Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne stereo


RS75

Recommended Posts

Witam.

Nosze się z zamiarem zakupu słuchawek, niestety czytając wszelakie recenzje, ciężko sobie wyobrazić, co autor tekstu ma na myśli. Opisywanie dźwięku dzisiaj to albo biedny opis z którego tak naprawdę nie wiadomo nic, albo 5 stron opisu jak co gra i dlaczego to takie drogie.  :)

Mnie interesuje przede wszystkim bas, Słuchawki mają grać basem, aktualnie mam leciwe już Sennheisery 380pro, mimo iż mają zamkniętą budowę, z basem mają spory problem. Po prostu jest go mało.

Upatrzyłem sobie coś takiego, z recenzji wynika, że dół przyjemny, ale dół dla każdego inny.

Może ktoś coś doradzi ?

https://allegro.pl/oferta/ultrasone-performance-840-ultimate-audio-6866069447

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham na głośnikach, szukam czegoś przede wszystkim do komputera. Nie oczekuję cudów, nie będę analizował dźwięku.

Wiem, że do 600zł da się kupić słuchawki które mają konkretne zejście w dół, nie oczekuję analityczności, przestrzeni, doszukiwania się szczegółów. Słuchawki zawsze będą dźwiękowo ułomne, w końcu to dźwięk  "na uszach".

Problem w tym, że jedni polecają słuchawki bo jest "super bas", czytam jedną, drugą recenzję, nic o basie albo "bas poprawny". I bądź tu mądry. 

Edytowano przez RS75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki rano odebrałem z paczkomatu, kilka odsłuchów zrobionych.

Bardzo przyjemne, ciepłe, nie agresywne brzmienie. Bas mógł by bardziej zejść na dół, no ale i tak jest nieźle. Jest nieco "punktowy", nie "masuje ucha".

Ciężkie, wygodne słuchawki, obstawiam pocenie się ucha w lecie - niestety.

Bardzo łatwe do wysterowania, nie muszę nawet włączać wzmacniacza słuchawkowego na karcie dźwiękowej, i tak jest bardzo głośno i dynamicznie. Słucham tylko z płyt CD lub pliki FLAC, ale ten charakter brzmienia moim zdaniem poradzi sobie nawet z gorszej jakości źródłowym plikiem.

Dziękuję za pomoc, jestem zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po sympatii z mikołajem, przyszły małe wady. Słuchawki otwarte, bardzo nie fajne dla osób które są w pomieszczenie ze mną. 

Narzekania bez miary. Jednak muszę kupić coś zamkniętego. Tak jak myślałem. Szkoda, ale to jednak priorytet. 

 

Philipsy wrzeszczą  jak głośniki w pomieszczeniu, Ech, życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.12.2019 o 14:18, RS75 napisał:

Witam.

Nosze się z zamiarem zakupu słuchawek, niestety czytając wszelakie recenzje, ciężko sobie wyobrazić, co autor tekstu ma na myśli. Opisywanie dźwięku dzisiaj to albo biedny opis z którego tak naprawdę nie wiadomo nic, albo 5 stron opisu jak co gra i dlaczego to takie drogie.  :)

Mnie interesuje przede wszystkim bas, Słuchawki mają grać basem, aktualnie mam leciwe już Sennheisery 380pro, mimo iż mają zamkniętą budowę, z basem mają spory problem. Po prostu jest go mało.

Upatrzyłem sobie coś takiego, z recenzji wynika, że dół przyjemny, ale dół dla każdego inny.

Może ktoś coś doradzi ?

Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire

 

Wygoda obu modeli porównywalna, jakość wykonania przemawia na korzyść Philipasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz słuchawek bassowych zamkniętych zwróć uwagę na meze 99 neo. Sam posiadam meze 99 classics (Neo posiadają plastikowe muszle classics drewniane przez co zmienia się delikatnie odbiór i szerokość/wielkość sceny na plus dla konstrukcji drewnianej.) i jestem z nich bardzo zadowolony najlepsze bassowe słuchawki, które nie potrzebują mocnego źrodła, aby sprawić frajdę podczas odsłuchu. Porównywałem neo z klasykami w sklepie i da się wyczuć subtelne różnice, aczkolwiek bas jest energiczny i w jednym i w drugim modelu. Polecam

PS: do tego są cholernie wygodne :)

Edytowano przez sheid
dodatkowe informacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.01.2020 o 09:38, sheid napisał:

Jeśli szukasz słuchawek bassowych zamkniętych zwróć uwagę na meze 99 neo. Sam posiadam meze 99 classics (Neo posiadają plastikowe muszle classics drewniane przez co zmienia się delikatnie odbiór i szerokość/wielkość sceny na plus dla konstrukcji drewnianej.) i jestem z nich bardzo zadowolony najlepsze bassowe słuchawki, które nie potrzebują mocnego źrodła, aby sprawić frajdę podczas odsłuchu. Porównywałem neo z klasykami w sklepie i da się wyczuć subtelne różnice, aczkolwiek bas jest energiczny i w jednym i w drugim modelu. Polecam

PS: do tego są cholernie wygodne :)

Dzięki za dobre rady, niestety przekracza to mój budżet. Mogę wydać max 700zł. Te słuchawki o których piszesz kosztują około 1000zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się używanych słuchawek na OLXie znajdziesz Meze 99 Neo za 500zł do negocjacji! jak kupisz je poniżej 500 zł to prawie jak za darmo! Stoi tylko 1 taki egzemplarz więc szybko się decyduj ;)

PS: wymienisz pady i masz porządne wygrzane słuchawki (sam swoje classicsy kupiłem używane:))

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze wrażenia, w porównaniu do Philipsa, na 100% sporo mniej wysokich tonów. Trzeba chwilę zaczekać, aby się przyzwyczaić. Bez wygrzania tych słuchawek, wtapianie się w szczegóły chyba nie ma sensu. Bas wydaj się cieplejszy od strony "wyższego" basu, natomiast samego "mięsa" jest trochę więcej. Kilka razy mnie pozytywnie zaskoczył, a jeszcze nie grają nawet 4 godzin. Scena na tą chwilę jest gorsza, ale jak pisałem, słuchawki dla mnie muszą być zamknięte. Są wygodne, lekkie, Philipsy też nie miały nic tutaj do udowodnienia. Zwłaszcza te ogromniaste "dywanowe" poduszki mnie tam urzekły. Meze swoją lekką konstrukcją dużo zyskują. Czy są warte 1000zł ? Muszę się jeszcze wsłuchać, tak drogich słuchawek jeszcze nie miałem.  

Zapomniałem jeszcze dodać, kabel jak dla mnie jest zdecydowanie za krótki. korzystam z karty dźwiękowej "Asus STX 2", Philipsy miałem bezpośrednio podłączone do tyłu komputera, będę musiał skołować jakiś przedłużacz, przynajmniej 1m.  

Edytowano przez RS75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Słuchawki trochę pograły, coś tam mogę napisać. Wygrzały się porządnie. Stereofonia zdecydowanie urosła. Bas nabrał delikatnego "mięsa". Ogólnie przyjemny, ciepły dźwięk. Dla niektórych, może być zbyt przesunięty w stronę wyższego basu. Kwestia przyzwyczajenia. Ogromnym minusem jest kabel, krótki, cienki, słabej jakości. Zbiera zakłócenia z otoczenia. Jak go przykładam do karty graficznej, która pracuje w 3D, mocno obciążona, słychać zakłócenia. Na gamingowych Asusach tego nie ma. Po prostu kabel zbyt "mobilnego" zastosowania. Przy tej cenie, mogli się bardziej postarać. Dodatkowo, klawisz który uruchamia mikrofon, potrafi się jakby "zawiesić" i dźwięk wtedy jest z ogromnym echem. Trzeba kilka razy klikać lub wyjąć słuchawki z gniazda. Nauszniki też mogły być większe, ale to słuchawki mobilne, więc nie ma co narzekać. Czy można kupić coś lepszego za 1000zł ? Moim zdaniem można, jestem połowicznie zadowolony z zakupu.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...