Skocz do zawartości

Kolumny do Denona CEOL N5


Mateusz.tg

Recommended Posts

Witam, 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn do Denona Ceol Piccollo N5. Preferuję podłogówki, najlepiej z bass refleksem z przodu. 

Budżet ok 1200 zł choć im mniej tym lepiej. 

Pokój 20m2 

Muzyka głównie rock, elektronika, trance. 

 

Myślałem o Jamo s 805 pięknie się prezentują w bieli,  albo o jakichś stx'ach.  Ale niczego nie odsłuchiwałem, a dostęp do salonów mam mocno ograniczony.

 

Z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Niestety układ pokoju wymusza podłogówki, zaś raczkujący maluch nie bardzo zgadza się ze stojakami. Aktualnie mam iq minilady s110 na stojakach i zmiana jest podyktowana zbyt dużym ryzykiem lądowania głośników na główce malucha.

 

Jamo mają solidną podstawę i bassrefleks z przodu, co bardzo mi odpowiada. Masz (bądź czy ktoś inny tu) ma doświadczenie z Jamo? Bo jestem ciekaw rozwinięcia tego "czy Cię zachwycą?" 

Pozdrawiam

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zwiększył bym minimalnie budżet i jeżeli szukasz kolumn z bass reflexem z przodu to elac debut 2.0 b6.2 cię zadowolą. Bądź kolejny wybór indiana linę tesi 261 także br z przodu natomiast cieplejsza w graniu. Postaraj wcześniej umówić się na odsłuch i zobacz co bardziej przypadnie ci do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mateusz.tg napisał:

Jamo s 805

Widziałeś te kolumny na żywo?,bo moim zdaniem to one pięknie się prezentują,ale tylko na zdjęciu,druga sprawa w kinie jeszcze ujdą,ale do muzyki to one średnio się nadają,chyba że ktoś naprawdę nie przykłada wagi do jakości grania i mają robić tylko za muzykę w tle. Oczywiście polecam sprawdzić samemu, ponieważ,Ty możesz odebrać je inaczej.

W tym budżecie moim zdaniem, jeżeli podłogowe to szukaj używanych z nowych oprócz tych Jamo sprawdź Tage tav606se,Polk audio t50 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

Tego Denona to już kupiłeś? 

Troszkę wyżej pisałem,  że cały czas mam go w użyciu. 

To jest model N 5 z większą mocą wzmacniacza niż obecnie produkowane CEOLE, te Polki to raczej na rozbudowane nie wyglądają z prostego powodu, dwa głośniki są pasywne.  W sumie jest to kolumna dwudrożna  o na tyle wysokiej efektywności, że nie widzę żadnej różnicy między nimi a modelami podstawkowymi. Wybieram się ich posłuchać w salonie Denona, bo tam mają też ceole. 

Edytowano przez Mateusz.tg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nic nie poradzimy. Otóż ten model to słaba jednostka.

Możesz podłączyć do niego kolumny podłogowe ale nie oczekuj szału. Zwłaszcza do muzyki której słuchasz.

Szukaj używanych kolumn. Klipsch F1/F2 albo wspomniana Indiana 550X. Jamo o których pisałeś to model do kina domowego i to też raczej słabszej klasy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchane i kupione,  ale zupełnie co innego. Polków t50 nie sprzedawali poza zestawami do kina,  znalazło się jednak kilka monitorów na tyle małych i estetycznych, że śmiało można ustawić na półce. W odsłuchu bezkonkurencyjne okazały się WILSON EL-4. Nie podejrzewałem, że mały Ceol potrafi aż tyle,  dopóki nie usłyszałem tego połączenia. Jest dynamicznie, bardzo lekko ciepławo, a już w ogóle zaskoczyło mnie ile w tym brzmieniu jest "oddechu". Wokale wreszcie są nieco bardziej z przodu,  bo dotychczas słuchałem tylnej ściany dźwięku. Cena wyjściowa  znacznie przekraczała zakładany budżet, ale przy kasie ubyło z konta jedynie nieco ponad plan. 

Krótko mówiąc jestem zadowolony z zakupu. Potwierdzam zdanie, co do którego mnie przekonywaliście, że podłogówki to średni pomysł. Dzięki Wam tak się przy nich nie upierałem.

 

Dziękuję Wszystkim za pomoc. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...