Skocz do zawartości

Akustyka , pylon pearl 20 , onkyo tx-nr717


Kamil Kowalkowski

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie .

Zwracam się z uprzejmą prośbą o porady co do mojego systemu audio.

Zacznę od tego,że przerabiałem już sprzęt typu 5+1 Whafedale vardus 300 + sub pioneer s21w + denon avr-1513 a także 5.0 Prism ht-500 + denon avr-x500.

Oba zestawy miały minusy mianowicie Wafle miały szczegółową gorę,ciekawą średnicę lecz bassu prawie wcale a sub grał wkurzająco hmm było jakby słychać max wychylenia cewki.

Prismy znowu miały spory bass jednak kiepsko kontrolowany ,nawet na tym amplitunerze gdzie raczej niskie częstotliwości są obcięte a średnica i góra jak spod koca.

Obecnie posiadam kolumny Pylon Pearl 20 ( zupełnie nowe,nie wygrzane) i Onkyo tx-nr717 ( wiem,że apli 7.2 do stereo to nie tędy droga) i teraz pierwsze pytanie na ile dobrze sprawdza się ten amplituner w stereo,czy jest sens dokupywać resztę głośników do kina + ewentualnie dokupic wzmacniacz stereo pod pre-out czy moze pozbyć się ampli i zakupić wzmak ?

Bardzo lubię filmy,cenię sobie jakość obrazu lecz nie wymagam w nich szczególnego audio a odwrotnie się ma sprawa muzyki więc skłonny jestem zrezygnować z KD na korzyść STEREO.

Muzyki słucham bardzo różnej lecz przede wszystkim elektronicznej czasem trochę popu,hip-hopu i wszystkiego innego po trochu.

Kolejną sprawą jest niezwykle ciężko ustawne pomieczczenie około 12m2 ( 2.60x4.60 ) mam też zakupione 14 tanich paneli akustycznych 5cm 50x50 oraz 8 pułapek ćwierćwałków i nie wiem jak skutecznie je wykorzystać/usytuować.

Ps. nim poleje się fala krytyki dodam,że to mój pierwszy post na tym forum i pierwszy o tej tematyce gdziekolwiek więc proszę o wyrozumiałość.

W załączniku przesyłam szybki szkic rozmieszczenia pokoju i zdjęcia materiałów wygłuszających.

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Bez tytułu.jpg

5b703c4248e39a84f04da724a705.jpg

057dcfab4d6d8e163c0c4af698fa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...