Skocz do zawartości

Rotel RA-12 szlag trafił :( . Co w zamian?


odien

Recommended Posts

Cześć!

Około 3.5 roku temu koledzy z szanownego forum pomogli mi złożyć naprawdę świetnie grający zestaw! :) Dla Przypomnienia LINK do oryginalnej dyskusji. W skrócie zestaw składa się z: Rotel RA12v2 oraz Monitor Audio Silver 6.

Na tamten moment zestaw był złożony i zakupiony w Holandii, w Listopadzie tego roku przeprowadziłem się z powrotem do Polski (Warszawa) i no cóż, niestety podczas transportu coś się musiało stać złego ze wzmacniaczem. Po ponownym podłączeniu zestaw zaczął wydawać ciągłe szumy, coś na kształt skończonej płyty gramofonowej. Głośność szumu była niezależna od głośności słuchania muzyki, szumy były zawsze obecne ale znowu nie takie znaczne, raczej irytowały się jak człowiek przysłuchał i zwrócił uwagę ale na co dzień raczej ginęły w gąszczu innych dźwięków. Z tego powodu podjąłem chyba najgorszą możliwą opcje: zostawiłem wzmacniacz podłączony i dalej go używaliśmy. Niestety po tygodniu szumy się zwiększyły i w tym samym dniu gdy zauważyliśmy z żoną zmianę, wzmacniacz zaczął śmierdzieć jak by coś się w środku przypalało :( . Szybko go odłączyliśmy i teraz na dniach zamierzam go zawieźć do naprawy...

Na szczęście paczka z rzeczami z Holandii była ubezpieczona i dostaliśmy część kasy na rzecz zakupu nowego (400 euro). Wstępny plan jest naprawić i cieszyć się dalej wzmacniaczem. Druga opcja to porozmawiać w serwisie czy serwis jest zainteresowany odkupieniem uszkodzonego wzmacniacza i za uzyskaną kasę + 400 euro od ubezpieczyciela kupić coś innego.

Przy pierwszej opcji temat zamknięty, nic do dodania. Przy drugiej opcji... Pewnie tym razem poszukałbym czegoś używanego, może być ew wzmacniacz stereo analogowy + cyfrowy przedwzmacniacz. Czy ma ktoś jakieś sugestie jakie urządzenie byłoby wartę uwagi w powiedzmy cenie do 4000zł do głośników Monitor Audio Silver 6? Pytam bo chciałbym mieć jakikolwiek pogląd w jaki sposób prowadzić rozmowę w serwisie, czy jest sens w ogóle rozważać odsprzedaż aktualnego sprzętu i kupno nowego. Poniżej zwyczajowa ankieta ;)

Ankieta:
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
4000 - 4500 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)
Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Głośniki Monitor Audio Silver 6, Gramofon Teac TN-400BT, TV (złącze cyfrowe optyczne), Komputer PC (złącze cyfrowe optyczne ew USB)


5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
ok.20m2

6) Jakiej muzyki słuchamy
Głownie Rock, Metal, alternatywa, muzyka filmowa, rap, czasem POP (czyli mniej więcej wszystkiego po trochu bez elektroniki)

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Nic nie zakładam choć nic dodatkowego na ten moment nie planuje. Jak będzie to zestaw przyszłościowy z możliwością rozwoju super, jak nie to też nie problem.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Zestaw jako całość musi mieć przynajmniej dwa złącza cyfrowe optyczne. Ogólnie dobry analog + cyfra w postaci przystawki bądź dobra integra choć w używanym sprzęcie nie spodziewam się dobrego wzmacniacza zintegrowanego ze złączami cyfrowymi.

Edytowano przez odien
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1Ender napisał:

Napisz jakiego dźwięku oczekujesz. 

Postaram się to opisać w miarę moich skromnych możliwości.

Dźwięku naturalnego, nie lubię sztucznie podbitych basów, wysokie tony w nadmiarze też mi nie służą. Jak składałem oryginalny zestaw miałem wrażenie, że on był najbliżej mojego gustu, był w stanie wyciągnąć dynamikę bez zbędnego udziwniania i podbijania barwy dźwięku. Bardzo polubiłem jak w aktualnym zestawie przy słuchaniu jakiś rockowych ballad nagle usłyszałem nowe dźwięki których wcześniej nie byłem świadomy mimo znajomości utworu na pamięć. Głównie były to dźwięki odległe, na zasadzie smaczku, chyba bliżej wyższych tonów, dzwoneczek czy chichy szept na granicy słyszalności.

Czy powyższy opis pomaga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych wzmacniaczy przejrzyj ofertę naszego kolegi @Pumpurek

 

Może Cię coś zainteresuje. 😁

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?price_to=3000&order=dd&bmatch=engag-global-cl-dict43-ele-1-3-1210

Masz możliwość posłuchać w domu. Napisz lub zadzwoń. Powiedz jakie masz kolumny, jaki budżet i jakiego dźwięku oczekujesz. Kolega powinien dobrze doradzić. Uzgodnij warunki wypożyczenia. Przesyłka kurierska do domu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...