Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


doktorant

Recommended Posts

Czołem forumowicze,

Przez ostatnie kilka dni przeczytałem kilkadziesiąt  postów odnośnie kina domowego. Wiele rzeczy zrozumiałem, ale też narodziły się wątpliwości, które mam nadzieję, że pomożecie rozwiać.

Otwarty salon 5x6, gdzie kanapa stoi pod ścianą i jest właśnie wspomniane ok 5 metrów od telewizora. Jest on połączony z kuchnią, która z kolei ma wymiar 3x5. Z salonu jest wyjście na taras. Telewizor to Samsung Ue65Mu7002. Na tylnej ścianie nad kanapą, w trakcie budowy wyprowadziłem kale na kolumny, więc tam muszą być. Z przodu ma miejsce na kolumny podłogowe i subwoofer.

W większości teraz na telewizorze oglądamy filmy, ale czasami zdarza nam się puścić muzykę z youtuba. Zapewne, jakby był lepszy sprzęt, to siedząc na tarasie, częściej byśmy puszczali. Ja szacuję kino/muzyka 60/40. W większości są to filmy i seriale z netflixa i HBO Go. Jakby był sprzęt, to bym puszczał muzykę ze Spotyfi. Muzyka jaką słuchamy, to elektroniczne brzmienia od Jean-Michel Jarre po nowoczesny House.

Oczekuję, że wieczorami, jak dzieci pójdą spać, będę mógł spokojnie z żoną obejrzeć dobry film, czy serial np. najnowszego Widźmina. Dobrze jakby pilot był wytrzymały (jak w Samsungu), bo przy trójce dzieci, to szybko o zniszczenia.

Teraz najważniejsze, czyli pieniądze. Jak to zwykle bywa wszystko rozbija się o pieniądze. Jestem zdecydowany na zakup Zestawu Taga Harmony 606 v.3 plus subwoofer Magnat 302A. Z tym, że teraz mam pytanie, gdyż widziałem używane zestawy Taga 606 za ok 600 zł, co jest kusząca opcją. Czy warto się nimi interesować?

Teraz amplituner. Czy jest w ogóle sens interesowania się używanymi? Jeśli nie, to myślałem o Yamaha 685, gdyż jako jedyna ma wyjście na wzmacniacz. Jest to wyjście jeśli chciałbym w przyszłości dokupić wzmacniacz i ustawić dwa głośniki na tarasie. Chyba, że wystarczy wyjście na druga strefę. Wtedy myślałem o Onkyo 686. Mam jeszcze opcję kupić w bardzo dobrej cenie  1k złotych Denona x1000 i wspomniane wyżej kolumny. Czy to w ogóle opłacalne?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2019 o 09:33, rms.pl napisał:

Jeśli chcesz używkę to tylko z odbiorem osobistym, żeby podłączyć i sprawdzić, obejrzeć. Do tego pamiętaj aby sprzedający miał rachunek - w innym wypadku sprzęt może być niewiadomego pochodzenia. 

To jednal pojdę w nowe.

Polecasz Pioneery i tak się zastanawiam nad Pioneerem 534 + quadral 6550 + sub Magnata. To dobre połączenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powracam do mojego tematu. Także po to, jakby ktoś szukał nowego kina domowego w niskiej cenie.

Ostatecznie kupiłem Onkyo 686 + Taga Harmony 606 i Maganata 302A. Do kina domowego dobry zestaw, ale jeśli ktoś chce posłuchać sobie głośniej muzyki, to musi się liczyć, że to nie będzie dobre rozwiązanie.  Oczywiście gra to lepiej niż soundbar.

Dlatego teraz nosze się z zamiar najpierw kupienia lepszego amplitunera np. Denona x3300, który można w dobrej cenie dostać. Ma on osobne wyjście preout na fronty, więc zapewne dokupię jakiś wzmacniacz. Tylko na razie nie wiem. Jaki. Może coś doradzicie?

Drugim krokiem będzie zapewne wymiana głośników, ale najpierw chciałbym taka zmianę zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, doktorant napisał:

ale jeśli ktoś chce posłuchać sobie głośniej muzyki, to musi się liczyć, że to nie będzie dobre rozwiązanie. 

 

45 minut temu, doktorant napisał:

Dlatego teraz nosze się z zamiar najpierw kupienia lepszego amplitunera np. Denona x3300

 

45 minut temu, doktorant napisał:

więc zapewne dokupię jakiś wzmacniacz.

Polecam zacząć od końca , posłuchać SAMEGO wzmacniacza stereo z frontami które masz, a potem myśleć o zmianie amp.KD , nie znam takiego, który zagra lepiej stereo od średniej klasy wzmacniacza .

Brak PRE OUT w Onkyo można zastąpić czymś takim:

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega nie ma quadrali tylko tagi z tego co czytam 🙂. A tak na marginesie to zdaje się, że to kolejny temat, w którym autor wątku dopiero po zakupie sprzętu dochodzi do wniosku, że można było lepiej. Nawet w niewielkim budżecie można połączyć i przyzwoite kino i fajne stereo, trzeba tylko kierować się odsłuchem i radami tych, którzy przeszli już tę drogę 😁. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę jak ważny jest wcześniejszy odsłuch. Oczywiście jak wcześniej nic nie miałem, albo jak był soundbar, to teraz jest o nie o 100% lepiej, a o 1000%.

Brakuje mi jednak nie jakości, bo uważam, że jest spoko, a samą moc.

Może to też kwestia samego ustawienia amplitunera, ponieważ wcześniej nie miałem z czymś takim styczności.

Przy okazji pytanie muzyki słuchać najlepiej w jakim trybie? Tylko 2 głośników przednich, a nie żadnym studio-mix, czy dolby surround? Czy wtedy jest większa moc na kanał? Głośniki podpiąłem w trybie Bi-Amp.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, doktorant napisał:

a samą moc.

Co rozumiesz pod pojęciem moc ? Ja się wściekam np. za każdym razem gdy przekręcam gałkę głośności w RX-A3030 i niewiele się dzieje , na przedwzmacniaczu stereo obrót o kilka milimetrów jest już wyraźnie odczuwalny. Do Amp.KD mam podłączone monobloki / pre out front/ oraz końcówkę mocy stereo na tyły i nic to nie daje.

15 minut temu, doktorant napisał:

Tylko 2 głośników przednich, a nie żadnym studio-mix, czy dolby surround?

Tryb Pure Direct / Yamaha/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

do stereo służy wzmacniacz stereo 😉

Koniec. Kropka

Niby można monster truck'iem wziąć udział w F1, tylko po co?! ;) 

Też nie jest tak, że na ampli KD nie da się w ogóle słuchać muzyki, ale jednak trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami - wszystko zależy od oczekiwań słuchacza.

Kolego doktorant, nie wykonuj teraz gwałtownych ruchów, poobcuj trochę ze sprzętem, "naucz" się go, a później ewentualnie zastanów się nad (przemyślanymi) zmianami , jeżeli takowe w ogóle będą Ci potrzebne. Byli już tu tacy, co chcieli np. zmieniać ampli KD, bo źle gra w kinie, a okazało się, że po kilku latach posiadania kolega nie potrafił prawidłowo podać na ampli ścieżki 5.1 w HD, tylko karmił się sztucznymi przeróbkami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

Koniec. Kropka

Niby można monster truck'iem wziąć udział w F1, tylko po co?! ;) 

Też nie jest tak, że na ampli KD nie da się w ogóle słuchać muzyki, ale jednak trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami - wszystko zależy od oczekiwań słuchacza.

Kolego doktorant, nie wykonuj teraz gwałtownych ruchów, poobcuj trochę ze sprzętem, "naucz" się go, a później ewentualnie zastanów się nad (przemyślanymi) zmianami , jeżeli takowe w ogóle będą Ci potrzebne. Byli już tu tacy, co chcieli np. zmieniać ampli KD, bo źle gra w kinie, a okazało się, że po kilku latach posiadania kolega nie potrafił prawidłowo podać na ampli ścieżki 5.1 w HD, tylko karmił się sztucznymi przeróbkami. 

Ja tak odkryłem, że mój Samsung z ustawieniem DTS Neo 2:5 to jakiś błąd, bo to sztuczne skalowanie i przez to dźwięk był kiepski. Na razie Netflix działa w DD+. Zwykłego DTS nie widziałem jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość jest dla ciebie ok to coś masz nie tak w ustawieniach. Przerabiałem kilka amplitunerów kina i akurat mocy im nie brakowało. Także w niższym Onkyo serii 6. Potrafiły zagrać bardzo głośno. Być może źródło masz bardzo ściszone albo decybele zmniejszone na każdym kanale. Sprawdź to. 

Jak jest w trybie pure direct?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z @rms.pl, że potrzebuje to dogrania. Miałem dziś troche czasu i zacząłem ustawiać, a przede wszystkim czytać zagraniczne fora. Już dobrze podpiąłem xboxa.

@S4Home w trybie pure direct z youtuba z telewizora działa tylko centralny głośnik. Jak włączę muzykę ze spotyfi już jest dobrze. Jednak chyba lepiej słuchać jak ustawię stereo. Wczoraj dodatkowo podniosłem o kilka decybeli frontowe głośniki i jest już znośnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 18:52, Markcox napisał:

Koniec. Kropka

Niby można monster truck'iem wziąć udział w F1, tylko po co?! ;) 

Też nie jest tak, że na ampli KD nie da się w ogóle słuchać muzyki, ale jednak trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami - wszystko zależy od oczekiwań słuchacza.

Kolego doktorant, nie wykonuj teraz gwałtownych ruchów, poobcuj trochę ze sprzętem, "naucz" się go, a później ewentualnie zastanów się nad (przemyślanymi) zmianami , jeżeli takowe w ogóle będą Ci potrzebne. Byli już tu tacy, co chcieli np. zmieniać ampli KD, bo źle gra w kinie, a okazało się, że po kilku latach posiadania kolega nie potrafił prawidłowo podać na ampli ścieżki 5.1 w HD, tylko karmił się sztucznymi przeróbkami. 

 

Dnia 10.02.2020 o 18:52, Markcox napisał:

Koniec. Kropka

Niby można monster truck'iem wziąć udział w F1, tylko po co?! ;) 

Też nie jest tak, że na ampli KD nie da się w ogóle słuchać muzyki, ale jednak trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami - wszystko zależy od oczekiwań słuchacza.

Kolego doktorant, nie wykonuj teraz gwałtownych ruchów, poobcuj trochę ze sprzętem, "naucz" się go, a później ewentualnie zastanów się nad (przemyślanymi) zmianami , jeżeli takowe w ogóle będą Ci potrzebne. Byli już tu tacy, co chcieli np. zmieniać ampli KD, bo źle gra w kinie, a okazało się, że po kilku latach posiadania kolega nie potrafił prawidłowo podać na ampli ścieżki 5.1 w HD, tylko karmił się sztucznymi przeróbkami. 

Może ktoś rozwinąć temat prawidłowego podania ścieżki 5.1 na Ampli?  Mam zestaw taga 606 + magnat 302a + denon 2500h. I pomimo wielu ustawień gra to wg mnie słabo. Filmy oglądam w aplikacjach Netflix i HBO go w tv. Po naciśnięciu przycisku info pokazuje mi signal pcm, a gdzieś czytałem że powinno byś dts. To samo jest po uruchomieniu konsoli. Powinienem coś ustawić w ustawieniach telewizora?

Edytowano przez platyniak18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...