Skocz do zawartości

Jamo C97 II czy Heco Aurora 700 + wzmacniacz


Jamo c 97II czy  Heco

Recommended Posts

Dzień dobry

Przymierzam się do zakupu kolumn i  amplitunera 

Zastanawiam się nad kolumnami 

Jamo c 97II 

Heco Aurora 700

i ewentualnie FOCAL Chorus 726

co do amplitunera myśle o doborze chyba w miarę popularnych i chyba dobrych w tym przedziale 

 Onkyo TX-8270

YAMAHA R-N803D

Onkyo T-8390 tylko nie wiem czy jest on lepszy i wart swojej różnicy w cenie co do Onkyo TX-8270

 

Muzyka, którą słucham to:

35% rock/ pop

35% muzyka symfoniczna

15% muzyka elektroniczna

15% pozostałe

Sam nie wiem jak to wyliczyłem :) 

Pomieszczenie w którym będzie sprzęt salon 27m prostokątny a nawet kwadratowy :)

Moje pytanie brzmi ma może ktoś z forumowiczów taki sprzęt i jakie są jego wrażenia z góry dziękuje za podzielenie się swoimi opiniami.

P.S.

Co do brzmienia to preferuje kolumny z dobrym basem a te chyba taki mają :)

Jestem również otwarty na jakieś nowe propozycje.

Pozdrawiam

Paweł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze to sam nie wiem :) skłaniałem się ku amplitunerowi ponieważ korzystał bym z bluetooth i HDMI głównie do podpięcia TV ale jak tak poczytałem to nie wiem czy sam wzmacniacz by mi nie wystarczył i ewentualnie dokupienie do tego chromecasta audio.

kwota 5 tys

muzyka głównie przez bluetooth i tv (youtube)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś zaproponować coś ciekawego. Myślałem jeszcze o Cambridge Audio CXA80 bo weszły nowe modele i ten można już kupić nawet za 3500zł as to raczej bardzo dobra cena :) Dlatego pojawiła się u mnie myśl żeby kupić lepszy wzmacniacz który będzie ,można np użyć z lepszymi kolumnami za parę lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna powiedziec, ze wzmacniacze sie nie starzeja a tym bardziej iz ma byc to sprzet na lata. Ten wzmacniacz CXA80 to bardzo dobra propozycja i jest wystarczajaco mocny do naglosnienia Twojego pomieszczenia. Mozna go kupic nawet taniej niz to co podales i sprawdzi sie przy rocku. Tylko w tym wypadku zostaje troche malo na kolumny, chyba ze poczekasz z kupnem (moze jakies posiadasz) aby to fajnie gralo i dwa razy nie placic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba teraz kupie jakieś budżetowe kolumny a po uzbieraniu większego kapitału kupie coś lepszego a te sprzedam

Nie orientujesz się co z tej dwójki to lepszy wybór na przeczekanie

Jamo c 97II 

Heco Aurora 700

Bo ja spotkałem się z opiniami że Heco Aurora 700 są lepsze  a w dodatku tańsze

PS według Ciebie co dobrze grało by z tym wzmacniaczem żebym mógł już sobie zwizualizować  na co będę odkładał przez najbliższy rok :) oczywiście w pewnych granicach raczej więcej niż 7 tysi za kolumny bym nie dał :)  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kolumna jest 2 czy 2,5 drożna czy jak napisałeś 3 drożna nie ma znaczenia. Ważny jest efekt końcowy, czyli jak zagra. Podobnie jest z basrefleksem czy ma z tyłu czy z przodu to i tak nie dostawia się kolumn do ściany! Chyba że tak właśnie wymyślił konstruktor kolumn, że kolumny mają stać lub wisieć na ścianie. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest inny temat o elektronice więc nie będę tu się na ten temat wypowiadał. Wiem były święta wszystko zamknięte. Ale już po. Należy ruszyć na odsłuchy i podejmować decyzje.

Zacznij od kolumn, później będziesz wybierał elektronike.

Serio widzę że się już naczytałeś co mogłeś w sieci zostaw to i idź na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciał bym podziękować wszystkim za wskazówki i pomoc :)

Jednak wasze rady były bezcenne, liczby cyferki jedno a odsłuch drugie miałem faworytów i po 10 minutach onkyo wyleciał a zastąpił go Yamaha 803D (chociaż nastawiałem się na Onkyo i Cambrodga axr100) którego wcale nie brałem pod uwagę i jakby mało tego wyszedłem z kolumnami których też nie brałem pod uwagę :) 

I tak stałem się posiadaczem Yamaha 803D i KEF Q950 

Co odsłuch to wszystkim polecam po czytaniu dziesiątek artykułów o wzmacniaczach amplitunerach żeby jednak ruszyli się na odsłuch bo wtedy inaczej to wygląda ale czytać jak najbardziej trzeba żeby mieć jakąś wiedze :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru amplitunera to słuchałem na onkyo 8270 i na tym Y803D i jednak jest różnica onkyo nie ma startu pozatym sam sprzedawca zachwalał ten sprzęt (mam nadzieje że nie tylko ze względu na to że chciał sprzedać ) bo zastanawiałem się jeszcze nad cambridge AXR100 ale podobno do Y803D nie ma startu :) (ale nie słyszałem przekazuje tylko to co mi powiedziano)

Co do grania to powiem tak no jak na mieszkanie to nie wiem czy nie za dużo tego tzn pomieszczenie salon 27m dobra akustyka 

tylko nie wiem co na to sąsiedzi :( hehe ale cóż następnym razem zastanowił bym się czy nie jest to za mocne jak na blok :):) 

na razie żaden sąsiad jeszcze nie przyszedł a bas ma to konkretny :)  Nie wiem czy był to najlepszy wybór jak na tą półkę cenową ale mi odpowiada 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek porównywał nowe Onkyo 8390 z Yamahą 803 i stwierdził że Onkyo 8390 poza faktycznie nieco większą mocą od modelu 8270 i jakąś multiroomowymi opcjami gra podobnie zimno jak 8270. Obsługa menu rozbudowana jak w strefowym kinie domowym, a to miało być stereo z intuicyjną obsługą, muzyka też go nie przekonała bo Onkyo 8390 grało  mało muzykalnie, zimno, ale dokładnie, Yamaha 803 bardziej gładko i dynamicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku brałem pod uwagę O8390 ale po porównaniu tego z 8270wyszlo na to że dopłaca się około 1tys zł za to że ma 6 wejść hdmi a nie 4 a po co komu tyle hdmi a ta różnica mocy to między książki włożyć. Podczas odsłuchu onkyo przepadł z kretesem(zdanie 3 osób podczas odsłuchu w tym 1 sprzedawca) i wziąłem Y 803D chociaż nie  ma ani jednego HDMI. Wszystko też zależy jakiej kto szuka funkcjonalnosci ja potrzebowałem Bluetooh, i Tv i Yamaha ma to wszystko a nawet rzeczy ponad to 😀 myślę że to był bardzo dobry  wybór 😀 po dłuższym teście napisze coś więcej o tych KEF Q950 bo dużo info o nich nie ma. W głowie dalej mam Klipsch rp 600f ten wyglad 😀ale słabo to gra 🤨

Edytowano przez Jamo c 97II czy Heco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Miras23 napisał:

Co zadecydowało o tym, że wybrałeś ostatecznie Yamahę RN803? Pytam z ciekawości bo jedyną sensowną konkurencją to mogło być to Onkyo. 

W odsłuchu Y zostawiłą daleko O 

Ale każdemu kto jest zainteresowany którym kolwiek ampl proponuje odsłuch bo on dużo zmienia i można iść ze swoim faworytem z neta a po odsłuchu wyjść z czymś innym co się zakładało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...