Skocz do zawartości

Amplituner z kolumnami do 3000 zł


klopdi

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję sprzętu do domu aby w końcu poprawić jakość dźwięku. Praktycznie całe życie słuchałem muzyki, oglądałem filmy na fabrycznych głośnikach TV lub małych głośniczkach komputerowych i chciałbym w końcu coś zmienić z domowym brzmieniem. Jestem kompletnie zielony w sprawach dźwięku oraz również nie mam wyczulonego ucha jakoś specjalnie (albo tak mi się wydaje). Stereo miałoby mi służyć do spokojnego odtwarzania muzyki w salonie - dodam że bardzo nie lubię słuchać głośno muzyki, a jeśli chodzi o rodzaj to głównie typu electric chill, indie rock, trochę pop. Na pewno nie będą to ciężkie rockowo-metalowe brzmienia. Muzyka ma być puszczana w 90 % przez Spotify z teleofnu. Dodatkowo jestem serialowym maniakiem i oglądam mnóstwo produkcji więc chciałbym również aby było podłączenie do TV.

Jeśli chodzi o sam pokój to jest to powierzchnia 20m^2 ale głównie będę siedział na kanapie 1,5m od TV na wprost. TV stoi na szafce o szerokości 140 cm i tutaj mam pytanie czy kolumny mogą być ustawione na szafce a pomiędzy nimi TV i nie będzie to przeszkodą że są tak blisko siebie? Sam wygląd kolumn nie ma dla mnie znaczenia, raczej preferowałbym jak najniższe.

Jaki zestaw byście mi polecili w tej kwocie i czy w ogóle ma to w moim przypadku sens czy po prostu kupić zwykłą wieżą z odtwarzaniem bluetooth za 500-1000 zł i nie odczuje różnicy. Czy może być dobry zestaw do odtwarzania jednocześnie muzyki i filmów?

 

Pierwsze urządzenie jakie wpadło mi w oko to : Yamaha MusicCast R-N303D ponieważ ma opcję grania przez Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Glosniki ustawione na stoliku przy tv to slaba opcja.Niski budzet wiec najlepsze rozwiazanie to sprzet uzywany.Kolumny podstawkowe ze standami i amplituner.Albo wzmacniacz plus jakis streamer.RN303 to bedzie ciuniutko.Szczegolnie ze spotyfi oferuje kiepska jakosc.Duzo lepszy jest tidal.Do 3 tys naprawde tylko sprzet uzywany.Wtedy jest szansa znalesc cos co zabrzmi dobrze.Skontaktuj sie z kolega Pumpurek.Prowadzi komis z takim sprzetem i posiada duza wiedze wiec moze cos doradzic.Poza tym wysle ci sprzet do domu na testy i bedziesz mogl wybrac cos odpowiedniego dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe za 1000 zł to kicha😏

Zwiększ budżet minimum 400-700 zł a najlepiej 1000 zł. 

Do muzyki chromecast audio. Poczytaj o urządzeniu w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Na 5 stronie post #118 masz wyjaśnione jak podłączyć. 

Wyjątkiem są, z nowych wzmacniaczy tylko smsl wydaje się dobrą opcją. Maleństwo z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, czyli dac'iem. Koszt około 600 zł. Plus wysyłka. 

Do tego chromecast audio (100-130 zł) + kolumny głośnikowe małe podłógowki lub monitory, inaczej kolumny podstawkowe + przewody z miedzi beztlenowej OFC. Wystrzegaj się przewód CCA, jest to aluminium pokryte miedzią. Bardzo degraduje dźwięk. 

Kontakt z @Pumpurek poprzez allegro.

Kolega @MobyDick poleci jakiś wzmacniacz z daciem, a od pumpurka weź kolumny. Wzmacniacze smsl są wydajne prądowo i z tego co Mobby pisał grają neutralnie. Taką informację przekaż koledze @Pumpurek  przy wyborze kolumn. 

Inna opcja to jak pisał @T Z6  wszystko z komisu. Wzmacniacz, kolumny, przewody. Zostaje kwestia daca, jakiś używany i chromecast audio. 

Najlepiej odsłuchiwać wszystko w domu i nie kupować w ciemno. To bardzo ważne. 

I na koniec akustyka. 

Koniecznie przeczytaj. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz SMSL Q5pro 599 zł

Kolumny KEF Q350 999 zł za sztukę

Streamer i odbiornik Google Chromecast Audio 119zł

Przy stałym dostępie do internetu i działąjacej sieci wi-fi w domu zapewni serwisy streamingowe, radio internetowe, streamowanie plików po sieci i przesyłanie dźwięków z smartphona lub tabletu z androidem lub z pod przeglądarki Chrome z poziomu komputera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick  starajmy się pomóc koledze w ewentualnym doborze sprzętu, by mógł też odsłuchać w domu.

Budżet z założenia to tylko 1000 zł!! 

Czy kolega coś dołoży tego nie wiem. 

Czy naprawdę nie można znaleźć kolumn tańszych używanych? Ale z możliwością ewentualnej wymiany u sprzedawcy? Lub wzięcia na próbę na odsłuch domowy? Znasz sprzedawców sprawdzonych, których polecasz i gwarantujesz, że nie będzie problemów z ewentualnym zwrotem? 

 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat brzmi Amplituner z kolumnami do 3000 zł

Alternatywą miała być zwykła wieża z kolumnami i bluetooth za 500-1000 zł 

Zestaw który podałem absolutnie nijak nie ma się do takiej wieży jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Amplituner za 2tyś + kolumny za 1 tyś również będą pozostawały daleko w tyle.

Pewnie że można szukać kolumn używanych za 2 tyś. Trzeba tylko dobrze trafić na nieuszkodzone lub takie które nie były naprawiane w przypadkowy sposób aby jakoś tam grały. Czasem warto kupić nawet uszkodzone i je naprawić, tak aby dobrze grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, coś tam już wiem. Czy zwiększenie budżetu do 4000 zł dużo zmieni w moim przypadku ? Czy poczuje różnice również przy oglądaniu filmów i seriali w TV?

Cały czas się zastanawiam jak rozmieścić kolumny w pomieszczeniu bo miejsca nie ma zbyt wiele. Przesyłam zdjęcia samego pomieszczenia. Za choinka jest kaloryfer więc nie mogę zbytnio szafki przesunąć 

 

20191225_091912.jpg

20191225_091904.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czytam twój temat od początku i wydaję mi się że w twoim przypadku to amplituner yamaha rn 602 do tego aurora 300 i masz pozamiatane.Wydaje mi się że będziesz w 100 procentach usatysfakcjonowany.W stosunku do głośników od komputera to przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś dać kolumny na tę ścianę z obrazami a kanapę w miejsce stołu. Obrazy gdzieś przewiesić. Na ścianę np. zawiesić TV. Zrobi się miejsce na szafce na sprzęt audio. Nie widzę całego pomieszczenia więc trudno coś doradzić więcej. W każdym razie na tej ścianie z oknami to nie zagra dobrze. Nie ma też miejsca na sensowne roztawienie kolumn w obecnym ustawieniu. 😏

Zrób rysunek z wymiarami zaznaczeniem mebli, okien drzwi. 

Nie ma sensu teraz zwiększać budżetu. Tym bardziej, że będzie to Twoje pierwsze stereo. Za jakiś czas, kilka miesięcy, rok, czy dwa, owszem. Wtedy napiszesz co byś chciał zmienić w dźwięku. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierz masz tam masę miejsca. Przesuń odrobinę szafkę z TV w prawo. Choinka przecież nie będzie stała cały rok tam gdzie stoi 😉. Nawet jeśli fotel zostanie na swoim miejscu, moim zdaniem wystarczy miejsca na kolumny. A żony jak to żony, zawsze mają coś przeciw przemeblowaniom męża 😉. Spróbuj jej wytłumaczyć, że takie umiejscowienie szafki nie wygląda zbyt korzystnie 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, T Z6 napisał:

Glosniki ustawione na stoliku przy tv to slaba opcja.Niski budzet wiec najlepsze rozwiazanie to sprzet uzywany.Kolumny podstawkowe ze standami i amplituner.Albo wzmacniacz plus jakis streamer.RN303 to bedzie ciuniutko.Szczegolnie ze spotyfi oferuje kiepska jakosc.Duzo lepszy jest tidal.Do 3 tys naprawde tylko sprzet uzywany.Wtedy jest szansa znalesc cos co zabrzmi dobrze.Skontaktuj sie z kolega Pumpurek.Prowadzi komis z takim sprzetem i posiada duza wiedze wiec moze cos doradzic.Poza tym wysle ci sprzet do domu na testy i bedziesz mogl wybrac cos odpowiedniego dla siebie.

Ale z tego co wiem, to RN303 ma Musiccast i ma też dostęp do konta Tidal. Więc jakość tego odbioru będzie wyższa a niż w tym Spotify. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

Wiekszosc osob modele RN303 jak i kolejne odradza.Wielkiego szalu nie ma nawet w RN803.Dlatego najczesciej polecane sa jednak wzmacniacze a nie amplitunery.TIDAL w kazdym urzadzeniu zabrzmi lepiej od SPOTY....

Większość poleca klasyczny wzmacniacz że względu na lepszą jakość dźwięku A nie na funkcjonalność to przede wszystkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys myslalem podobnie.Ze najwazniejsza jest funkcjonalnosc.Ale co mi z tego skoro jakosc dzwieku nie cieszy...To tak samo jak z wygladem.Zeby urzadzenie ladnie wygladalo i dalo sie zmiescic w super nowoczesnej szafce.A ze brzmi tak sobie....😄.Ja sie juz przejechalem na tym finansowo.I zapewniam-to boli.Kupujemy czesto sprzet ktory nie kosztuje 100zl tylko duzo wiecej.Wiec uwazam ze dobrze by bylo abysmy jednak byli zadowoleni z tego jak brzmi a nie jak wyglada.I jesli chcemy miec urzadzenie all in one to poprostu trzeba miec swiadomosc tego ze nic nie jest za darmo.U mnie RN 803 ma wszystko.To prawda.Taki kombajn.Ale obok stoi maly niepozorny brzydki Rotelek RA04.Niby to wzmacniacz taki zwykly pospolity jak na Rotela.Ale Yamaha mu nie doskoczy nawet do kostek w kwestii brzmienia.RN803 nie brzmi zle.Bron Boze.Ale gdy ktos oczekuje naprawde bardzo dobrego brzmienia to moze sie zawiesc.Ja napewno nigdy juz nie kupie amplitunera.Chocby nie wiem co wymyslono w tej materii.Wzmacniacz to bedzie zawsze urzadzenie idace i kilka krokow dalej.W obecnych czasach mamy mase rozwiazan do sluchania muzyki z takich klockow.Mozemy podlaczyc wszystko.Problem moga miec jedynie ci ktorzy nie lubia zbyt wielu urzadzen a preferuja jedno plus kolumny.Ale jak cos jest do wszystkiego to jest do....😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem  w podobnej sytuacji jak Ty czyli na zakupie i powiem Ci że ja już prawie jestem zdecydowany (po kilku dniowych przemyśleniach i analizach)

mój wybór 

Amplityner Onkyo 8270 i do tego kolumny Heco Aurora 700 

Tutaj moja prośba co myślicie o

takim zestawia bo według mnie jest to najlepszy wybór w kwocie poniżej 5tys :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamo c 97II czy Heco

Jak słuchałeś i Ci się podoba brzmienie tego zestawu to w porządku 😁

Jak nie słuchałeś to nie wiesz nic! 

Kolejna rzecz jak będzie grał ten zestaw w Twoich 4 kątach? Bo może się okazać, że w Twoich warunkach akustycznych jest średnio lub źle. 

Dlatego bardzo ważne jest by odsłuchiwać sprzęt w domu! 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na wyglądzie sprzętu nie zależy dlatego propozycja Mobyego wydaje mi się bardzo fajna. Skoro wzmacniacz będzie lepszy od amplitunera to również jestem jak najbardziej za. Pozostaje kwestia rozmieszczenia kolumn i tak jak wspominałem nie da rady nic przemeblować :(. Postaram się wrzucić rozrysowany pokój 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...