Skocz do zawartości

Wybór amplitunera.


Norbi

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów.

Chciałbym wymienić, stary wysłużony amplituner technicsa sa-dx 1050 na coś nowego. Będzie używany z kolumnami tonsil maestro I, które zapewne za jakiś czas wymienię. Będę go używał zarówno do oglądania filmów jak i do słuchania muzyki, myślę że w równych proporcjach. Chciałbym aby posiadał radio internetowe, wifi. Salon, w zasadzie strefa Tv to ok 5x5 m.

Mam taki pomysł, aby kupić amplituner 7.1, w salonie używać go jako 5.1, a pozostałe dwa kanały używać do podłączenia dwóch kolumn głośnikowych na tarasie. Czy mój pomysł jest do zrealizowania ? Czy może głupoty wypisuję ?

Z czasem dokupię do amplitunera odtwarzacz cd/dvd/bluray.

Przedział cenowy amplitunera myślę 2500-3500 tys ? Chyba nie chcę denona, ze względu na wygląd/design. Każdą inną markę akceptuję :)

Bardzo proszę o fachowe doradztwo. Dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niższy pułap przedziału to może to być Yamaha rxv685 ma wszystko to czego potrzebujesz dotykowo możliwość podpięcia końcówki mocy dla lepszego efektu stereo. Na twoim miejscu umówiłbym się na odsłuch z paroma konfiguracjami głośników żeby ułatwić sobie wybór na później. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amplituner ma obsługę drugiej strefy to zrobisz tak jak chciałeś. I to faktycznie działa.

Yamaha 680 na pewno nie! Jak juz to Yamaha 685.

Jeśli nie potrzebujesz slim to model 1609 też odrzuć. Moim zdaniem wybieraj między Yamaha 685, marantzem 5014 a Onkyo 696. 

Z tym że jak słusznie zaznaczył kolega wyżej. Powinieneś to zrobić pod kolumny. Później będzie ci gorzej.

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy często tego typu instalacje na Onkyo 696. Działa to super sprawnie, amplituner ma zapas mocy, mogę go polecić z czystym sumieniem. Dzisiejsze amplitunery kina domowego mają naprawdę bogate możliwości jak na cenę. Warto jednak pamiętać, że wymagają dobrego chłodzenia. 

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr696-tx-nr-696-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-dts-x-certyfikatem-thx-promocja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

umknęła mi ta informacja że 5,1  może dlatego że dla mnie coś takiego w nie istnieje hehe

Proszę:  wypowiadaj się na temat.
Jeżeli masz jakieś sensowne propozycje dotyczące kina domowego - to napisz. Bo niestety Twoja ocena stereo do kina domowego jest nie na miejscu. skoro autor wątku wyraźnie chce amplituner wielokanałowy, a nie stereo.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

może dobrym wyborem był by onkyo 8270 

Kolego czytaj ze zrozumieniem!

RoRo Cie już upomniał ale w innych tematach pytasz o to co wybrać a tu doradzasz. Nie czujesz że to wciskanie kitu?

Dnia 23.12.2019 o 17:41, Norbi napisał:

Teraz zostaje wybór między yamahą, a onkyo.

Yamaha ze względu na lepszą kalibrację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...