Skocz do zawartości

Coś na początek, niskobudżetowo...


Fejton

Recommended Posts

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś zestawu audio do salonu. Nie jest to sprecyzowane czy kolumny i amplituner/wzmacniacz czy mini wieża. Salon połączony z kuchnią ok 32m2, otwarty na dosyć długi korytarz. Audiofilem nie jestem co potwierdza mój budżet,  ok 1500-2000zł.Im mniej tym lepiej.

Do tej pory muzykę odtwarzałem z... głośnika bezprzewodowego JBL Charge 2 i słuchawek bezprzewodowych JBL BT460. Jak widać nie będzie trudno przebić takich konkurentów jednak mam parę potrzeb. Jak wiadomo JBL stawia na dosyć mocne podbicie basu, do czego się przywyczaiłem i w sumie mi odpowiada. Dlatego sprzęt jaki chciałbym wrzucić do salonu powinien mieć dosyć dużą moc i sensowne basy. Muzyka raczej elektroniczna, hip-hop, rock, trochę filmowej i coś dla dzieci ;)

Co do kolumn prawdopodobnie będą stały na stoliku pod TV, raczej nie będzie miejsca na duże kolumny. Co ważne - muzykę odtwarzam w 90% z Spotify premium oraz sporadycznie YouTube. Dlatego komunikacja bluetooth raczej wymagana, natomiast odtwarzacz CD niekoniecznie. Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy zwykłą komunikacją bluetooth a obsłudze Spotify bezpośrednio. 

Zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie nie ma szału, natomiast interesuje mnie nowy sprzęt - nie mam u siebie komisu ani sklepów muzycznych, jedynie markety RTV i nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu używanego.

Myślałem o takim czymś

https://allegro.pl/oferta/yamaha-r-s202d-magnat-supreme-202-m-7511492975

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/wieza-yamaha-musiccast-mcr-n470d-czarny-czarny

ale nie jestem przekonany czy takie kolumny dadzą mi odpowiednio dużą moc.

Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć ? Od razu mówię, budżet raczej nie do ruszenia - nie ma sensu więcej wydawać bo nie będzie pracował codziennie, jedynie od czasu do czasu. Ewentualnie może być opcja późniejszej rozbudowy.

Edytowano przez Fejton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zadne z w/w sprzetow nie da Ci duzo mocy i basu, a szczegolnie w tak duzym pomieszczeniu jak Twoj salon. W tym budzecie nie zlozysz dobrze grajacego i w dodatku nowego sprzetu. Widze, ze odtwarzacz CD nie jest potrzebny i myslisz o ewentualnej rozbudowie to moze zostan przy JBL (jezeli to jest to co lubisz) tylko kup cos mocniejszego. Te glosniki mozna laczyc ze soba za pomoca funkcji JBL Connect+ wiec jak bedzie malo mocy i basu to zawsze to mozesz kupic dwa glosniki.

https://pl.jbl.com/JBL+Xtreme+2.html?dwvar_JBL Xtreme 2_color=Midnight Black-EMEA-Current&cgid=speaker-docks#start=1

https://pl.jbl.com/JBL+CHARGE+4.html?dwvar_JBL CHARGE 4_color=Black-GLOBAL-Current&cgid=bluetooth-portables

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim rozwiązaniu ale moj charge 2 nie wspiera tego connecta. 
 

Szczerze mówiąc liczyłem jednak na skok jakościowy, gdyż Bezprzewodowe głośniki JBL to jednak nie jest sprzęt najwyższych lotów, choć w swojej klasie wydaje mi się całkiem niezły w porównaniu do konkurencji. 
 

niemniej jednak jakby ktoś miał jakaś inną propozycje to chętnie wysłucham. Co prawda 32 metry to w miarę spory metraż ale 10m2 zajmuje sama kuchnia, która DE facto jest „dolepiona” zamiast ściany po lewej. 
 

przepraszam za formę - pisze z telefonu a autokorekta nie pomaga 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze wątku, bez urazy ale poruszasz się w takim budżecie, że jeśli myślisz o "markowym" sprzęcie to w grę wchodzi tylko wzmacniacz używany... i to raczej dużo gorszy od tego co proponuje kolega @MobyDick. Rozważ to co pisze bardziej doświadczony kolega, bo moim zdaniem to bardzo solidna i dobra propozycja. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o urazie. Wiem jakie są realia, kilka lat temu zaczynałem bawić się w fotografie z podobnym budżetem. Finalnie dorzuciłem kilka razy tyle ile zakładałem na początku i w końcu bylem zadowolony z efektu. 

Inaczej sobie to wyobrażałem gdyż moj przyjaciel dysponuje sprzętem Pioneer VSX 923 plus kolumny Jamo S626 i moim zdaniem to jest perfekcja. Ok 4 lata temu Zakupił ten zastaw za ok 3000-3200zl (Już dokładnie nie pamietam) oczywiście nowy. Dlatego tez zakładałem ze w budżecie do 2000zl jestem w stanie coś sensownego wyłapać. 
 

a co do aliexpress bardziej chodzi mi o to, ze jak nie będę w stanie tego podłączyć to nikt mi nie pomoże, natomiast jak kupie w markecie to będzie gwarancja, instrukcja w ojczystym języku itp. Zdaje sobie sprawę ze wszystko teraz jest chińskie ale np w MediaMarkcie jak coś pójdzie nie tak to mogę pójść i zrobić gnój, do Chin w razie „W” nie polecę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to jest takie, że dziecko jest w stanie połączyć i nie za  bardzo jest jak coś zrobić źle. No chyba ze ktoś wetknie kable głośnikowe do gniazdka 230V.

Na ali jest sporo tandety, ale ten wzmacniacz nie wygląda na to. Raczej nowe amplitunery mainstream-owych firm mają więcej wspólnego z czymś zrobionym z papieru polepionego gumą do żucia w tym budżecie. Sprzedają go w komplecie z porządnym zasilaczem z wyglądu w osobnej obudowie w tym samym stylu, ale wysyłają DHL-em i masz wtedy gwarantowaną dodatkową opłatę vatu plus kilka dych za sam jej fakt dla firmy kurierskiej. Do tego dostawa mocno podnosi cenę. Ale kto nie ryzykuje ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać muszę zakupić bliźniaczy zestaw co moj przyjaciel, dokupić jakiś odbiornik Bluetooth bo widać wszystko co poniżej 5tys się nie nadaje do niczego poza odtworzeniem cichutko kołysanki. Typowe dla forum ukierunkowanych. Albo grubo albo wcale. Półśrodków nie ma. 
 

Z foto było to samo. Nie dało się niczego sensownego kupić poniżej 4-5tys. Finalnie sam zdecydowałem się i byłem zadowolony na początku z propozycji za 1700zl. Później wiadomo, w miarę rozwijania umiejętności poszły wymagania w górę i skończyło się na 8 tys. Ale błagam, nie wierze ze nie ma czegoś pomiędzy bezprzewodowym głośnikiem za 550 a sprzętem za 3000zl co nie zrobiłoby dużej różnicy w odbiorze. jak zwykle człowiek musi sam coś znaleźć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej, a coś pomiędzy moja propozycją a Twoją ? Coś co da się u nas kupić w sklepie/Allegro ? Fajnie jakby wyglądało jak „normalny” amplituner/wzmacniacz (na tym etapie dla mnie to to samo). 
 

Edit. 
Sprawdzę temat po świętach z tym Denonem. 

Edytowano przez Fejton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chromecast audio. Kupisz za 100-130 zł. Świetnie nadaje się do muzyki. Poczytaj w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Polecam. I do tego wykup sobie Tidal Master na 3 miesiące za około 5 zł na Allegro. Jakość nieporównywalnie lepsza od Spifity. 

O połączeniach różnych chromecastów pisałem na stronie 5 post #118. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika w takim razie. 
 

W całej tej zabawie wszyscy dbają o to by kable były możliwie grube, miedziane, porządne by nie było jakichś ubytków w przesyle itd. Podstawki pod kolumny, bron Boże na ziemi bądź bezpośrednio na podłodze. A tutaj (chromecast) coś co przesyła muzykę bezpośrednio do, w mojej opinii, mega drogiego zestawu przesyłamy mini jackiem za 10 centów. Trochę mi się to kłóci :) 

 

Todal odpada - mam Spotify dla rodziny, listy itp. Szkoda mi z tego rezygnować 

Edytowano przez Fejton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny pomysł z takim budżetem może dobrym pomysłem był by zakup głośnika Marschall Wobum 2 

ja mam https://www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glosnik-mobilny-marshall-acton-czarny,id-788679  i JBL exterem 2 nie ma do tego startu 

a jak przyjdą kiedyś lepsze czasy to kupisz amplituner i ten głośnik Wobum 2 jak znalazł będzie do niego.

A tak to kupisz używany wzmacniacz marne głośniki i raczej szału to nie zrobi :) a moim sposobem masz otwartą drogę do rozbudowy swojej "stajni głośników"

Myśle że jakiś pomysł to jest ale pewnie są i lepsze rozwiązania :):)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, T Z6 napisał:

Niech kolega kupi to co chce i potem niech tu opisze wrazenia.Wtedy bedzie jasne kto mial racje a kto nie.

Czekałem na taki motywujący tekst na poziomie. Na każdym forum można spotkać takiego pacjenta...
 

czlowiek chce dopytać, sprawdzić opcje bo dla niektórych wydatek 2000zl to dużo pieniędzy i chce uzyskać mozliwie dużo za ta kwotę, a to, ze nie odpisałem na 1 post, ze ok kupuje nie znaczy ze o tym nie czytam i nie biorę pod uwagę. Tak dla jasności. Chce rozważyć pare opcji. 
 

 

marshall fajny pomysł ale... trochę dużo jak za głośnik Bluetooth, no chyba ze faktycznie jest tak mocno zaawansowany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fejton napisał:

Czekałem na taki motywujący tekst na poziomie. Na każdym forum można spotkać takiego pacjenta...
 

czlowiek chce dopytać, sprawdzić opcje bo dla niektórych wydatek 2000zl to dużo pieniędzy i chce uzyskać mozliwie dużo za ta kwotę, a to, ze nie odpisałem na 1 post, ze ok kupuje nie znaczy ze o tym nie czytam i nie biorę pod uwagę. Tak dla jasności. Chce rozważyć pare opcji. 
 

 

marshall fajny pomysł ale... trochę dużo jak za głośnik Bluetooth, no chyba ze faktycznie jest tak mocno zaawansowany 

Kultura kolego nie grzeszysz.Dziekuje ci bardzo.Koledzy ci tu wyraznie pisza ze wymyslona przez ciebie opcja jest praktycznie niemozliwa w realizacji a ty z uporem maniaka dalej sie upierasz przy swoim.I jeszcze masz pretensje.Ale niech ci bedzie ze jestem pacjent.Co ja tam moge przeciez wiedziec....

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole określenia wprost, nie owijanie w bawełnę, szczególnie, ze to offtopic. Nadmieniam, ze to nie ja zacząłem to głupie i nie prowadzące do niczego gadanie. 
 

jezeli nie masz jakiejś nowej propozycji na ten budżet to proszę nie udzielaj się w moim temacie. 
 

Wesolych Świat życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fejton napisał:

Wole określenia wprost, nie owijanie w bawełnę, szczególnie, ze to offtopic. Nadmieniam, ze to nie ja zacząłem to głupie i nie prowadzące do niczego gadanie. 
 

jezeli nie masz jakiejś nowej propozycji na ten budżet to proszę nie udzielaj się w moim temacie. 
 

Wesolych Świat życzę!

Ja ciebie nie obrazalem.Ty mnie obraziles.Ale ok.Wesolych Swiat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...