Skocz do zawartości

Tonsil Premium czy Jamo S718


grzes24

Recommended Posts

Na wstępie się przywitam jako, że jestem nowym uzytkownikiem. Posiadam amplituner Aiwa AV-D58, nie jest to sprzet typowo audiofilski ale potrafi ladnie zagrac. Potrzebuje dobrać sobie jakieś dobre i ladnie brzmiace kolumny. Co sadzicie o 2 powyzszych - wiem ze skrajne propozycje? Dziekuje z gory za konstruktywne odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz pokoj jakiej muzyki sluchasz jakie brzmienie lubisz? Ja bym sobie darowal tonsila... zreszta jamo tez ale jamo ciut lepiej, Tutaj panowie Ci odpowiedza abys kupil uzywane monitory ale lepszej firmy

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoj mam ok 20m2. brzmienie raczej lubie cieple, nie lubie na sile eksponowanych czestotliwosci ktore zagluszaja scene. muzyka bardzo rozna: od nastrojowej instrumentalnej po trance. czy tonsil az tak slabo wypada? w testach calkiem niezle... a moze sie myle. oprocz muzyki chcialbym w przyszlosci rozbudowac system do 5.1. A moze warto byloby dolozyc pare zlotych i wziac jamo c405?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tonsila ludzie patrza z perspektywy altusow i wiele osob jest uprzedzonych do firmy, jedyna rada to posluchac obu konstrukcji. Z instrumentalem moze byc ciezko;/ zalezy czego oczekujesz, muzyki ktora bedzie grala sobie czy chcesz sie delektowac brzmieniem gitar lub fortepianu, rozmieszczeniem instrumentow...
Te jamo to raczej kolumny do lupania technem... Ale ja malo widzialem i slyszalem, nie chce wydawac osadow ktore moga byc nieprawdziwe. Niektorzy bardzo chwala sieste nie wiem czy sa dobre czy to jakis fanatyzm. Premium to model nizej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalezc tonsila premium na odsluch w Warszawie to jest problem niestety. te jamo to masz racje chyba do lupanki typowej. dobrze by bylo jakby jakis wlasciciel takich kolumn by sie wypowiedzial

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie tonsile bez dwóch zdań , ogólnie to siesty i premiumy są chwalone , nie trzeba Ci jakiejś mega mocy do takiej muzyki . W kinie będzie fajnie moim zdaniem . Siestowy gdn ( mid woofer ) to świetna sprawa w połączeniu z lepszą kopułką gra to cudnie , niektórzy nawet mówią że spokojnie rywalizować może z gotowymi w sklepie za 1500-2000 zł icon_smile.gif co do jamo to popieram poprzedniego użytkownika - spisałyby się dobrze w muzyce klubowej , reszta ciężko stwierdzić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAMO S718 (i ich poprzednik S708) to typowe kolumny do muzyki młodzieżowej - i jak zauważyliście do mocnego łupania.

W tej chwili nie pamiętam, gdzie w Wwie można posłuchać Tonsila... Jak coś skojarzę to dam znać.
Natomiast w MMarkt czy Saturnie pojawia się chyba tylko najtańszy Duet, innych modeli można próbować szukać w komisach czy mniejszych sklepach.

Zdecydowanie warto przy 20metrach poszukać kolumn JAMO E870/E875 (starszy/nowszy model, identyczne parametry i wygląd). Są to kolumny uniwersalne, dość szczegółówe, z dużo wyższej serii niż C405 czy Tonsile albo S718. Cena za używane w idelanym stanie to między 1000zł a 1500zł. Ich następcą jest model C607. Dobrze nadają się do muzyki, jakiej słuchasz.
Z modeli dużo tańszych i również uniwersalnych możesz poszukać Jamo CLassic 8 (chyba nie ma potrzeby większych Classic 10), to będzie połowa ceny E875.
Do każdej z polecanych kolumn JAMO nie będzie problemu z kupieniem pasujących tyłów, centralnego oraz suba - i to za rozsądne pieniądze. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzałem kiedyś do Tonsil Premium albo Siesta, ale zupełnie przypadkiem wpadły mi w ręce lekko używane Tonsile Fenix 2 front.
Tak to ładnie zagrało, a że kosztowało połowę tego co nowe Premium, że wziąłem je i jak dotąd nie żałuję.
Jak obrosnę w piórka, wtedy wydam kilka tysięcy na kolumny, ale teraz w zupełności wystarczają mi Feniksy - smukłe, wysokie, trójdrożne, dwa głośniki basowe i otwór bass refleks z przodu.

Warto sprawdzić - do kina domowego w zupełności wystarczą, do stereo na początek pewnie też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...