Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


doktorant

Recommended Posts

HBO GO nie ma ścieżki wielokanałowej (tak, tak - taka niespodzianka), tylko PCM, natomiast w Netflix góra DD+. Ale to zależy od źródła. Może Twój TV i apka w nim nie jest w stanie tego podać?! To już musisz sobie, albo poczytać, albo ustalić z serwisem producenta. Co to w ogóle za TV? Może będzie ktoś, kto taki posiada i będzie w stanie Ci podpowiedzieć, czy da się coś z tym zrobić. Ja do tego rodzaju serwisów mam zewnętrzne źródło

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Markcox napisał:

HBO GO nie ma ścieżki wielokanałowej (tak, tak - taka niespodzianka), tylko PCM, natomiast w Netflix góra DD+. Ale to zależy od źródła. Może Twój TV i apka w nim nie jest w stanie tego podać?! To już musisz sobie, albo poczytać, albo ustalić z serwisem producenta. Co to w ogóle za TV? Może będzie ktoś, kto taki posiada i będzie w stanie Ci podpowiedzieć, czy da się coś z tym zrobić. Ja do tego rodzaju serwisów mam zewnętrzne źródło

 

 

Dzięki za odpowiedz, telewizor to LG OLED b9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Markcox napisał:

HBO GO nie ma ścieżki wielokanałowej (tak, tak - taka niespodzianka),

Sprawdziłem u siebie i właśnie to dziwne,mam tv Samsunga i HBO go puszczam przez niego, połączone optycznym i mi amplituner wykrywa ścieżkę wielokanałową na dowód zdjęcie po włączeniu filmu Aquaman.

IMG20200216000747.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, platyniak18 napisał:

 

Może ktoś rozwinąć temat prawidłowego podania ścieżki 5.1 na Ampli?  Mam zestaw taga 606 + magnat 302a + denon 2500h. I pomimo wielu ustawień gra to wg mnie słabo. Filmy oglądam w aplikacjach Netflix i HBO go w tv. Po naciśnięciu przycisku info pokazuje mi signal pcm, a gdzieś czytałem że powinno byś dts. To samo jest po uruchomieniu konsoli. Powinienem coś ustawić w ustawieniach telewizora?

Xboxa dopiero wczoraj rozgryzłem i działa normalnie na DD, a nie sztuczne skalowanie z PCM. Tu była kwestia ustawienia xboxa X. Co ciekawe netflix w xboxie daje tylko DD, zaś w telewizorze apka umożliwia DD+.

Jak poprzednicy pisali, zapewne to kwestia ustawień. zacznij od telewizora, bo tam miałem namieszane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Markcox napisał:

ok, biedy i muzeum nie ma, więc Netflix powinien "wydać" z siebie to, czego oczekujesz. Wrzuć zdjęcia z ustawieniami dźwięku, w menu TV. W każdym razie należy dążyć, żeby TV oddał dźwięk bez swojej ingerencji. Dźwięk zwrotny z TV masz po optyku, czy HDMI po ARC? 

Zdjęcia 

 

IMAG0088.jpg

IMAG0089.jpg

IMAG0090.jpg

IMAG0091.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, z nowym jest (był?) podobno problem, ale ja mam "staruszka", który z żadnymi ścieżkami nie ma problemu, wszystkie HD, jeżeli plik je posiada, wydala z siebie bez zająknięcia. Netflix również gra wszystko w 5.1 w DD+.

HBO GO zawsze było 100 lat za murzynami, zarówno pod względem dźwięku, obrazu, bitrate'u itd. Istny dramat, jak na taką "markę". Tym bardziej, że w TV na ich kanałach wygląda to dużo lepiej - jakość obrazu zdecydowanie lepsza, a i z dźwiękiem DD 5.1 nie ma żadnego problemu, więc często wolę sobie nagrać coś od nich z TV na dekoder, niż męczyć się tą apką.

Dlatego dziwi mnie, że u kolegi Maverick HBO GO podaje digital. Taka zmiana na bardzo duuuuuuży plus i przeszła bez echa w internetach?! 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Markcox napisał:

Dlatego dziwi mnie, że u kolegi Maverick HBO GO podaje digital. Taka zmiana na bardzo duuuuuuży plus i przeszła bez echa w internetach?! 🤔

Troszkę poczytałem na różnych forach i podobno z tym dźwiękiem w HBO go jest jakaś dziwna sprawa,jednym działa ,drugim nie,podobno zależy też od sprzętu, kompletna wariacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko w przypadku Netflix'a sprawa jest jasna i lista tych kilku urządzeń, na których działa atmos,jest znana (chociaż ostatnio też jakaś mała tajemnica z tego została zrobiona-był tu niedawno temat), ale sam DD+ jest standardem w każdym przypadku. Natomiast HBOGO to 2.0 odkąd pamiętam i nic nie wskazywało, żeby miało to się w najbliższym czasie zmienić. Jak widać, w jakichś warunkach jest w stanie zagrać Digital - ciekawe, czy samo HBO zdaje sobie z tego sprawę?! 

2 godziny temu, S4Home napisał:

jak bez tego żyć!?

oglądając filmy na "dwójce" z lektorem 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

oglądając filmy na "dwójce" z lektorem 😂

Tylko po pijaku :P Jak już czcionki nie widać :P:P

21 godzin temu, Markcox napisał:

obsługuje Atmos, ale w oparciu o ścieżkę DD+, a nie ścieżki HD ;)  

Dokładnie tak. Netflix ma pseudo Atmosa ktory jest w DD+. A nie prawdziwy atmos który jest w rozumieniu rozwinięciem Dzwieku i kodeka Dolby True HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...