Skocz do zawartości

Upgrade sprzetu z Harmana + JBL E80 na fajne stereo z TIDAL


FuRiOn

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Tak przegladam forum i widze, ze tu prawie sami muzyczni magicy,a ja dopiero raczkujacy w temacie. Zlozylem dopiero swoje drugie stereo i apetyt rosnie ;) Chce zmienic wzmaka i wkrotce tez kolumny.

 

Mam TV Boxa 4K na andku podlaczonego hdmi do THOMSON 55UD6696. Z TV-ka leci optyk do wzmaka. I tak to jest w tej chwili podlaczone. Jak slucham muzyki z Tidal to przez HDMI z lapa lub cinch. Lub niestety czasami z Youtube jak potrzebna wizja :D Ale wiadomo YT jakoscia nie powala.

Obecny zestaw:
Zrodło: Harman Kardon BDS 270
kolumny JBL E80
sub: Harman Kardon HKTS210SUB/230

Ogladam czesto filmy przez android boxa+ slucham muzyki pare razy w tygodniu, gdzie w końcu bym chciał posłuchać konkret stereo bez suba. 
Do filmow obowiazkowo sub. 
Do tego tez obsługa Tidal. Jestem mega zaskoczony jakoscia z tej uslugi. Pewnie da sie jeszcze lepiej wszystko popodlaczac zeby wiecej wycisnac ale na razie jest tak. Jak mowilem jestem na razie amateur ;) 

 

Na wzmak chce przeznaczyc max 400 euro. Polecano mi:
www.richersounds.com/yamaha-rn602-blk.html
Czy to best of buy 😆 ????

Jest w moim zasięgu cenowym. Znajomy ma Marantz PM7001 w jakiejs extra wersji + Dali 104 (potem zmienil na KEF-y XQ-30, ale byly za male na pomieszczenie i zostal przy Dali 850) I wzmak naprawde super gral. Teraz z tymi 850 robi wrazenie. Tylko wzmak staruszek. Nie ma wyjscia na suba, obslugi Tidal itd itd. Chce miec wszystko w 1 skrzynce.


Co do glosnikow to moze jakies Dali, lub KEF-y ? Tak oczko wyzej od tych JBL co mam. Do filmow i muzyki, zeby w koncu stereo zacnie zagralo. Jaka muzyka? Ogolnie wszystko..... od Queen po sety z Tomorrowland, HH...  Takze roznie nie z naciskiem na jeden gatunek.


Pozdrawiam swiatecznie i zacieram rece juz na wzmaka, ciekawe co wymyslimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub do muzyki nie. To drugie tyle co amplituner. Musiałbyś przeznaczyć od 500 € w górę by jakoś się zagrał i nie się gubił w muzyce. 

 

Stereo do muzyki to najlepsza opcja i tu nie jest potrzebny subwoofer. 

Jakie duże pomieszczenie? 

Jaki dźwięk w muzyce lubisz? 

Jaki budżet na całość? 

Czy szukamy tylko wzmacniacza do jbl?? 

Czy Twój ampli kina posiada pre out? 

Czy sprzedajesz wszystko i kompletujemy nowy zestaw? 

Polecam do muzyki chromecast audio. Świetnie działa z Tidal Master. Możesz poczytać więcej w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Sub do muzyki nie. To drugie tyle co amplituner. Musiałbyś przeznaczyć od 500 € w górę by jakoś się zagrał i nie się gubił w muzyce. 

Musze przyznac racje ze sub duzo lepiej sprawdza sie w filmach. Przynajmniej ten co mam

 

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Stereo do muzyki to najlepsza opcja i tu nie jest potrzebny subwoofer. 

Dokladnie. Wczoraj w nocy tez przegladalem kolumny i duzo pozytywnych opini czytalem o Heco 700, ale to jeszcze nie te progi z kasa ;) Jak to mowia powoli sie ziemniaczki gotuja

 

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Jakie duże pomieszczenie?

Powiem Ci ze moze sie bedziesz smial ale dzieki Tobie bede mial panele drewniane hahaha, Zbieralem sie do zmierzenia salonu juz rok a teraz byla motywacja bo wiadomo lepszy sprzecik to od razu skoczylem do metra ;) Zalaczam pliczek

 

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Jaki dźwięk w muzyce lubisz? 

Kurcze ciezko powiedziec, wyrazic to slowami bo w sumie nigdy tego czlowiek nie musial robic. Ale sprobuje. Lubie na pewno porzadny miesisty gleboki bas ale nie dudniacy tylko konkretny i gleboki, dynamiczny. Taki ze potrafisz go jakos okreslic a nie puste dudnienie. Taki zebys go czul na klacie jak sluchasz na kanapie ale nie zeby Ci dudnil w glowie. Coz za opis.
Srednie i wysokie zbilansowane i grajace dokladnie i bogato... Nie mam pojecia jak okreslic to co lubie sluchac, jak lubie :D Nie lubie glosnikow ktore maja grubo przewage sopranow i sycza jak szalone. Oryginalne harmany wlasnie taki byly. Strasznie... surowy dzwiek. Ja wole takie cos posrodku. Nie za miekkie nie za surowe. Takie konkretne zbilansowane. Nie mialem jeszcze nie wiadomo ile zestawow wiec tez nie moge sobie okreslic dokladnie co mi sie podoba. Bo nie znam opcji. Dopiero wkraczam w swiat audio duzym butem ;)

 

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Jaki budżet na całość? 

Ampli czy tam wzmak... do 400-500 euro moze byc uzywka. Choc wolalbym nowy. kolumny mysle ze tez cos w tej cenie ale bardziej kolo 300-400 jura. Suba na razie nie ruszamy. Chce zobaczyc jak bedzie sie sprawowal z nowym wzmakiem.

 

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Czy szukamy tylko wzmacniacza do jbl?? 

JBL ida do zyda. Ponoc to naprawde fajnie grajace kolumny na start ale jak sie przychodzi do kogos kto ma Dali 850 i ten wzmak co wymienialem to juz nie sa :D

 

12 godzin temu, 1Ender napisał:

CzyTwój ampli kina posiada pre out? 

Nie wiem. Chyba nie. Ale tez idzie do zyda.

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Czy sprzedajesz wszystko i kompletujemy nowy zestaw? 

Zrobimy tak ze kupie teraz juz nawet dzisiaj wzmaka, przyjdzie. pochodzi to troche. Z miesiac, dwa tygodnie. I kupie kolumny. Suba na razie nie ruszam. Moze w marcu. Spokojnie ;)

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Polecam do muzyki chromecast audio. Świetnie działa z Tidal Master. Możesz poczytać więcej w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Jak juz bedzie wzmak z taka funkcja to nie bede sie zaglebial w inne tematy. Chyba ze naprawde bedzie sie oplacalo kupic cos lepszego ale bez, niz z ale gorsze jak np ta Yamaha RN-602, ktora mi ktos polecal. Jak byla jeszcze nawet na promo za 249 funcisza.

 

Ok to tyle. Chyba nic mi nie umknelo. Milej soboty :D

IMG_20191221_204350_HDR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wrocilem z paro dniowych wakacji. W dzien wyjazdu doszla paczuszka z ... Yamaha RN-602. Mega udany zakup bo wszystko sprawne i wzmak naprawde mega wyglada. Bardzo mi sie podoba taki retro design. Juz podlaczony Tidal itd. 

Zestawik zyskal nowej mocy, ladniejszej barwy. Ale kurcze dalej jak wylacze subwoofer to kolumny brzmia strasznie bezbarwnie jakby graly na pol gwizdka. Albo to wina podlaczenia, kabli (?), oby tylko ustawienia samego wzmaka na natywne stereo... albo po prostu to te cholerne kolumny dopiero dobrze graja kiedy w tle buczy sub. No taki zadowolony ale nie do konca.

Filmy teraz wow, muzyke tez sie super slucha ale dudni ten sub. Wolalbym fajny bas z glosnikow. Jak juz pisalem wyzej kolega mial tego marantza PM 7001 KI + Dali 850 i az na plucach bylo czuc moc dzwieku. Gral z winyli. Moze dlatego. Ja obecnie z Tidala. Rozwiazmy pierwsze ten problem a potem sie jak co wezmiemy za wybor kolumn ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@FuRiOn jak masz ustawiony loudness ? Miałem ten ampli i rzeczywiście dociążenia mi tam brakowało ale dynamika i bas był u mnie bardzo fajny. Jasne ,że inne kolumny i pomieszczenie co zmienia wszystko ale loudness I regulacją barwy możesz sobie go trochę zmienić :)

Siemka. Loudness mam troche mniej niz flat, czyli prawie na maxa. Skrecilem troszke tak na 3/4 zeby nie pyrczaly kolumny. Pokretlami tez sie troche pobawilem wiadome ale te glosniki nie wiem albo sa zwalone albo nie wiem. Przeciez to nie sa takie znowu male kolumny. Bas i dynamika srednich powinna byc odczuwalna. Jak wylaczam suba to to jest po prostu jakas masakra. Calkiem plaski dzwiek z pudelkowym basem. Na harmanie bylo duzo gorzej ale te kolumny sie rozpedzic nie moga a krece je moze na polowe volume bo glosniej to juz w uszach piszczy :D

Apropo Tidala. Lacze sie poprzez MusicCasta i ciagle mam max FLAC 44 Khz. Mimo tego ze dalem w ustawieniach zeby wysylalo nieskompresowany dzwiek. O co tu kaman?

Ponizej podeslalem jak mam podpiete kolumny, moze po prostu jak lama zle podpialem

P1250001.jpg

P1250003.jpg

P1250005.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 10:16, Tomasz S. napisał:

@FuRiOn jak masz ustawiony loudness ? Miałem ten ampli i rzeczywiście dociążenia mi tam brakowało ale dynamika i bas był u mnie bardzo fajny. Jasne ,że inne kolumny i pomieszczenie co zmienia wszystko ale loudness I regulacją barwy możesz sobie go trochę zmienić :)

Zrobilem cos co mi nikt nie zasugerowal jako 1sze do sprawdzenie a mianowicie. Kable mialy 5 m na glosnik, pozawijane w petelki. Skrocilem do 2 m. Inne glosniki. Teraz calkiem fajnie graja ale i tak chce je zmienic, bo slysze ze to nie jest to co bym chcial ;)


Moj budzet to max ok. 400 euro, moga byc uzyweczki.  Salon ma 38.5m2 laczony z kuchnia. Jesli chodzi o glosnosc to te JBL e80 spokojnie dawaly rady na nowym wzmaku. Co fajnie zagra panowie i panie ;) z tym wzmakiem ?

ps. dzisiaj tez polece kupic jakies kabelki miedziane beztlenowe o grubosci 2.5mm, max 2-2.5 metra. Juz jakies fachowe. Zeby kabel nie ograniczal kolumn, obojetne jakich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Jako świeżo upieczony właściciel subwoofera grającego z kolumnami, które schodzą do 42Hz przy -3dB śmiem się nie zgodzić z tym twierdzeniem. 

Ile ludzi tyle opinii. Ja jestem zwolennikiem systemu 2.0 ale muszę przyznać, że u znajomego genialną robotę robią 2szt Rel t5 w połączeniu ze spendorami sp 3/1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FuRiOn napisał:

Kable zmienione dzisiaj na solidne... jakie propo do 400 euro ;) ?

Głośnikowe?

W tej cenie masz na prawde dobre kable Oehlbach XXL. Sprawdzałem je kiedyś. Dobrze wykonanie z równym dzwiekiem.

Ewentualnie wyższe modele Kimber.

Czy w tej cenie szukasz wszystkich systemowych kabli?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Głośnikowe?

W tej cenie masz na prawde dobre kable Oehlbach XXL. Sprawdzałem je kiedyś. Dobrze wykonanie z równym dzwiekiem.

Ewentualnie wyższe modele Kimber.

Czy w tej cenie szukasz wszystkich systemowych kabli?

 

Kurcze 😅 Prawdopodobnie reszta tez zrozumiala jak i Ty ;)

Kabelki juz zmienione sa git, JBL e80 odzyly po skroceniu i wymianie kabli. Az dziw jaka straszna roznica. Glosnik zaczal "oddychac". Kupilem 2.5mm, 2m dlugosci miedziane ale nie wiem czy OFC 99%. Po prostu najdrozsze co bylo w markecie z narzedziami ;) Obczaje te Twoje Oehlbach'y albo zamowie po prostu Melodika.

 

Ale glownie post jest hehe nie o wybor kabla do 400 euro, tylko kolumn😅. JBL w koncu graja jak trzeba w stereo, az jestem zdziwiony ile dalo pierwsze skrocenie kabli posrebrzanych ktore mialem na poczatku z 5 m i rozwiniecie petelek. A potem wymiana ich na te co wczoraj kupilem. Miedziaki 2.5mm

Chce zmienic kolumny, myslalem moze o jakichs Dali z hybrydowym wysokotonowym. Jestem bardzo ciekawy jak to gra. Budzet to 400 euro. Wzmak jest. Kabelki sa. Czas na kolumny.

2. Druga sprawa to ten problem z Tidal, czy nie da rady nic puscic wiecej przez apke MusicCast niz FLAC 44Khz 😆 mam abo na master i szkoda zeby sie marnowalo

 

Pozdrowionka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

A to źle zrozumiałem to nie patrz na te kabelki :P

Nie wiem czy za 1600 zł dostaniesz Dali ikon 6. A to podstawowe modele z hybrydą u góry.

https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m1500724511-dali-ikon-6-hobo-hifi-special-edition.html?c=be2da871b0d84f75c3056cc6db858f31&previousPage=lr

 

Dostaniesz ;)

 

tamte troszke styrane ale te
https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m1508296846-dali-ikon-6-torenspeaker-set.html?c=be2da871b0d84f75c3056cc6db858f31&previousPage=lr

Ok to jeszcze sie miesci w cenie. To wpisujemy na liste do wyboru ;)

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...