Skocz do zawartości

W końcu - jedzie do mnie pierwsze stereo. Pytań kilka.


Bloodas

Recommended Posts

Policz ile metrów bieżących potrzebujesz do kolumn. Zazwyczaj 2,5 mb na stronę wystarczy. 

Kup jakiś przewód głośnikowy przekrój 2,5 mm2 z miedzi beztlenowej OFC cięte ze szpuli. Np. Cordial. Na początek wystarczy. Zapłacisz około 60 zł z wysyłką za 5 mb. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub chromecast audio, w dziale audiofile dyskutują, post #118. Tam masz obrazki 😂

W skrócie w optycznym światło, koaksjalny prąd. 

Uważaj by sprzedawca nie wcisnął przewodu CCA, albo CCA OFC. Tego CCA ma na przewodzie nie być. Inaczej to aluminium pokryte miedzią. Bardzo degraduje dźwięk. Patrz co będziesz kupować! 😁

Link do tego czegoś co nie powinno być stosowane w audio. 

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/przewodnik-kabla-cca/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja jestem nocnym Markiem. Zresztą takie jest moje prawdziwe imię :)

Zgadzam się, że tutaj można znaleźć naprawdę spoko gości, którzy chcą dobrze doradzić i podzielić się swoją wiedzą. Szacunek.

A co do kabli, bo też mnie to czeka bo składam system. Czy przy przewodach np. RCA może być mieszanka Ultra Czystej Miedzi Beztlenowej, Powlekana Srebrem? Czy tutaj też są jakieś wytyczne? 

 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś ty się naczytał o tej "ultra" czystej miedzi? 

😁

Tak są  pewne wytyczne, bo zależy od tego jak zagra twój system audio z kolumnami i pomieszczeniem.

Wtedy pewne cechy można zniwelować lub uwydatnić, ale przy budżetowych systemach zazwyczaj wystarczy dobra miedź nie musi mieć czystości 9 miejsc po przecinku.

Wszystko zależy jaki to system i w jakich warunkach gra, na dzień dobry podobno bezpieczny wybór, to przewody Melodika, dobra jakość w stosunku do ceny.

Masz RCA i głośnikowe tej marki, a marketingowym bełkotem o ultra czymś tam się  nie przejmuj i nie bierz na serio.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tani przewód głośnikowy wystarczy. Cordial 2,5 mm2, 7,90 zł za mb. 

https://allegro.pl/oferta/cordial-cls-225-przewod-kabel-glosnikowy-2x2-5mm-6806900429

Albo trochę lepszy   Prolink, 2,5 mm2 6N za 11,50

https://allegro.pl/oferta/kabel-kolumnowy-okragly-ofc-2x2-5mm2-awg14-prolink-8116968785

Interkonekty na początek np. Vitalco RCA OFC 7,50 zł. 

https://allegro.pl/oferta/vitalco-kabel-przewod-2x-rca-chinch-1-0m-6721286239

Albo za 20 zł 

https://allegro.pl/oferta/przylacze-kabel-chinch-2x-rca-na-2xrca-1-00m-fvat-6873863200

Później kupisz coś innego lepszego. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Cordiala ale o przekroju 4mm.Juz prawie poltora roku.Mialem zmienic na lepszy ale okazalo sie ze wpinajac tak zwane lepsze nic sie nie zmienialo w dzwieku.Moj system jest niepodatny na takie zmiany.No chyba ze cos za 15-25tys.Ale czy bylby sens kupowac takie przewody do sprzetu wartego 5-6tys?Tak wiec uwazam ze zabawa w kabelki owszem moze byc jak ktos juz tak bardzo tego chce.Ale na samym koncu budowy swojego pierwszego powazniejszego systemu stereo.Na poczatek mozesz kupic nawet przewody z elektromarketu.Najwazniejsza sprawa to ogarniecie akustyki w pokoju.Jesli jest z tym klopot to nawet mega wypasiony sprzet za 100 tys nie zagra dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marketu lepiej nie, bo nie wiadomo co za chłam się kupi. Lepiej zapłacić te 8 - 12 zł i mieć święty spokój. Ja kupiłem kiedyś przewód 2x 2,5 mm2 CCA OFC, straszne dziadostwo, a Pan tak zachwalał... Trzeba uważać co się kupuje. 

Przestrzegam przed wszelkiej maści kabelkami CCA, CCA OFC - NIE KUPOWAĆ!!! 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, T Z6 napisał:

Uzywam Cordiala ale o przekroju 4mm.Juz prawie poltora roku.Mialem zmienic na lepszy ale okazalo sie ze wpinajac tak zwane lepsze nic sie nie zmienialo w dzwieku

A te tak zwane lepsze to jakie? 

Nie rozumiem po co przekrój 4mm w głośnikowych, to kolejna powielana sztampa krążąca po forach.

Tutaj nie przekrój ma znaczenie, wystarczy byle skrętkę porównać z DNM Reson.

Tak jak napisał S4Home, jak ma być dobrze i tanio, to wystarczy Procab LS15 lub jak komuś zależy na przekroju LS25, więcej nie trzeba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

A te tak zwane lepsze to jakie? 

Nie rozumiem po co przekrój 4mm w głośnikowych, to kolejna powielana sztampa krążąca po forach.

Tutaj nie przekrój ma znaczenie, wystarczy byle skrętkę porównać z DNM Reson.

Tak jak napisał S4Home, jak ma być dobrze i tanio, to wystarczy Procab LS15 lub jak komuś zależy na przekroju LS25, więcej nie trzeba.

 

4mm to przypadek.Poprostu taki mi sie trafil i tyle.I poprostu go sobie zostawilem.Gdyby bylo 2,5 tez by bylo ok.Wypozyczalem przewody jakis czas temu.Ale piszac lepsze mam na mysli w zakresie cenowym do max 2 tys zl.I tylko IC.Z glosnikowych mialem jedynie przewod Tara Labs ale juz nie pamietam ktory dokladnie i jakis Klotza.Natomiast IC sporo przewalilem ale nie mialem okazji sprawdzic czegos co kosztuje zdecydowanie wiecej niz 2 tys.Ale nie mam juz nawet w dalekosieznych planach tego sprawdzac.Tu kolega dopiero zaczyna przygode z audio wiec nie kazmy mu od razu kupowac kabli i nie wiadomo czego jeszcze.Pozniej zechce to bedzie sie bawil w co tam tylko bedzie chcial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloodas  a po co ten 2 temat? To bezsensu. Trzeba było tutaj kontynuować.

Jakie przewody kupiłeś? 

Jak masz takie problemy, oddaj ampli, kup wzmacniacz i dokup chromecasta audio. Mniej nerwów, a więcej przyjemności ze słuchania i jakość dźwięku będzie lepsza. 😁

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko potwierdzę iż przez BT nie uzyskasz dobrej jakości Audio na tej jednostce.

A co do kabli i Twojego systemu to kup sobie PROCAB LS15 albo LS25. Nic lepszego w tanich pieniądzach nie znajdziesz. Kabel do kupienia u profesjonalistów.

Pozdrawiam

S4home.

Jasne. Bo po wi-fi przede wszystkim przepuścisz pliki w znacznie wyższej rozdzielczości. W przypadku BT traktować go należy jako ostateczność kiedy na przykład nie działa sieć w domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...