Skocz do zawartości

Pianocraft E-810, dziwne zachowanie przy włączaniu


daprog

Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu stałem się posiadaczem Yamahy E-810 i jak dotąd jestem bardzo zadowolony z zakupu, jakość dzwięku w porównaniu z poprzednim "sprzętem" jest powalająca.

Irytuje mnie jednak jedno zachowanie tego zestawu - przy włączeniu wieży pilotem automatycznie włącza się odtwarzanie włożonej do odtwarzacza płyty CD/DVD niezależnie od tego jakie źródło jest włączone (np. tuner czy odtwarzanie z wejścia TV), wg mnie jest to bardzo nieergonomiczne - po włączeniu radia muszę przełączyć się na CD, zatrzymać odtwarzanie i wrócić do radia. Kompletnie bez sensu! Na razie jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem jest założenie "CD lock" w ustawieniach odtwarzacza, rozwiązanie równie mało wygodne ponieważ by włączyć odtwarzanie muszę wpisać 6-cyfrowy kod! Może ktoś z szanownych forumowiczów znalazł inne rozwiązanie a może po prostu ma tak być? Ale nie wierzę, że we w miarę dopracowanym sprzęcie mógłby zdarzyć się taki kwiatek.

Pozdrawiam,
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz zostawiać płytę w napędzie DVD?
Nie będzie płyty - nie będzie problemu! icon_wink.gif

Nawiasem mówiąc, też mnie to wkurza (bo czasem dzieciaki zostawiają jakieś płytki w DVD, a ja włączam i ... icon_evil.gif ).
Zdaje się, że taka już "uroda" tej Yamaszki, bo nie przypominam sobie, aby ktoś znalazł na to receptę. A ja sam nie czytałem jeszcze instrukcji... icon_redface.gif

Życzę coraz wiekszego zadowolenia z Yamaszki!
Pozdrawiam.

P.S. Mnie wkurza też, że podczas odsłuchiwania jakiegoś utworu nie można wybrać innego przez podanie jego n-ru na liście. Trzeba zatrzymać (STOP) i dopiero wtedy...
Ale może w instrukcji jest coś na ten temat? he he... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A musisz zostawiać płytę w napędzie DVD?
Nie będzie płyty - nie będzie problemu! icon_wink.gif



To rozwiązanie też mi przyszło do głowy ale... nie po to mam pilota zdalnego sterowania, żeby latać wyciągać płytę za każdym razem jak chcę wyłączyć sprzęt icon_smile.gif

Cytat

Nawiasem mówiąc, też mnie to wkurza (bo czasem dzieciaki zostawiają jakieś płytki w DVD, a ja włączam i ... icon_evil.gif ).
Zdaje się, że taka już "uroda" tej Yamaszki, bo nie przypominam sobie, aby ktoś znalazł na to receptę. A ja sam nie czytałem jeszcze instrukcji... icon_redface.gif



Ja już przejrzałem i nie podali tam lekarstwa na tą przypadłość.


Cytat

Życzę coraz wiekszego zadowolenia z Yamaszki!
Pozdrawiam.

P.S. Mnie wkurza też, że podczas odsłuchiwania jakiegoś utworu nie można wybrać innego przez podanie jego n-ru na liście. Trzeba zatrzymać (STOP) i dopiero wtedy...
Ale może w instrukcji jest coś na ten temat? he he... icon_wink.gif



Zadowolony jestem bo gra ładnie, ale takie niedoróbki jednak zaniżają ogólną ocenę i są irytujące. A nie jestem (jeszcze!) audiofiliem i poza jakością dźwięku (tak, wiem że Pianocraft to nie jest audiofilski sprzęt icon_smile.gif ) liczy się dla mnie wygoda obsługi i funkcjonalność.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)
Zadowolony jestem bo gra ładnie, ale takie niedoróbki jednak zaniżają ogólną ocenę i są irytujące. A nie jestem (jeszcze!) audiofiliem i poza jakością dźwięku (tak, wiem że Pianocraft to nie jest audiofilski sprzęt icon_smile.gif ) liczy się dla mnie wygoda obsługi i funkcjonalność.


Jak zamienisz Yamaszkowe monitorki (niezłe, ale jednak...) na coś większego (na pewno uciagnie dużo lepsze zestawy!), to możesz czuć się (prawie) audiofilem. icon_wink.gif (Było już o tym na forum, poszukaj...)

Ja wolę czuć się melomanem, niż audiofilem. icon_smile.gif
Wiesz, jaka jest różnica? icon_wink.gif icon_wink.gif

Pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat

Jak zamienisz Yamaszkowe monitorki (niezłe, ale jednak...) na coś większego (na pewno uciagnie dużo lepsze zestawy!)



Sprzęt stoi w pokoju, który ma powierzchnię około 12m2, więc nie wiem czy "coś większego" będzie konieczne.

Cytat

Ja wolę czuć się melomanem, niż audiofilem. icon_smile.gif
Wiesz, jaka jest różnica? icon_wink.gif icon_wink.gif



Tak, tak, meloman słucha muzyki a audiofil sprzętu. Na razie cieszę się i jednym i drugim icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety wielkim mankamentem tego modelu jest marny napęd DVD Philipsa, mnie zawsze krew zalewa jak mam na tym jakąś płyte włączyć :> Może masz możliwość wymiany na model 410 ?


1. Z tym Philipsem w Yamaszce to jesteś pewien? Nie słyszałem jeszcze o tym.
2. Słyszysz różnicę pomiędzy CD z E410 a DVD z E810?
Tzw. doświadczeni audiofile icon_wink.gif twierdzą, że w tej klasie sprzętu róznice wysłyszeć raczej bardzi trudno...
Więc: co Tobie nie pasuje? Konkretnie, please.

Odpowiedz z ręką na sercu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...