Skocz do zawartości

Yamaha DSP Z11 i Marantz AV8003, MM8003 miał ktoś stycznosc?


tom7

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was miał już styczność z Yamahą DSP Z11 oraz z nowym Marantzem 8003 wraz z MM 8003 , chodzi mi o porównanie brzmienia obydwu wzmacniaczy zwłaszcza w kwestii muzyki, kino domowe zakładam zabrzmi trochę lepiej na Yamaha. W polskiej prasie były już recenzje samej Yamahy natomiast nie spotkałem jeszcze żadnego opisu marantza. Na forach zachodnich są głownie porównania do denona. Gdyby ktoś mógł się wypowiedzieć w tej kwestii najlepiej jak miał bezpośredni kontakt w/w sprzętami. Z góry dziękuje za wszelkie informacje

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny dylemat dwa miesiące temu, brałem pod uwagę Marantza (bardzo słaby wzmacniacz + konieczność zakupu przyzwoitych XLR-ów a 1kzł para razy cztery, a od suba zostanie w zapasie; sugerowałbym starszą końcówkę Onkyo ze zdecydowanie lepszym brzmieniem i bez zadyszki w połączeniu z preampem Marantza), Denon - bardzo dobra maszyna do kina, czyli do wytwarzania huku, rozważałem jeszcze Arcama chyba z całej trójki najlepszy, najbardziej neutralny i kulturalny oddający w połączeniu z dobrym źródłem namiastkę klimatu słuchanej płyty,lecz wziąłem po uwagę czynnik czasu, prowadzący do "moralnego starzenia" się sprzętu i ogromnego spadku jego wartości, a co za tym idzie, trudności w odsprzedaniu za rok.
Kupiłem wobec tego wzmacniacz słuchawkowy Linnarta i Senki HD650. Jeśli chcę coś przeżyć słucham na smyczy i tutaj mały strzał w stopę, nie wszystkie audiofilskie realizacje są dobrze nagrane ( np. XLR2 Gratest Hits Mantovani czy Dire Straits), a żona słucha i ogląda na starym Denonie.
Popatrz na moje posty nikt Ci nic mądrego nie powie, z dwóch powodów, kwestia ceny oraz świeżości rzeczonego sprzętu, również na zagranicznych forach.
W kwestii Yamahy nie zabieram głosu - nie odpowiada mi design.
W przypadku decyzji o zakupie Marantza, mam miejsce gdzie jest zdecydowanie taniej, również z gwarancją.
Życzę cierpliwości i szczęścia w szukaniu dealera wypożyczającego za kaucją sprzęt do odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam
,
Dziękuję za odpowiedź w wielu przypadkach mam podobne odczucia, zakup planuje na przyszły rok niestety wiąże się to jednak ze sporym wydatkiem wiec tu akurat pośpiechu nie ma. Jak na razie liderem jest dla mnie yamah,a marantz skusił mnie ceną widziałem na allegro naprawę ciekawe oferty możliwe że to samo źródło o którym piszesz. Co do onkyo jeśli to ten klocek o którym myślisz to cena za jaką go widziałem niestety sporo wykracza poza mój budżet, ostatnio czytałem trochę o najnowszym pionierze SC-LX90 susano zbiera bardzo pochlebne recenzje niestety droższy i od yamachy i od marantza. Ponieważ bardziej nastawiam się na muzykę nie biorę pod uwagę denona ponoć dobre kino a muzyka słabsza ( choć pewnie też na bardzo wysokim poziomie ale jeśli cena ta sama to lepiej wsiąść coś co lepiej zagra).Jak na razie dużo w tym wszystkim w moim przypadku gdybania i analizy, dopiero w przyszłym roku jak będę stał przed zakupem to wszystko się wyjaśni może pojawi się jakiś nowy gracz który zatrzęsie rynkiem icon_wink.gif nie ukrywam że też liczę na spadki cen i ewentualnie zakup z drugiej ręki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...