Skocz do zawartości

Amplituner z kolumnami do 3000 zł


klopdi

Recommended Posts

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@Jamo c 97II czy Heco

Jak słuchałeś i Ci się podoba brzmienie tego zestawu to w porządku 😁

Jak nie słuchałeś to nie wiesz nic! 

Kolejna rzecz jak będzie grał ten zestaw w Twoich 4 kątach? Bo może się okazać, że w Twoich warunkach akustycznych jest średnio lub źle. 

Dlatego bardzo ważne jest by odsłuchiwać sprzęt w domu! 😁

Pozdrawiam 

Witam 

mam pytanie raczej nie typowe hehe jak uważasz zamiast onkyo 8270 lepszym wyborem będzie cambridge cxa80 (wiem że nie ma co porównywać amplitunera do wzmacniacza ale.. ) zastanawiam się czy cambridge nie jest wyborem bardziej bezpiecznym w sensie że po pewnym czasie można wymienić kolumny heco na coś lepszego a wzmacniacz już będzie jak znalazł z wyższej półki bo za taki chyba uchodzi :)

Wydaje mi się to w miare sensowne wyjście ze względu że teraz wszedł cxa81 i ten cxa80 wszyscy wyprzedają i można go dostać za niewiele większe pieniądze niż onkyo 8270 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja myślę że kwestia ustawienia mimo że ważna, może być na razie dość trudna do przeforsowania od razu.

1 godzinę temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

Witam jestem  w podobnej sytuacji jak Ty czyli na zakupie i powiem Ci że ja już prawie jestem zdecydowany (po kilku dniowych przemyśleniach i analizach)

mój wybór 

Amplityner Onkyo 8270 i do tego kolumny Heco Aurora 700 

Tutaj moja prośba co myślicie o

takim zestawia bo według mnie jest to najlepszy wybór w kwocie poniżej 5tys :):)

Tyle że tu wchodzi w grę 5tyś a nie 3 i w tym przypadku jest to system raczej do głośniejszego grania niż prezentujący lepszą jakość dźwięku. Pociągający w tym systemie jest jego dość konwencjonalny wizerunek typowego amplitunera od znanego producenta i spore kolumny. Sporo ilościowo, choć jakość nie jest tu już takim priorytetem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, 1Ender napisał:

Zacznij słuchać. I pisz w swoim temacie. 

 

20 godzin temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

Witam 

mam pytanie raczej nie typowe hehe jak uważasz zamiast onkyo 8270 lepszym wyborem będzie cambridge cxa80 (wiem że nie ma co porównywać amplitunera do wzmacniacza ale.. ) zastanawiam się czy cambridge nie jest wyborem bardziej bezpiecznym w sensie że po pewnym czasie można wymienić kolumny heco na coś lepszego a wzmacniacz już będzie jak znalazł z wyższej półki bo za taki chyba uchodzi :)

Wydaje mi się to w miare sensowne wyjście ze względu że teraz wszedł cxa81 i ten cxa80 wszyscy wyprzedają i można go dostać za niewiele większe pieniądze niż onkyo 8270 

Czy to wygląda jak porada?

Zakładasz kilka tematów gdzie co i jak wybrać a teraz piszesz komuś co jest w miarę sensownym wyjściem....... zdębiałem!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

 

Czy to wygląda jak porada?

Zakładasz kilka tematów gdzie co i jak wybrać a teraz piszesz komuś co jest w miarę sensownym wyjściem....... zdębiałem!!

To lepiej nie dębiej bo z kim ja na tym forum będę dobijał targów :P A tak serio to co w tym złego że komuś doradzę jeśli mam swoje przemyślenia i wnioski to raczej forumowicz zakładający ten temat się ucieszy że dziele się z nim tym a nie będzie obrażony :P 

Chyba po to ktoś zakłada temat żeby dostać jak najwięcej wiedzy a nie żeby tylko 3 osoby mogły mu na całą Polske doradzać. 

Przynajmniej takie jest moje zdanie ale mogę się mylić. Najlepiej gdyby sam zainteresowany wyraził swoją opinie w tym temacie :) 

PS co do mojego doradzania to wszędzie piszę że moim zdaniem, według mnie,......  nigdzie nie pisze bierz ten a ten sprzet i będziesz zadowolony mało tego nigdzie nie podaje się za jakiegoś eksperta chyba wszyscy widzą napis D E B I U T A N T :):)

Ale i tak wszelkie uwagi biorę do siebie i  dziękuje za nie :) :) 

21 godzin temu, MobyDick napisał:

A ja myślę że kwestia ustawienia mimo że ważna, może być na razie dość trudna do przeforsowania od razu.

Tyle że tu wchodzi w grę 5tyś a nie 3 i w tym przypadku jest to system raczej do głośniejszego grania niż prezentujący lepszą jakość dźwięku. Pociągający w tym systemie jest jego dość konwencjonalny wizerunek typowego amplitunera od znanego producenta i spore kolumny. Sporo ilościowo, choć jakość nie jest tu już takim priorytetem.

Kolego nie obrażaj się ale z tego co ja zrozumiałem to forumowicz chce przeznaczyć 4 tys :):) a nie 3 tak jak piszesz. 

PS Czytamy ze zrozumieniem :)  I racja moja propozycja raczej jest mało ciekawa bije się w pierś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja tego napisu nie widziałem do tej pory:P

U mnie jest przyjaciel forum. Serio nie zwróciłem uwagi na to.

Po prostu moim zdaniem do póki nie posiada się odpowiedniej wiedzy to nie do końca powinno się doradzać dalej. Ja też często pytam o pomoc. Laptopy, telefony... no nie moja działka. Pytam ale nie udzielam się na takich forach. Źle bym się czuł jeśli ktoś by mnie posłuchał a walnąłem po prostu propozycją.

Wiesz chodzi o to że takie doradzani na forach jest częste , niestety :/ Ty wiesz że jesteś debiutantem, może zrobiłeś to nie świadomie. Ale jest wiele osób które piszą z przekonaniem a nigdy danego sprzetu nie widzieli nawet na oczy. To są domeny forum. I po prostu musimy z tym walczyć wszyscy i w każdej tematyce. Dlatego nie obraź się że tak zareagowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam wymiary pomieszczenia. Szafkę TV da się przesunąć do kaloryfera o jakieś o 18 cm więc kolumny chyba by musiałby stać przed kaloryferem. Po przeanalizowaniu sytuacji najbardziej byłbym zatem za wzmacniaczem + chromecast audio do spotify + kolumny (najlepiej jak najniższe) + podłączenie do TV. Czy w tym układzie pomieszczenia jest sens inwestować w audio za 3000 zł? Gdybym miał zwiększyć budżet o załóżmy 500-1000 zł to lepiej kupić lepszy wzmacniacz czy kolumny ?

rozkład.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny i szafkę z TV lepiej było by postawić wzdłuż dłuższej ściany ( 450 ). Wymagało by to jednak gruntowniejszego przemeblowania. KEF Q350 można położyć na boku. Lepiej jednak tego nie robić jeśli to możliwe. W przypadku wzmacniacza Q5pro , lepiej zwiększyć budżet na kolumny. Przy wzmacniaczach gorszej jakości ( zwykle droższych ) może się okazać ze lepiej kupić lepszy własnie wzmacniacz. Zestaw NAD C338 z Q350 będzie wyglądał bardziej konwencjonalnie ze względu na rozmiary wzmacniacza. Dźwięk już niekoniecznie lepszy. Ma jednak już wbudowany Chromecast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pokój to tak naprawdę mogę ustawić głośniki na szafce z TV a pomiędzy nimi telewizor lub przesunąć szafkę do kaloryfera i jeden głośnik umieścić z lewej strony między ścianą a szafką TV a z prawej strony trochę bardziej wysunięty przed kaloryferem. Czy głośniki mogą być na ziemi bo nie ukrywam że podstawki bym nie chciał ponieważ z prawej strony głośnik wtedy zasłaniałby część okna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny tej wielkości nie powinny stać na podłodze bezpośrednio. Zwykle zakłada się ze głośnik wysokotonowy powinien być mniej więcej na wysokości uszu siedzącego przed nim słuchacza. Do tego obie kolumny powinny być na jednakowej wysokości od podłogi. Stawiając kolumny na podstawkach o wysokości 60 cm w pozycji lezącej powinny być poniżej linii okna. W pozycji pionowej również nie zasłonią go w istotny sposób. Raczej nie bardziej niż pusta doniczka na parapecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pozostaje przy budżecie co mam i decyduje się na SMSL Q5 PRO + KEF Q350 + podstawki + chromecast. Myślę że na razie więcej mi nie potrzeba, zwłaszcza że rozkład pokoju jest jaki jest i nie ma sensu chyba inwestować w coś droższego. Czego potrzebuje jeszcze aby wszystko podłączyć ze sobą i z TV. Kable, przejściówki itp. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz w nim wyjście cyfrowe optyczne toslink i taki kabel będzie potrzebny do jego podłączenia. Prowizorycznie możesz podłączyć Chromecast Audio do wzmacniacza dołączonym do niego kabelkiem jack 3,5 mm. Jednak warto go podłączyć również kablem optycznym. Tyle że do Chromecasta Audio potrzebny jest przewód tego typu z jednej strony zakończony jego mobilną wersją jack.  

Np. jeden taki : https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-optyczny-toslink-veoz-digital-1-5m-7340993038 ,

a drugi np. taki : https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-t-j-toslink-jack-cx-htj050-0-5-m-5237538063

Wzmacniacz ma tylko jedno wejście optyczne więc potrzebny będzie albo zewnętrzny selektor np. taki

https://pl.aliexpress.com/item/32970704286.html (z  nim jest już sprzedawany 1 kabel optyczny, będzie potrzebny jeszcze jeden do TV i oczywiście ten do Chromecasta Audio)

lub konwerter z toslink na coaxial np. taki https://pl.aliexpress.com/item/32805789063.html

i wtedy dodatkowy przewód cyfrowy elektryczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

No to masz w nim wyjście cyfrowe optyczne toslink i taki kabel będzie potrzebny do jego podłączenia. Prowizorycznie możesz podłączyć Chromecast Audio do wzmacniacza dołączonym do niego kabelkiem jack 3,5 mm. Jednak warto go podłączyć również kablem optycznym. Tyle że do Chromecasta Audio potrzebny jest przewód tego typu z jednej strony zakończony jego mobilną wersją jack.  

Np. jeden taki : https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-optyczny-toslink-veoz-digital-1-5m-7340993038 ,

a drugi np. taki : https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-t-j-toslink-jack-cx-htj050-0-5-m-5237538063

Wzmacniacz ma tylko jedno wejście optyczne więc potrzebny będzie albo zewnętrzny selektor np. taki

https://pl.aliexpress.com/item/32970704286.html (z  nim jest już sprzedawany 1 kabel optyczny, będzie potrzebny jeszcze jeden do TV i oczywiście ten do Chromecasta Audio)

lub konwerter z toslink na coaxial np. taki https://pl.aliexpress.com/item/32805789063.html

i wtedy dodatkowy przewód cyfrowy elektryczny.

Dzięki  wielkie za wyczerpujące odpowiedzi. Sam bym kompletnie nic z tego nie ogarnął :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody głośnikowe na początek najlepiej kupić jakieś tanie po kilka zł za metr. O jakichś droższych można myśleć gdy już wszystko będzie grało i się osłuchasz z systemem. Wtedy będziesz wiedział co chciał byś zmienić z w dźwięku ( jeśli w ogóle ). Niektórzy mogą Cie przekonywać ze lepiej kupić jakieś lepsze i droższe. Sek w tym że jeśli kupisz drogie kable , które nie będą pasowały do systemu brzmieniem to może być gorzej niż z takimi przyzwoitymi tanimi. Wzmacniacze impulsowe są znane z wrażliwości na rodzaj użytych kabli.

Do tego wzmacniacza dobrze zaopatrzyć się w wtyki bananowe, bo o ile można do niego podłączyć niezbyt grube gołe kable głośnikowe, to z bananami jest znacznie wygodniej i bezpieczniej. np. takie https://pl.aliexpress.com/item/32795117627.html

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam może dość dziwne pytanie mam nadzieję że już ostatnie :)

chodzi już o samą obsługę sprzętu. Wiadomo że część dźwięku będzie pochodziła z Chromecast a część z TV. Jak wygląda samo wybieranie źródła ? Za pomocą pilota kliknięcie czy będę musiał za każdym razem podchodzić do urządzeń i coś przełączać ? Najczęstszą sytuacja będzie granie na konsoli z tv i puszczanie muzyki z Chromecast

Edytowano przez klopdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz umożliwia wybór źródła zarówno z poziomu pilota , jaki i panelu przedniego. Jeśli podłączysz dodatkowy koncentrator zwiększający ilość wejść optycznych, wtedy zależy to od jego budowy. Ten który podałem jako przykład ma chyba możliwość zmiany wejścia tylko z poziomu pilota. Są jednak przełączniki tego typu które można obsługiwać wyłącznie ręcznie. Wtedy trzeba podejść do takiego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze często mają własnie po jednym wejściu cyfrowym określonego typu. Będzie dużo droższy lub jeśli nie będzie dużo droższy, to będzie oferował gorszy dźwięk. 2 piloty to nie tragedia. Koncentrator bez pilota to z kolei mniejsza wygoda.

22 godziny temu, MobyDick napisał:

lub konwerter z toslink na coaxial np. taki https://pl.aliexpress.com/item/32805789063.html

i wtedy dodatkowy przewód cyfrowy elektryczny.

Używając ten konwerter nie jest potrzebny pilot bo podłączasz drugi kabel optyczny do niego a konwerter do wejścia coaxial. Blokujesz jednak w ten sposób wejście cyfrowe elektryczne. Jeśli miałbyś go nie używać, to wtedy warto własnie to zrobić.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...