Skocz do zawartości

Problem z sygnałem


Skibi

Recommended Posts

Potrzeba pilnej pomocy, są święta i w moim mieszkaniu jest zapotrzebowanie na kolędy, jednak brak elementarnej wiedzy zmusza mnie do sluchania kolęd z głośników tv .  Mam zestaw ale problem polega na połączeniu całości. Próbuje metodą prób i błędów połączyć tv - kabel optyczny toslink - audio konwerter - Grundig v7200 (tymczasowo) - Polk t50. Dodam że polaczenie z amplitunerem pionnera (vsx-417)  na poziomie samego kabla optycznego działał bez zarzutów. Dodałem konwerter i wzmacniacz grundiga i koniec. Pod jakie wejście podłączyć czincz: line, CD, ta/phono, monitor ? Kable głośnikowe wkładać prawy głośnik R1 + L1; lewy R2 + L2 czy inna konfiguracja ? Jeśli chodzi o przód urządzenia LS 1,2 bądź 1 + 2 ? Opcje który tuner, phono, tape 1, tape 2/ Ce, no i ostatnie opcje monit. I lin. Mają być włączone/wyłączone? Może ten konwerter nie gra ?

IMG_20191224_102641.jpg

IMG_20191224_102734.jpg

IMG_20191224_102325.jpg

IMG_20191224_102332.jpg

Edytowano przez Skibi
Dostanie zdjęć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od daca podłącz pod CD lub Line. Wybierasz na wzmacniaczu przycisk pod który podłączyłeś. Kolumny podłączasz gołe kable z prawej strony gdzie jest napis 4 Om. Do małej i dużej dziurki po jednym przewodzie. Do dużej dziurki można włożyć wykałaczki lub zapałkę by kabal nie wypadał. 

Podłączasz na własne ryzyko 😁, ale powinno być okej. Podłączaj na wyłączonym wzmacniaczu!!!! 

Nie pamiętam, który wtyk jest + a który minus. To gniazda starego typu. Może któryś z kolegów pamięta. To ważne by kolumny nie grały w przeciwfazie. 

Uważaj ze zgłasnianiem, by nie przecholować!

Generalnie fajny wzmacniacz, ale przydałoby się oddać na serwis by przeprowadzić pełną konserwację i wymienić gniazda głośnikowe na współczesne. 😁

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

Na moje oko kolumny L1 - R1 . Rca do CD albo line. To w Grundigu. Natomiast ważna rzecz żeby w TV w opcjach zmienić dźwięk na PCM ( w sensie stary ampli dekodował , teraz konwerter nie da rady ) 
M

 

16 minut temu, 1Ender napisał:

Od daca podłącz pod CD lub Line. Wybierasz na wzmacniaczu przycisk pod który podłączyłeś. Kolumny podłączasz gołe kable z prawej strony gdzie jest napis 4 Om. Do małej i dużej dziurki po jednym przewodzie. Do dużej dziurki można włożyć wykałaczki lub zapałkę by kabal nie wypadał. 

Podłączasz na własne ryzyko 😁, ale powinno być okej. Podłączaj na wyłączonym wzmacniaczu!!!! 

Nie pamiętam, który wtyk jest + a który minus. To gniazda starego typu. Może któryś z kolegów pamięta. To ważne by kolumny nie grały w przeciwfazie. 

Uważaj ze zgłasnianiem, by nie przecholować!

Generalnie fajny wzmacniacz, ale przydałoby się oddać na serwis by przeprowadzić pełną konserwację i wymienić gniazda głośnikowe na współczesne. 😁

Pozdrawiam 

Dziękuję serdecznie za wszybką odpowiedź i szczere chęcią ale widocznie coś jeszcze jest nie tak, w dalszym ciągu mimo zastosowania powyższych rad nie słychać nic, mimo że na wzmacniaczu skaczą paseczki, coś się dzieje ale nie jestem w stanie oddać sygnału na głośniki. Może wiek wzmacniacza i jakiś mechaniczny problem uniemożliwiają mi normalny odsłuch. Macie panowie jakieś inne pomysły?

IMG_20191224_124952.jpg

IMG_20191224_124931.jpg

IMG_20191224_124256.jpg

IMG_20191224_122640.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mkk napisał:

No tak jak Ty podlaczyłeś to w życiu nie zagra. Dwa kable od kolumny do jednej dziurki, tak jak na załączonym obrazku

wzmacniacz-grundig-v7200-sprawny-stan-jaworzno-509403790.jpg

Słuszna uwaga, jednak mimo wszystko efekt ten sam, być może powinienem nabyć drogą kupna te końcówkę łącząca kable i dopiero próbować, bądź sprawdza się moja teoria o uszkodzonym wzmacniaczu.

IMG_20191224_132118.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mkk napisał:
30 minut temu, 1Ender napisał:

Podłącz jak narysowałem. Uważaj by przewody się nie stykały, bo zrobisz zwarcie i będzie po sprzęcie. 

IMG_20191224_135900.thumb.jpg.d68035d02185f4dc55aa44bcf7a02602.jpg

 

Zwycięstwo!! Tranzystory wytrzymały jest dzwiek. Dziękuję serdecznie za pochylenie się nad kompletnym laikiem ale gwarantuje że warto było 😊. Ta mała dziurka jest ultra mała musiałem dzielić kabel żeby tam sie zmieścił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Wygląda na CCA. Tani przewód z aluminium pokryty miedzią. Bardzo degraduje dźwięk. Miałem takie cuś. Przerobiłem na sznurek do bielizny 😁😂

Hahaha, fakt tani kabelek mówisz że mocno wypacza dźwięk? No to mnie namowiles na coś lepszego, a ten prosty dac jak rozumiem też obniża jakość ? noszę się również z kupnem innego wzmacniacza został mi polecony denon pma 860. Widzę że zaczną się wydatki 😊

Edytowano przez Skibi
Dopowiedzenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz sobie zostaw, to fajny klocek. Pomyśl tylko nad wymianą gniazd głośnikowych i oddaniem na przegląd. Tego daca co masz nie znam, jak pasuje to okej. 

Przewody kup lepsze na początek wystarczą zwykłe OFC z miedzi beztlenowej. Tak maks do 10 zł za 1 mb. 

Jaki masz budżet na całość? I napisz co chcesz zmienić. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Wzmacniacz sobie zostaw, to fajny klocek. Pomyśl tylko nad wymianą gniazd głośnikowych i oddaniem na przegląd. Tego daca co masz nie znam, jak pasuje to okej. 

Przewody kup lepsze na początek wystarczą zwykłe OFC z miedzi beztlenowej. Tak maks do 10 zł za 1 mb. 

Jaki masz budżet na całość? I napisz co chcesz zmienić. 

 

Budżet niewielki bo około 600zł. Zmiany jeśli chodzi o  sprzęt to głośniki podłogowe mam nowiutkie nie mają jeszcze miesiąca: 2x Polk audio t50 więc chciałbym wykorzystać ich potencjał, raczej myślałem o świeżym wzmacniaczu ale jeśli mówisz że jest dobry i nie będzie niewiadomo jakiego skoku jakościowego po zmianie na inny to posłucham doświadczonego kolegi i po prostu go odrestauruje. Jeśli masz na myśli zmianę dźwięku to ja myślę że mógłby by bardziej przejrzysty i szczegółowy, basu jest dużo tu bym na pewnie nie dodawał, wokale nieco bardziej wyraźne. Jest takie sformułowanie - szeroka scena myślę że w tym grundig'u jest raczej wąska😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...