Skocz do zawartości

kolumny stereo pokoj 10m do 1000zł


pawlak1702 Jj

Recommended Posts

Witam,

W internecie jest masa podobnych tematów ale głownie z 2006-2014 roku i proponowany sprzęt wyszedł ze sklepów i ceny nie są już aktualne.

Siostra ma pokój w bloku niecałe 10 metrów kwadratowych. Dotychczas słuchała na jakch bumboxachi głośnikach bezprzewodowych ale jak sama twierdzi to jest nie do słuchania i dojrzała do tego by odłożyc i kupić sobie coś co dobrze zagra. Chciała kupić mikro wieże ale po przesłuchaniu sprzętów w sklepach do okolo 800zł stwierdziła że to wszystko nadal bubel i tylko się zirytowała. Udało mi się ją nakłonić do kupna wzmacniacza i pary kolumienek. Wstępnie wyczytałem ze najtrafniejsze były by Tannoy M2 ale nie ma ich już w sklepie a ceny używanych(700-1000zł) z tego co czytam są wyższe niż kiedy stały w sklepach. Siostra też jest strasznie nieufna do używanych sprzętów i woli nowe. Widzę że mozna kupić nowe Tannoy 7.1 ale niewiele opini mogę na ich temat znaleźć. Zastanawiam się też na Tonsil Siesta Sat. 

Ostatecznie stwierdziłem że najlepiej będzie się zapytać na fachowym forum co dziś warto do tysiąca złotych kupić z tego co obecnie jest w sklepach. Ewentualnie jakie używane kolumny są na tyle dobre by jednak ich szukać(M2?) 

Pokój 9metrów z hakiem. Kolumny trafia na półki. Brak miejsca na standy. Wzmacniacz na tą chwile to będzie Diora WS 315 ale to tylko dlatego ze jest pod ręką i jest malutki i jak tylko siostra znów uzbiera pieniązki to pod wybrane z wasza pomocą kolumny kupi już taki co będzie pasować dlatego proszę o nieocenianie wyboru względem tej Diory ze pod ta Diora nie ma sensu nic kupowac droższego bo to tylko aby już ak bedą kolumny to do czasu kupna wzmacniacza coś tam już grało:)

Siostra słucha rocka, jazzu, i lubi wsłuchiwać się w instrumenty. Twierdzi że lubi czystość dźwięku najbardziej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z smsl wzmacniacz z daciem. Malutkie a bardzo dobrze zagra w tym metrażu. (około 600 zł nowy) 

Trzeba poprosić specjalistę od tych maleństw @MobyDick  o wskazanie odpowiedniego modelu.

Jako źródło chromecast audio. (100-130 zł nowy) 

Za resztę jakieś kolumny podstawkowe, używane, zadbane i przewody. Do 1200 - 1500 zł temat się zamknie. 

1. Poczytajcie o akustyce. To bardzo ważne, by sprzęt zagrał jak należy w pomieszczeniu. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

2. Klub chromecast audio w dziale audiofile dyskutują. Też zachęcam do lektury. 

Używane kolumny podstawkowe polecam kolegę @Pumpurek  z naszego forum. Nie ma problemów z wymianą, czy ze zwrotem. Dostaniecie na odsłuch domowy kurierem. Tylko przed ewentualnym zakupem, trzeba zadzwonić lub napisać mail. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/stereo-kolumny-podstawkowe-20073?bmatch=engag-global-cl-dict43-ele-1-3-1210&order=p

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF iQ 3 to lepsze kolumny od Tannoy Mercury M2. M2 grają przyjemnie choć nie są zbyt rozdzielcze. Dobrze sprawdzają się z kiepską elektroniką. Do Diory WS 315 by się nadały. Ten wzmacniacz który podałem gra naprawdę dobrze, znacznie lepiej od wielu wielokrotnie droższych od niego klasycznych wzmacniaczy.

Do Tonsil Siesta Sat przydał by się subwoofer.

No i wzmacniacz powinien mieć dość ostrą i wyrazistą górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dziekuję za propozycje. Tonsil zatem odpada. Wzmacniacz ciekawy rzeczywiście i poszukam tych KEF iQ3. A jak brzmi góra w nich bo widze ze jeden głośnik w nich odpowiada za całe pasmo? Tymczasem zabieram się za lekturę o akustyce? Tannoy 7.1 zatem również byłby złym wyborem zakladajać ze siostra uprze sie na nowe ze sklepu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użytkownik audiowasyl umożliwia wypożyczenie na odsłuch domowy to można brać te kefy. 

Jeżeli nie to bez odsłuchu ciężko stwierdzić, czy kolega będzie zadowolony. Raczej nie polecam zakupu w ciemno. 

W dole aukcji jest telefon. 

Inna droga to szukać lokalnie jakiegoś komisu audio. Z możliwością odsłuchu domowego we własnych warunkach akustycznych. 

Wysyłkowo bezsprzecznie @Pumpurek.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 12:55, pawlak1702 Jj napisał:

Witam,

W internecie jest masa podobnych tematów ale głownie z 2006-2014 roku i proponowany sprzęt wyszedł ze sklepów i ceny nie są już aktualne.

Siostra ma pokój w bloku niecałe 10 metrów kwadratowych. Dotychczas słuchała na jakch bumboxachi głośnikach bezprzewodowych ale jak sama twierdzi to jest nie do słuchania i dojrzała do tego by odłożyc i kupić sobie coś co dobrze zagra. Chciała kupić mikro wieże ale po przesłuchaniu sprzętów w sklepach do okolo 800zł stwierdziła że to wszystko nadal bubel i tylko się zirytowała. Udało mi się ją nakłonić do kupna wzmacniacza i pary kolumienek. Wstępnie wyczytałem ze najtrafniejsze były by Tannoy M2 ale nie ma ich już w sklepie a ceny używanych(700-1000zł) z tego co czytam są wyższe niż kiedy stały w sklepach. Siostra też jest strasznie nieufna do używanych sprzętów i woli nowe. Widzę że mozna kupić nowe Tannoy 7.1 ale niewiele opini mogę na ich temat znaleźć. Zastanawiam się też na Tonsil Siesta Sat. 

Ostatecznie stwierdziłem że najlepiej będzie się zapytać na fachowym forum co dziś warto do tysiąca złotych kupić z tego co obecnie jest w sklepach. Ewentualnie jakie używane kolumny są na tyle dobre by jednak ich szukać(M2?) 

Pokój 9metrów z hakiem. Kolumny trafia na półki. Brak miejsca na standy. Wzmacniacz na tą chwile to będzie Diora WS 315 ale to tylko dlatego ze jest pod ręką i jest malutki i jak tylko siostra znów uzbiera pieniązki to pod wybrane z wasza pomocą kolumny kupi już taki co będzie pasować dlatego proszę o nieocenianie wyboru względem tej Diory ze pod ta Diora nie ma sensu nic kupowac droższego bo to tylko aby już ak bedą kolumny to do czasu kupna wzmacniacza coś tam już grało:)

Siostra słucha rocka, jazzu, i lubi wsłuchiwać się w instrumenty. Twierdzi że lubi czystość dźwięku najbardziej 

Bardzo fajne są aktywne Klipsch The Sixes i nie trzeba wzmacniacza, tylko wysokość 42,5 cm i cena 1800 zł, no chyba że na raty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...