaczone do zarządzania zasobami LAN.

Na dziś liczą się tylko LibreElec i CoreElec. LibreElec jest również na platformę AMD/Intel/nVidia. Ale dla mnie rozwiązania powiązane z Windows są tylko powielaniem problemów z komputerów stacjonarnych. To jest notoryczne rozwiązywanie problemów spowodowanych przez sam system.
Oba systemy LE i CE mają też swoje buildy na platformy typu single board jak Khadas, Odroid, La Potato, Raspberry itp, albo gotowe rozwiązania na AMLogic.
Co najważniejsze nie używają (ale mogą) serverów DNLA i są Open Source (z ich zaletami i wadami). W ogóle do nie jest serwer-klient. Obsługuje nfs i samba. No i to o czym pisałeś. Zarządzanie plikami. Albo z poziomu menedżera plików albo bibliotek. Ty wybierasz.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech , skończył sie trail i trzeba było podjąć decyzję .... 

No i się zdecydowałem ( pomogło mi przyjanuszowanie na Tidalu :P ) . Tylko Roon nie chce mojej kasy z karty :D 

Postawiłem core na starym lapku , schowałem za szafą i zobaczymy co z tego wyjdzie ... Jako endpoint usbrige z volumio i audio gd. Tak się zastanawiam nad matrixem mini i3 pro , ilość pudełek by się zredukowała , a po sprzedaży shanti , usb signature , audio gd nie wyszłoby to tak źle cenowo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem cały dzień z Roonem i wszystko byłoby generalnie ok gdyby nie ta jego idiotyczna nawigacja, która na dzień dobry strzela w twarz okładkami. Nie potrafię tak żyć. Bez widoku listy to nie ma dla mnie sensu.

Jestem trochę rozbity bo integracja z Lyngdorfem wygląda idealnie - jest queue lista, jest control player, wybierasz co ma grać i gra. Ale połapać się w bibliotece, po której nigdy w życiu nie nawigowało się po obrazkach to jest jakiś dramat dla mnie. 

Słucham muzyki głównie kiedy korzystam z komputera i na nim czytam więc aplikacja w formie serwera jest dla mnie najwygodniejsza. Na razie nie planuje dodatkowego zewnętrznego urządzenia. Jeżeli mam korzystać z DLNA to chciałbym aby to działało podobnie jak Roon i można było sterować poprzednim/kolejnym utworem, głośnością i kolejkowaniem. Emby tutaj poległo całkowicie. Spróbuje jeszcze raz Plexa oraz Foobara z pluginem dlna bo aplikacja Lyngdorfowa przez web/androida nadaje się raczej do włączenia całego albumu niż wygodnego odtwarzania muzyki w locie pracując na laptopie.

 

@Junoxe

Dzięki za naświetlenie tematu jednak to nie to - chciałbym uniwersalną i działającą aplikację pod Win i uniknąć kolejnych systemów i urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja z uporem maniaka wciąż polecam Roon.  

Dyskusja w innych wątkach trochę sprowokowała u mnie chęć wyposażenia swojego streamera w gadżeciarski wyświetlacz. Być może kupię jakiś tablet z fajną podstawką/ładowarką który będę mógł postawić w "ołtarzyku" a kiedy trzeba używać go jako wypasiony pilot. 

Dla tych co nie widzieli, znalazłem fajny film na YT >>>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Ja z uporem maniaka wciąż polecam Roon.  

Dyskusja w innych wątkach trochę sprowokowała u mnie chęć wyposażenia swojego streamera w gadżeciarski wyświetlacz. Być może kupię jakiś tablet z fajną podstawką/ładowarką który będę mógł postawić w "ołtarzyku" a kiedy trzeba używać go jako wypasiony pilot. 

Dla tych co nie widzieli, znalazłem fajny film na YT >>>

 

U mnie na "ołtarzu audio" swietnie sprawdza sie lenovo yoga z wbudowana podstawką i 3 trybami dostosowania wyswietlacza w zaleznosci od położenia. Co prawda nie pracuje z roonem tylko z maliną, ale to akurat nie ma znaczenia

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się właśnie za czymś takim, ekran koniecznie 8 cali + obowiązkowo podstawka z ładowaniem. No i muszę mieć pewność, że zainstaluje się na tym i będzie działać apka Roon Remote.   

Widziałem coś takiego - Lenovo Smart Tab M8               Ale jeszcze nie zdecydowałem. 

lenovo-smart-tab-m8-with-ga-gallery-01.j

lenovo-smart-tab-m8-with-ga-gallery-07.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JohnDoe napisał:

Rozglądam się właśnie za czymś takim, ekran koniecznie 8 cali + obowiązkowo podstawka z ładowaniem. No i muszę mieć pewność, że zainstaluje się na tym i będzie działać apka Roon Remote.   

Widziałem coś takiego - Lenovo Smart Tab M8               Ale jeszcze nie zdecydowałem. 

lenovo-smart-tab-m8-with-ga-gallery-01.j

lenovo-smart-tab-m8-with-ga-gallery-07.j

Szkoda, że nie jest to ładowanie indukcyjne. Zastanawiam się, czy z czasem nie będzie problemu z kontaktem tych dodatkowych styków w tablecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem stosuję Samsunga Galaxy Taba S6. Apka Roona wygląda jak ta desktopowa, szkoda, że to audio ograniczone jest przez Androida.

 

Wcześniej używałem 8 calowego tabletu nVidia Shield K1 i tam apka też hulała, chociaż dopiero od którejś aktualizacji, bo wcześniej zawieszała się na logo Roona.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne taki wystarczy. Jednak nie widzę tego modelu NUC na liście testowanych i wspieranych przez Roon Labs.   Od razu odpowiem, że oczywiście można na wszystkich instalować ROCK ale Roon nie daje gwarancji, że na innych (nietestowanych) będzie zawsze wsparcie. 

Jeśli to Twój model z linku - BXNUC10I7FNK2 - to literka "K" oznacza, że w obudowie nie ma miejsca na 2.5 cala dysk HDD/SSD. Jeśli byś chciał mieć z dyskiem na pliki audio to wybierz któryś NUC z oznaczeniem FN- gdzie "H" oznacza slot na dysk 2.5 cala. 

Literka "K" - bez miejsca na dysk 2.5 cala

Literka "H" - ze slotem na dysk 2.5 cala

Miej na uwadze, że na dysku SSD M.2 - może być zainstalowany jedynie ROCK i nic więcej, ten dysk nie może być używany jako magazyn plików audio. 

Oto lista NUC testowanych i wspieranych przez Roon Labs >>> 

NUC5i3xxx

NUC5i5xxx

NUC6i3SYx

NUC6i5SYx

NUC7i3BNx

NUC7i5BNx

NUC7i7BNx

NUC7i3DNx

NUC7i5DNx

NUC7i7DNx

NUC8i3BEx

NUC8i5BEx

NUC8i5BEx

NUC8i7BEx

NUC10i3FNx

NUC10i5FNx

NUC10i7FNx 

I link do strony o tym wszystkim >>> https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/roon-optimized-core-kit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk  rano już nie miałem czasu pisać.   Może poszukaj  NUC8i5BEH (lub "K" jeśli nie potrzebujesz dysku na magazyn w środku). Procesor i5 w zupełności wystarczy.  

Tutaj przykładowy >>> https://allegro.pl/oferta/intel-nuc8i5beh-barebone-i5-8259u-thunderbolt-3-9741917584

Dokupisz jeszcze 8GB RAM + 128GB M.2 SSD i będziesz mieć wszystko (opcjonalnie dysk 2.5" na magazyn plików jeśli wybierzesz wersję "H")

 

Ja kupiłem NUC10 ale tylko dlatego, że nie mogłem tu u siebie znaleźć NUC8 a chciałem mieć to szybko. Na forum Roon NUC8 jest polecany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...