Skocz do zawartości

DAC i idealne podłączenie sprzętu


Adam1111

Recommended Posts

Witam,

Posiadam wzmacniacz NAD C356 i słucham muzyki przez Chromecast audio ale mam też do niego podłączony telewizor przez taniego (30zl) DACA i chciałbym go wymienić.(nie działa z Netflix i jest badziewny)

 

Przy odtwarzaniu filmów z NETFLIX powstaje jakby buczenie i muszę oglądać na głośnikach z telewizora. Chcę to zmienić i szukam niedrogiego DACA który mi to umożliwi (do kilkuset złotych). Z telewizora dźwięk podpinam do DACA za pomocą kabla optycznego. Kiedyś był taki model FIIO d07 ale już go nie ma i szukam sprawdzonej alternatywy.

 

 

Kupiłem teraz też odtwarzacz NAD C541 i rozumiem że najlepiej go podłączyć RCA bezpośrednio do wzmacniacza?

Chromecast audio mam podłączony za pomocą minijack do wzmacniacza i tu chyba też lepiej przejść na kabel optyczny podłączony do DACA?.

 

Dzięki za pomoc!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Informacje o połączeniach chromecastów masz w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Masz bardzo dobry odtwarzacz, sam go używam. 

Jaki masz budżet na daca? 

Odtwarzacz idzie jeszce do modyfikacji u mudy. 

Na DACA tak kilka stów max (500-700), im taniej tym lepiej szczerze mówiąc. Zależy mi na tym żeby ten NETFLIX działał czyli żeby dźwięk 5.1 dał radę przekonwertować na stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cyfrowo do daca, oprócz odtwarzacza cd. Tego daj analogowo RCA bezpośrednio do wzmaka. Różnice jeżeli są to możesz mieć problem by usłyszeć. 

Nostromo to bardzo dobre daci. Nawet jak kupisz starszego używanego daca to można go apgrejdować za parę stówek u producenta. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sie patrzę to moją uwagę przykuwają:

Nostromo wolf 2- 1000 zł nowy

Arcam rDAC- ok 700 zł używany

Arcam irDAC II- 1700 zł, znacznie wychodzi ponad budżet ale za to ma 2 wejścia optyczne co by mi się przydało.

 

Macie opinie o wyżej wymienionych jeśli chodzi o stosunek cena/ jakość?

 

Można tez chyba podłączyć telewizor coaxialem zamiast optykiem? Wtedy wystarczyłoby jedno optczne i 1x coaxial 

 

 

Dobra mam tylko optyka do dźwięku więc 2x wejście optyczne w DACu jest potrzebne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo Wolf też ma 2 koaksjalne i 2 optyczne. 

Tu masz zestaw, który ma kolega @Fafniak

Cena 1700 zł po rabacie. Możesz oddać w przeciągu 14 dni od daty zakupu. Producent dopuszcza taką możliwość. Możesz zadzwonić i zapytać o zestaw bez konwertera. 

http://nostromo.audio/pl/zestawy/55-zestaw-promocyjny-rozszerzony-wolf-2-konwerter-zasilacz-12v-5v.html

Oczywiście możesz kupić używany rdac Arcama, ale jeżeli jest to zakup od osoby prywatnej, to raczej zwrotu nie będzie. A sprzęt zawsze warto odsłuchać w domu. Do zakupu w ciemno nie namawiam. 

TV można podłączyć za pomocą przewodu koaksjalnego, jeżeli TV ma takie złącza. Np. SPDiF. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Kabel optyczny służy do przesyłania sygnału cyfrowego, a wzmacniacz potrzebuje analogowego.

Chyba że we wzmacniacz ma zintegrowany DAC z wejściem toslink, to przy takim podłączneniu rolę konwertera sygnału z cyfry na analog przejmie na siebie DAC wbudowany we wzmacniacz a DAC zewnętrzny stanie się transportem, którego sens podłączenia będzie tylko wtedy, kiedy ma przy okazji funkcję streamowania. 

Jeśli we wzmacniaczu nie ma DACa to nie znajdziesz w nim nawet wejścia pod optyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...