Skocz do zawartości

STEREO DO 2500ZL


kre

Recommended Posts

WITAM
Mam zamiar nabyc zestaw stereo lecz z kazdym dniem drazenia tematu pojawia sie coraz wiecej niewiadomych
dlatego zwracam sie do was z prosba o pomoc.

Wiec tak pokoj 22m2 prawie prostokat, stare budownictwo(grube sciany,wysokie sufity- 4m.)
wstepnie bedzie podlaczony pod PC SB Live 5.1 Muzyka- Hardstyle(qlimax),Prodigy ,house, hip hop,pop no i jak bedzie godny sprzet to i klasyka pewnie wkroczy
slucham glownie glosno i lubie czuc na sobie bas, wieczorami jednak puszczam cicho do snu wiec sprzet powinien byc w miare mozliwosci uniwersalny.


Do wydania mam od 2 do 2,5k na wzmak i 2 podlogowki kolumny musza byc nowe a wzmak? no wlasnie tego juz nie wiem
co do kolumn to sluchalem juz JBL NORTHRIDGE E 80 z jakims H/K za 2k straszna padaczka juz lepiej spisaly sie JAMO S 606 pod Yamaha RX-497 biorac pod uwage cena jakosc to dobry zestaw ale kompletnie brakuje w nim przestrzeni, narazie moj typ to DALI CONCEPT 6 w tej cenie naprawde niezle graja jedyny mankament to troche malo basu ale w zamian jest dobrej jakosci.

Moje pytania:
1 DALI CONCEPT 6(1500zl) + RX-497 lub AX- 497(1000zl) ktory wybrac? (na radiu mi nie zalezy ale jesli nie roznia sie jakoscia to ampli ma pilota)
2 a moze z jakas uzywka h/k do 400zl poprawil by ich bas czy stary h/k np. pm 645 zagra lepiej od takiej nowiutkiej yamahy za tysiaczka?
3 jak uzywka stary hk bedzie lepszy to moze CONCEPT 8 na scisk bym sie zmiescil ale czy beda mialy wiecej basu od 6?
4 gdzie w Poznaniu mozna uslyszec Magnaty quantum 507?

jako kopletny laik w tym temacie jestem otwarty na wszystkie wasze propozycje jak i krytyke i z gory dziekuje za wszelka pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie Ampli tlyko wzmaki stereo, uwazam ze lepiej kupic wyzszy model wzmaka ktory generalnie sie nie psuje bo w starszych modelach kondy wytrzymuja po 20 lat a jedyne co mozna zepsuc to spalic koncowke mocy, nie wystepuje cos takiego jak zuzycie materialu, co do kolumn dla mnie uzywki to ryzyko niewiadomo kto tego uzywal czy meloman ktory nie przekraczal godziny 9 czy ktos kto wyciskal 7 poty z kolumn. Co do modeli i marki to zalezy od preferowanego brzmienia ale w tej materi doradzza Ci bardziej doswiadczeni koledzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Fakt iż HK + JBL to padaka, dlaczego to dobra zagadka, sam słuchałem i brzmiało to jak głośnik zamknięty w kartonie, pusto i dennie, ale polecam posłuchac HK + Paradigm, sam używam i bas jest ekstra, mimo że używam małych paradigmów Monitor 3v4 to znajomi nie dowierzaja że tak małe coś gra tak mocno i z takim dynamitem, myślę iż byłbys zadowolony z Paradigm Monitor seria 3 badz nowsza, + wzmacniacz i cd HK, są na allegro popatrz sobie - ja polecam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam uzywke za 1k zl:D:D mam Denona pma 1060 kosztuje jakies 800-900zl zywe dynamiczne brzmienie, moc ogromna zero zamulania;) a z kolumn to moze Magnat Quantum 507 mozna je dorwac za 1200zl a podobno wymiataja, inni chwala siesty ze niby do 3k nie maja rownych ale nie slyszalem nie powiem, siesty raczej bardziej kameralna muzyka, chyba troche malo basu maja i techno srednio pociagna, a quantumy bardziej uniwersalne.
O ile imho wzmak mozesz w ciemno kupic(na poczatek) o tyle kolumn musisz posluchac, kazde inaczej brzmia jedne sa piskliwe inne zamulaja trzecie nie maja basu a czwarte nawalaja srednica.


Dodam ze uzytkownik teog forum jak i audiostereo rafal735 ma polaczenie quantumow z jakims ampli Denoa i twierdzi ze gra to zacnie, zapewne z mocnym piecem stereo byloby jeszcze lepiej, minus Pma 1060 brak pilota, nowsza 1080 ktora niby gra gozej ma juz pilota, mozesz kupic slabsza wersje typu 860, 880, 960, 980. Im mocniejszy piec tym lepiej ale nie dlatego ze "glosniej zagra" ale o to musisz pytac bardziej doswiadczonych kolegow, lub poszukac na audiostereo watku o mocy wzmacniaczy.

p.s mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi za wspomnienie o audiostereo i to nie jest jakies tabu ze istnieje inne forum, tutaj jest milo i przyjemnie bo bez hamstwa ale minusem jest to ze siedzi z 15 osob na krzyz;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wzmakiem najprawdopodobniej pojde w strone nowki bo kolumny i tak biore na raty wiec doloze go do nich a gotowki na uzywke to bym z 400zl maksymalnie
skolowal i w dodatku boje sie ze w srodku moze byc cos nie tak a ja i tak nie bede o tym wiedzial.

Prosze o konkretna odpowiedz YAMAHA AX-497 Vs. YAMAHA RX-497 czy roznia sie czyms poza dodanym radiem? Czy wbudowane jest ono kosztem czegos?
np. jakosci dzwieku, mocy zaznaczam ze cena jest identyczna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz ta bez radia;) cena zapewna podobna w necie ta sama, jesli nie ma wplywu na brzmienie to pomysl dlaczego dorzucaja tuner gratis? jesli gdzies dodaja to gdzies musz zabrac;) czyli masz gorsze wykonanie z radyjkiem lub lepsze bez;) jesli nie ma wplywu na brzmienie to dlaczego Yamaha nie dorzuca tunera do kazdego wzmaka tylko sprzedaja je oddzielnie? pomysl sam-.-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediamarkt, btw kup 505 taniej bedzie bo ta mala yamaszka nie wykorzysta 507 w 100%, a jak kupisz 507 to nie narzekaj ze od godziny 11 czy 12 bass sie gubi i kolumny wpadaja w przester. Nie mysl ze to wzmak taki mocny i kolumny nie wytrzymuja;)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem tych magnatow w media ale mniejsza z tym bo te concept 6 to chyba to o co mi chodzi (minimalnie maly bas ale nie mozna miec wszystkiego)
ale caly czas mysle pod co to podpiac miedzy rx a ax 497 wybralem ax juz wiem ze napewno bedzie lepszy ale czytalem bardzo duzo pozytywnych opini na temat
rx-797 i jesli sie nie myle to nie itnieje odpowiednik bez radia ax-797.
Podobno rx-797 swietnie wypadl w testach jakiegos czasopisma dostal max gwiazdek duzo ludzi posiada ten ampli i bardzo go chwala ale najwiecej mozna poczytac o jego wyzszosci nad rx-497 ze dokladajac ok. 300pln wicej otrzymujemy sprzet o klase wyzszy i ze to 300pln biorac pod uwage przeskok miedzy nimi to zadne pieniadze. Pytanie tylko jak ma sie rx-797 do ax-497? czy nadal jest tak duza roznica jak miedzy rx-497?
Prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na stronie i jesli sie nie myle to Audiostrefa nie ma w swojej ofercie Magnata, ale i tak sie tam wybiore bo zapewne poleca mi jeszcze cos innego do mojej kolekcji wrazen.

Yamaha ax-497vs. rx-797 prosze o komentarze co lepsze pod dali concept 6 albo jamo s 606

Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zaczynajacy sie od cyferki 7 im mocniej tym lepiej, z wieksza swoboda bedzie gral. Nie laduj sie w ampli;) heh moj 18 letni wzmak kosztowal tyle co nowa yamaha rx 4~ xD Przy slabszym sprzecie dzwiek bedzie sie zlewal w papke, nie bedzie slychac instrumentow tylko papke, moze z monitorami daloby to rade ale z duzymi podlogowkami nie widze tego, pewnie zagra to cos jak pianocraft, kup yamaszke i wez ja pod pache na odsluch kolumn:) moze wydasz kase na lepsze monitory niz podlogowki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recomendowana moc wzmacniacza (8 Ohm) [Watt]
40-120
Yamaha rhx497 ma 50w przy 8ohm niby przekracza dolna granice, ale czesto watty to pobozne zyczenia, wg kanonow wzmak powiniem miec okolo min 80% do 130% mocy kolumn. Nie chce zebys mnie wyklinal dali sa w mm i yamahy tez, posluchaj ocen jak to gra, jesli nie ma to kup wzmak lub kolumny i lataj z tym na odsluchy, co do ampli a wzmaka roznice nie musza byc kosmiczne, moze nawet z takimi kolumnami jak dali concept 6 ich nie uslyszysz, porownaj znajdz sklep gdzie maja oba sprzety lub porzycz wzmak za kaucja i posluchaj kolumn. Twoje siano, Twoj gust, Twoje oczekiwania zrob tak zebys to ty byl zadowolony a nie xx ludzi na forum. zanim kupisz dali posluchaj Quantumow, swoja droga uwierz ze to nie ostatnie klocki jakie kupujesz wiec jesli bedzie zle nie przejmuj sie tym jesli bedzie Cie to zadowalalo to wiecej nie odwiedzj zadnego audio forum.
Ja kiedys szukalem stereo do 800zl bodajze, w koncu kupilem wzmak za 850zl i kolumny za drugie tyle, wczoraj kupilem cd za 1200zl uzywany, kolumny chce wymienic na paradigmy a wzmak na cos "lepszego", z gory wiem ze to pewnie nie beda ostatnie klocki. Wiec to jest choroba i Ciebie tez to dotknie, chec uslyszenia wiecej i lepiej uwazaj na to bo sprzet nawet za xxxzl nie przyniesie frajdy. Zatracisz zdrowy rozsadek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Recomendowana moc wzmacniacza (8 Ohm) [Watt]
40-120
Yamaha rhx497 ma 50w przy 8ohm niby przekracza dolna granice, ale czesto watty to pobozne zyczenia, wg kanonow wzmak powiniem miec okolo min 80% do 130% mocy kolumn.


Sądzę że waty to nie wszystko. Jeden wzmak 40W lepiej poradzi sobie z trudnymi kolumnami a inny 50W gorzej. Amplitunery kina mają nawet ponad 120 W przy stereo na każdy z dwóch kanałów ( wynik pomiarów przeprowadzony np. przez AUDIO !!! ) ... a z kontrolą jest często gorzej niż na dobrym wzmacniaczu o niższej mocy.

Właściwie to jestem ciekaw co zagra lepiej ... amplituner kina oddający max wg. pomiarów 2x120W (granica określana przy 1% THD+N) czy wzmak stereo oddający też wg. pomiarów ale max 2x60W (granica określana jak wcześniej). Może pod jednymi wzgl. lepiej wypadnie ampli kina a pod innymi wzmak stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANE TECHNICZE

Funkcja Multi-room: Zone 1, Zone 2
Przełacznik PURE DIRECT
Wyjścia: 1 AV / 2 analogowe / subwoofer
Wybór głosników: A,B,A+B
Wyjście Pre-out PHONO,wejście Phono
Wejścia AV:3/ audio:2
Automatyczne strojenie stacji
DIN Moc wyjściowa (4 ohm, 1kHz, 0,7%THD): 55W + 55W
Moc Wyjściowa (8 ohms, 20-20.000Hz): 50W + 50W
Pasmo przenoszenia: 20Hz - 15kHz
Stosunek sygnał/szum: 108dB
Zniekształcenia harmoniczne: 0,02%
Pobór mocy: 180 W,Pobór mocy w trybie czuwania:0,1W
RDS-Pamięć stacji:40-Stosunek sygnał/szum FM:76dB-Czułość użyteczna FM:0,7?V


Gdzies znalazlem, ciekawe jest to ze Audio klan podaje 2x105w a strona yamahy 2x 75w http://www.yamaha.com/yec/products/product...DETYP=ATTRIBUTE

Kazda specyfikacja inna, jedyne prawda w tym ze ta skrzyneczka pobiera 180w, jak ona potem robi 2x 105w?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem na ta stronke z linka i juz sie ciesze ze ladnie porownam i co? wchodze w ax-497 i oczywiscie co? nie ma zakladki SPECIFICATIONS.
rx-797 RMS Output Power 100W x 2 czyli ile naprawde?

Gdy bylem juz zdecydowany na Concept 6 znalazlem za ta sama kase Dali 5005 nie bardzo mam jak je porownac na papierze
jesli sie nie myle 5005 sa troszke lepsze ale to starsza konstrukcja ktore wybrac? POMOCY!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po konfrontacji tych 2 elektronik i musze przyznac ze ja roznicy w dzwieku nie slysze a wiec wybralem rx-797 i to juz jest pewne
a skoro graja tak samo to zawsze warto miec jego dodatkowe funkce pod reka no i jest odrobine mocniejszy.

Gorzej z kolumnami bo porownywalem kilka z tym ze w roznych sklepach ktore oferuja zupelnie inne warunki odsluchowe i jeszcze sa oddalone od siebie conajmniej pol godziny drogi i to zasialo juz straszny metlik w mojej glowie.
Przydal by sie porzadny salon audio jeden ale konkretny ktory posiada wiekszosc popularnych zestawow w jednym pomieszczeniu ustawionych do bezposredniej konfrontacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...