Skocz do zawartości

ISK HD-9999 GRAJĄ SŁABIEJ NA KOMPUTERZE.


Recommended Posts

Witam!

Dostałem dziś słuchawki studyjne ISK HD-9999. Ku mojemu zdziwieniu słuchawki grały słabo. Dla porównania podłączyłem je do mojego telefonu (iphone 6s) i tam grały 3 razy lepiej - porządny bass i głośniejsze. Sterowniki próbowałem instalować na nowo. Na początku posiadałem sterowniki Realtek(R) Audio. Potem zainstalowałem Realtek Hight Definition Audio - tutaj na większej głośności i zmienieniu Hz zaczęły występować przestery. Ostatecznie zainstalowałem spowrotem Realtek(R) Audio. Dedykowanej karty dźwiękowej nie posiadam, jednak nie sądzę, żeby w moim telefonie była lepsza karta dźwiękowa niż ta zintegrowana w płycie. Być może źle podłączyłem słuchawki. Wejścia audio z tyłu płyty jakie posiadam: mic, L-Out, L-In, SS-Out, CS-Out, RS-Out. Słuchawki były podłączone do wejścia L-Out.
Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK
Telefon wyżej wymieniony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej płyty głównej, ale wygląda na to że układ dźwiękowy zaimplementowano na niej w jakiś specyficzny sposób. Możliwe że nie posiada ona wzmacniacza słuchawkowego i w tym problem. Myślę ze powinieneś zainstalować do układu dźwiękowego firmowe oprogramowanie MSI. To może wymagać odpowiedniej wersji sterowników. Warto wypróbować wyjście przewidziane dla panelu przedniego komputera. To oprogramowanie MSI może uruchomić układy poprawiające dźwięk. Jeśli tego brak, będziesz potrzebował wzmacniacza słuchawkowego. Wtedy wbudowana karta dźwiękowa będzie tylko źródłem dźwięku dla tego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki dźwiękowe do mojej płyty ze strony MSI. Nie widać zbytniej różnicy. Chyba pozostaje mi tylko zakup karty dźwiękowej.
https://www.x-kom.pl/p/320459-karta-dzwiekowa-creative-sound-blasterx-g1-usb.html?gclid=CjwKCAiAi4fwBRBxEiwAEO8_HvacwATcxJBCmFDclGYm12T8a9UiNMvtMlQ-Y7lE6G7A_0NQ_unJ_hoCYj8QAvD_BwE
Ta powyżej będzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam,
Mam również ISK HD9999 i płytę główną Gigabyte Z370P D3 Realtek ALC 887. Mój problem polega na tym, że w grach mam ustawioną głośność na 100% a i tak nie jest to głośno. Gram obecnie w Valorant i mikrofony graczy są w standardzie na 50/100 ustawione, a co mecz muszę przestawiać ich na 100% bo ledwo słyszę (a gra ich często przestawia na 63% po rundzie) lub nie słyszę ich, a ogólna rozgrywka jest optymalna. W poprzednią grę grałem to było to samo, lecz wtedy miałem AKG K512 MKII i zmieniłem na te słuchawki, z uwagi że tamte były chyba już zniszczone to nie kupowałem wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...