Skocz do zawartości

Heco aurora 700 vs Elac debut F6


adams_19

Recommended Posts

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych na temat audio. Od pewnego czasu myślę o zakupie nowych kolumienek do ampli stereo yamahy R-N602. Tak jak w tytule zawęziłem wybór do 2 modeli. Proszę aby osoby mające praktyczne doświadczenie z wymienionymi kolumnami wypowiedzieli swoje zdanie na ich temat, no i czy warto taki zakup rozważyć. Z góry dziękuję za cenne informacje i pozdrawiam świątecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się więcej informacji, obydwie konstrukcje pasują do amplitunera Yamaha. Heco jest bardziej plastyczne, wypełnione, ma głębszy i trochę niżej schodzący bas. Ale ogólnie to kolumny optymalne. 
Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż to 18 m kwadratowych, kolumny mogę odsunąć ok. 1m od tylnej ściany; "ciepły, wypełniony, spokojny, miękki" ale bez przesady, trochę może być w tym kierunku, jednak nie chodzi o dźwięk całkiem "przegrzany i bułowaty". Myślałem też o kolumnach indiana line, tylko który model mógłby konkurować z tymi, które wymieniłem w temacie wątku. Muzyka różna od barokowej po jazz, folk, rock, nie słucham rapu i hip hopu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz tak na granicy minimum dla obu modeli. Ale,..... Szedł bym w to :)

teraz które? Ciężko wybór bo wybrałeś moich faworytów. Jedne i drugie bardzo lubię. Pokazują poodbna charakterystykę dźwięku. Obie są ciepłe, miłe w odsłuchu. Powiedział bym że elac ma więcej basu i przyjemniejsza górę. Heco jest natomiast mocniejsze. Żywsze. Deczko bardziej energiczne. Tu nie ma złego wyboru. Druga kwestia gustu. Jedne mi się podobają drugie nie. Ale ja akurat na to nie patrzę 

zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że elac jest ciepło grającą kolumną jest szczegółowa i ma sporo góry. Wspomniane przez ciebie Indiany będą najbardziej plastyczne i ocieplone natomiast mało szczegółowe. Heco aurora 700 postawiłbym pomiędzy elacem a indiana. Dodatkowo kolumny mogą pokazać więcej przy lepszej elektronice, oczywiście najlepiej samemu wszystko przesłuchać i wtedy będzie wszystko jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

a co myślicie o Fokalach 726 są teraz na wyprzedaży 

Focal gra jasno agresywnie. Inne granie niż ELAC i Aurora.

Moim zdaniem porównywalne Indiany do Heco Aurora czy ELAC F6 to seria DIVA. Tesi moim zdaniem jest jednak słabsza linią.

NP Diva 552. Chodź ja nie do końca ufam przetwornikom mniejszym niż 15 cm.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trochę nie na miejscu Twoja wiadomość @adams_19    @1Ender raczej stara się każdemu dobrze doradzać muszę stanąć w jego obronie :)

Chodziło mu o to że bez odsłuchu to za wiele nikt tutaj nie może pomóc bo dla jednego coś będzie grało na mistrzostwo świata a dla drugiego to samo będzie jak 5 liga okręgowa i to nie angielska tylko polska hehe :):)

Ja też bym wolał żeby to było prostsze i określone ten amplituer jest na 5 a ten na 3 ale niestety tak nie jest :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek Zuk napisał:

Panowie trochę ogłady z jednej i z drugiej strony..

To forum ma służyć do pytania i radzenia się..

Pozdrawiam

Darek - dziękuję za Twój wpis i zwrócenie uwagi na niewłaściwe zachowanie na Forum.
 

Adams_19 - uważaj na to, jakich słów używasz w stosunku do innych użytkowników Forum AUDIO.
Niestosowanie się do Net-etykiety będzie skutkowało "banem".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...