Skocz do zawartości

kolumny do Atoll 100se


Nowy audiofil

Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem Atolla 100se + CA CXNv2+Marantz cd42 jako transport.

Salon z aneksem kuchennym o pow. 38m szukam kolumn do tego zestawu ,

Niestety ustawienie systemu z boku na dłuższej ścianie max odsuniecie od tylnej ściany do 40-50 cm.

Myślałem o Chario Delphinus lub Chario Syntar 100.

A jakie inne kolumny zagarają dobrze z tymi klockami do każdegogatunku muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender- Dziękuję za uznanie😉. Tak, Sansui to bardzo dobry wzmacniacz, ale daleko mu do brzmienia lampy, której słucham na codzień. Mało tego, (i tu chyba narażę się miłośnikom Sansui), Tandberg TR 2055 też brzmieniowo jest lepszy. No, ale to wyłącznie moje odczucia i nie mam zamiaru o nich dyskutować z oponentami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario raz że mogą być za małe ale to już kwestia sprawdzenia a dwa że one w połączeniu z ATOLLEM zagrają bardzo basowo i malo rozdzielczo.

9 godzin temu, Nowy audiofil napisał:

Ale do słuchania nie na max czy 12 Delphinus dają rade? Ja lubię takie cieplejsze granie tak jak kiedyś z Loudness .

A co powiecie na DALI Opticon 6 są w podobnej cenie?

 

Ja bym szedł właśnie w coś jasnego do tego Atolla czyli Opticon 6, Magnat 757, czy monitor Audio Silver 300.

Oczywiście trzeba je sprawdzić przed zakupem. Ale ten Atoll dobrze się łączy z jasnymi rozdzielczymi kolumnami.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzetu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nowy audiofil napisał:

Aktualnie testuje monitor Audio Silver 300 dźwięk ok ale są nowe pozostało mi 2 dni na decyzje.

Co jeszcze polecacie do Atolla z podłogówek?

 

Jak się podobają, to nie kombinuj, jak teraz jest dobrze, to później może być tylko lepiej.

W recenzjach piszą, że mają całkiem konturowy bas do Atolla jak się patrzy.

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silvery 300 śmigają na kablach WireWord Equinox 8  na wtykach Silver dokupić jeszcze zworki i wygrzac i myślę będzie ok.

Jeszcze pytanie szanownych znawców czy kabek zasilający tez wymienić np na WireWord Electra 7 i wtyki WireWord Silver. Czy długość kabla tez robi różnice?

Ewentualnie jaki kabel zasilający do Atolla 10 se polecacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2019 o 21:43, kaczadupa napisał:

Z tymi Dyniami Atoll 100 całkowicie się zabuuumi na niskich, do tego dojdzie brak precyzji, rozdzielczości. Ale jak ktoś lubi takie granie to czemu nie. 

Mysle ze nie byloby takie zle szczegolnie jesli wezmie sie pod uwage wielkosc pomieszczenia w ktorym mialoby to grac. Co do samej precyzji i rozdzielczosci itp. w pelni sie z Toba zgadzam.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...