Skocz do zawartości

kolumny podlogowe


PIOTR_1974

Recommended Posts

Witam wszystkich mam pytanko posiadam sprzęt audio TECHNICS wzmacniacz SU-G700  CD C-700 Chciałem kupić kolumny podłogowe podam wszystkie jakie mnie interesuja a was poprosił bym o komentarz ktore beda najlepiej pasowaly JAMO C97  JAMO S809  DALI ZENSOR 7  PYLON AUDIO PEARL 27  TONSIL CALIPSO 40 Z góry dziekuje za informacje Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy :)

20 godzin temu, PIOTR_1974 napisał:

JAMO C97  JAMO S809  DALI ZENSOR 7  PYLON AUDIO PEARL 27  TONSIL CALIPSO 40

S809 - to kolumny do kina domowego.

Calipso 40 - to kolumny dla fanów. Jak na ich cenę to dźwięk jest przykry.

Pearl 27 - fajne kolumienki ale patrzysz na takie za 5k poźniej zestwiasz Pearl za 2k?

To ile Ty chcesz wydać?

Skąd te propozycje?

A gdzie HECO AURORA 700  ELAC DEBUT F6   MONITOR AUDIO BRONZE 6    STX ELECTRINO 500? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

nie ma sprawy :)

S809 - to kolumny do kina domowego.

Calipso 40 - to kolumny dla fanów. Jak na ich cenę to dźwięk jest przykry.

Pearl 27 - fajne kolumienki ale patrzysz na takie za 5k poźniej zestwiasz Pearl za 2k?

To ile Ty chcesz wydać?

Skąd te propozycje?

A gdzie HECO AURORA 700  ELAC DEBUT F6   MONITOR AUDIO BRONZE 6    STX ELECTRINO 500? 

 

Witam propozycje wziołem  od kolegow ktorzy maja kolumny jakie wypisałem  Sugeruje sie cena nie chciał bym przekroczyc 4000zł wygladem zewnetrznym  oraz dzwiekiem oczywiscie wszystko zalezy jakie kolumny z jakim sprzetem graja i jaka jest powierzchnia pomieszczenia szkoda ze nie napisałes nic o jamo c97 ale i tak bardzo dziekuje za komentarz i poradę 

 

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Piotrze, podaj proszę jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, w jakim budżecie możemy poruszać się.

jakiej muzyki slucham to bardzo zalezy od nastroju ale najczesciej dance, italo disco pop .POKÓJ MAM 25 METROW KWADRATOWYCH  nie chciał bym przekraczac 4000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

nie ma sprawy :)

S809 - to kolumny do kina domowego.

Calipso 40 - to kolumny dla fanów. Jak na ich cenę to dźwięk jest przykry.

Pearl 27 - fajne kolumienki ale patrzysz na takie za 5k poźniej zestwiasz Pearl za 2k?

To ile Ty chcesz wydać?

Skąd te propozycje?

A gdzie HECO AURORA 700  ELAC DEBUT F6   MONITOR AUDIO BRONZE 6    STX ELECTRINO 500? 

kolego a powiedz mi raczej napisz czy jest jakaś różnica miedzy kolumnami dwudrożnymi a trojdrożnymi jezeli tak to jaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na pewno proponowałbym posłuchać Focal Chorus 716, Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 6 oraz Polk Audio S55E. Każda z powyższych kolumn dobrze sprawdzi się w Twoim systemie, ale każda oferuje trochę inne brzmienie.  Focal i Polk Audio to mocne, energiczne, bardzo dynamiczne granie, Polk jest trochę bardziej twardy. Monitor Audio to więcej swobody, analityczności, także dobra dynamika. Heco natomiast to bardziej miękkie, ciepłe, plastyczne granie, ale także z bardzo dobrą podstawą basową.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PIOTR_1974 napisał:

kolego a powiedz mi raczej napisz czy jest jakaś różnica miedzy kolumnami dwudrożnymi a trojdrożnymi jezeli tak to jaka?

W budowie i to wszystko. Jeśli ktoś ci powie że 3 drożne są wyraźnie lepsze to znaczy że czyta głupie tematy a nie słucha sprzetu,

23 godziny temu, PIOTR_1974 napisał:

 

Witam propozycje wziołem  od kolegow ktorzy maja kolumny jakie wypisałem  Sugeruje sie cena nie chciał bym przekroczyc 4000zł wygladem zewnetrznym  oraz dzwiekiem oczywiscie wszystko zalezy jakie kolumny z jakim sprzetem graja i jaka jest powierzchnia pomieszczenia szkoda ze nie napisałes nic o jamo c97 ale i tak bardzo dziekuje za komentarz i poradę 

 

 

jakiej muzyki slucham to bardzo zalezy od nastroju ale najczesciej dance, italo disco pop .POKÓJ MAM 25 METROW KWADRATOWYCH  nie chciał bym przekraczac 4000zł

Nie wypowiedziałem się o Jamo bo po prostu prywatnie ich nie lubię. A nie powinieneś brać takich prywatnych opinii pod uwagę.

Masz za dużo propozycji aby wybrac przez neta. Do tego doszło kilka dodatkowych, Moim zdaniem odsłuch.

Które z tych co mają koledzy najbardziej Ci lezą i dlaczego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

W budowie i to wszystko. Jeśli ktoś ci powie że 3 drożne są wyraźnie lepsze to znaczy że czyta głupie tematy a nie słucha sprzetu,

Nie wypowiedziałem się o Jamo bo po prostu prywatnie ich nie lubię. A nie powinieneś brać takich prywatnych opinii pod uwagę.

Masz za dużo propozycji aby wybrac przez neta. Do tego doszło kilka dodatkowych, Moim zdaniem odsłuch.

Które z tych co mają koledzy najbardziej Ci lezą i dlaczego?

 

witam powiem szczerze że najbardziej podobało mi sie brzmienie jamo c97  kolega moze nie ma jakiegos rewelacyjnego sprzetu bo dysponuje technicsem amplituner SA-AX6 i CD SL-PS740 ma jeszcze korektor 90 i dla mojego odsłuchu grało to naprawdę fajnie Ale jeszcze biorę po uwage polskie kolumny  STX ELECTRINO 250 wybieram się na odsłuch i druga sprawa naprawdę są w bardzo fajnej cenie 2100zł widzialem w maxie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten stary Technics to kupowanie do tej konstrukcji droższych kolumn niż 2tys za nowe to wyrzucanie kasy. Droższe mogą być za wyrafinowane, a niektòre z nich zbyt liniowe, naturalne co sprawi że stwierdzisz że są drogie a nie grają ,( mimo że to Technics nie gra.)   Stx 250 pasują do niego fajnie bo mają mięsisty dòł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolodziejski napisał:

Jeśli to ten stary Technics to kupowanie do tej konstrukcji droższych kolumn niż 2tys za nowe to wyrzucanie kasy. Droższe mogą być za wyrafinowane, a niektòre z nich zbyt liniowe, naturalne co sprawi że stwierdzisz że są drogie a nie grają ,( mimo że to Technics nie gra.)   Stx 250 pasują do niego fajnie bo mają mięsisty dòł.

ja posiadam technicsa wzmacniacz SU-G700 I CD C-700 i UWIEŻ MI KOLEGO TO GRA NAPRAWDE ZAJEBIŚCIE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 1Ender napisał:

Cieszymy się kolego, że dla Ciebie gra super. Słuchałem kilkunastu Technicsów i wtedy też mi się wydawało że jest "jedwabiście" 😁

O gustach się nie dyskutuje, ja mam inny. 😁 I co innego mi się podoba. 

Pozdrawiam 

myśle ze każdy sprzet za 13 000zł gra dobrze nie waze czy to technics onkyo denon  iinne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam używany wzmacniacz, który w latach produkcji kosztował około 10k zł w przeliczeniu. Więc nie mam za 13k. 😁 Zapłaciłem 2k, ale dalej jest to bardzo dobry sprzęt, pomimo upływu lat. I uważam, że jest dużo lepszy od wszystkich Technicsów razem wziętych tych których słuchałem. 

Ale ja nie chcę Cię przekonywać. 

Jedyne co technics robił dobrze to gramofony. Ale to jest moje zdanie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 1Ender napisał:

Mam używany wzmacniacz, który w latach produkcji kosztował około 10k zł w przeliczeniu. Więc nie mam za 13k. 😁 Zapłaciłem 2k, ale dalej jest to bardzo dobry sprzęt, pomimo upływu lat. I uważam, że jest dużo lepszy od wszystkich Technicsów razem wziętych tych których słuchałem. 

Ale ja nie chcę Cię przekonywać. 

Jedyne co technics robił dobrze to gramofony. Ale to jest moje zdanie. 

Pozdrawiam 

CZYTAM KOLEGO TO CO PISZESZ DO MNIE I STWIERDZAM ZE NIE SLUCHAŁES  TECHNICSA KTORY JEST Z ROKU 2014 A NIE 1980 KTORY TY SUGERUJESZ ZYCZE MIŁEGO DNIA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "jeśli to ten stary" :) 

Ale jeśli to nowy model Technicsa  to ja dziwię się jeszcze bardziej bo jeśli tak gra ile kosztuje, a tak twierdzisz, to nie wiem czemu chcesz go upodlić jakimiś zupełnie przypadkowymi kolumnami typu  kinowymi jazgotnikami Jamo C, czy S, Perl od Pylona.

Zresztą każdy wzmacniacz obojętne czy kosztuje  2 tys i za 10tys, czy 20 tys wymaga podłączenia do konkretnych kolumn i posłuchania. Kupowanie kolumn w ciemno , oraz podłączanie kolumn 2-3 tańszych od wzmacniacza jest zupełnie bez sensu.  Z tych Twoich propozycji Może podpasuje stylem brzmienia Heco aurora , lub Dali zensor 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubakk napisał:

Bierz focal chorus 716 , są teraz na wyprzedaży w dobrej cenie - będziesz zadowolony :) 

mam trochę sprzętu technicsa , nie są złe jak na swoją cenę

A jak w jego warunkach akustycznych się nie sprawdzi?

Pytanie do kolegi Piotra, jakim pomieszczeniem dysponuje, bo to pomaga często w takich zapytaniach/propozycjach, chociaż bez odsłuchu u siebie nie powinn o się obyć,  bo można czasem się przejechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

To są kolumny które dają radę jak akustyka kiepska. Ale zawsze może wypożyczyć , sprawdzić i odesłać jak nie podejdą.

 

Tak właśnie powinien zrobić, pytanie czy tak postąpi.

A swoją drogą w cenie 4tys używane tak jak kolega Krzysztof29 mówi, to już naprawdę można trafić perełkę 😊

Tylko na odległość używek się nie da i tu może być problem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...