Skocz do zawartości

Nagłośnienie w szkole - kilka pytań dotyczących obsługi


Iwan

Recommended Posts

Witam, mnie i koledze została powierzona opieka nad techniczną stroną wszystkich akademii, konkretnie chodzi o nagłośnienie. Poprzednia grupa coś nabroiła no i stracili stanowisko. System nie jest skomplikowany, wzmacniacz, 2 kolumny, i kilka mikrofonów bezprzewodowych. Mniej więcej wiem jak to popodłączać, z tym nie powinno być problemów. Ale może macie jakieś rady bezpieczeństwa, czego nie robić... Żeby tego nie zjarać :]

Czy mogę do wzmacniacza podpiąć bezpośrednio komputer? Tzn. mały jack do karty dźwiękowej a duży do wzmacniacza. Czy na komputerze ustawić na maxa głośność? Czy lepiej dać mniej a potem podkręcić na wzmaku?

Druga sprawa, zasilanie mikrofonów. Wiem ze są na baterie 9V, ale kupić zwykłe czy alkaliczne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zobaczę czy takie będzie. W tym tygodniu po południu kiedyś podskoczę do szkoły i to wszystko potestujemy z kolegą. Porobię zdjęcia jak to wygląda i odpiszę modele wzmacniacza i reszty.

A i czy to podłączenie z komputerem jest bezpieczne? Tzn. nie zjara się komputer (karta dźwiękowa)? Bo kolega chce wziąć laptopa od siostry, a ten sprzęt jest trochę warty i gdyby coś poszło nie tak to będzie spory problem...

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co sie moze zjarac to glosniki wysokotonowe, uwazajcie na sprzeniecia z mikrofonami(charakterystyczne wysokie dzwieki) i w kompie wyciszcie mikrofon, przez takie cos poszly z dymem oby dwa wydokotonowe w mojej kolumnie, i lepiej nie testujcie sprzetu wyciskajac 7 poty, tyle ile wydtarczy do naglosnienia i nic wiecej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...