Skocz do zawartości

Onkyo 8390 czy Cambridge cxa80


Jamo c 97II czy  Heco

Recommended Posts

Dzień dobry

Dzisiaj zakładam nietypowy temat 

Co jest lepszym wyjściem zakup amplitunera czy wzmacniacza na ruszt rzucam sprzęt który znajduje się na tej samej półce cenowej :) 

tj Onkyo 8390 czy Cambridge cxa80

Temat zakładam do wskazania plusów i minusów 

PS wiem że wiele osób uzna że nie ma sensu porównywanie wzmacniacza do amplitunera ale cóż takie czasy że teraz wszystko się porównuje. Dlatego jeśli ktoś uważa ten temat zamarny to po prostu niech się nie udziela w tym temacie :):):) 

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czemu porównujesz akurat te dwa sprzęty ? Jest cała masa wzmacniaczy w tym przedziale cenowym. Niestety nie było mi dane słuchać Onkyo ale Cambridge owszem, słyszałem. Jeżeli dobierzesz do niego odpowiednie dla siebie kolumny to będzie to bardzo dobry wybór. W tym przedziale cenowym ja jednak celował bym np w Cyrusa one, który moim zdaniem jest wzmacniaczem o wiele bardziej neutralnym. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

A ja mam inne pytanie. Czemu porównujesz akurat te dwa sprzęty ? Jest cała masa wzmacniaczy w tym przedziale cenowym. Niestety nie było mi dane słuchać Onkyo ale Cambridge owszem, słyszałem. Jeżeli dobierzesz do niego odpowiednie dla siebie kolumny to będzie to bardzo dobry wybór. W tym przedziale cenowym ja jednak celował bym np w Cyrusa one, który moim zdaniem jest wzmacniaczem o wiele bardziej neutralnym. Pozdrawiam

W sumie racja i podałeś też ciekawą propozycję nawet mi się spodobał bo ma bluetooh ale patrze na tył i brak gniazda optyka szkoda :( bo z tym gniazdem był by to naprawdę dobry wybór wzmacniacza z funkcją BL i od święta można by TV podłączyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

Dorzucasz 1000 zł i masz cyrus one HD ze wszystkimi "bajerami" o których piszesz. A jeśli budżet nie stanowi bariery to masz też cyrus one cast 😉

Niestety jak dla większości budżet stanowi bariere 😂😂 to nie wiem ale chyba już wolał bym cambridge axr100 i kwota też fajna bo 2400zł w sumie teraz właśnie to jest moim faworytm 

Edytowano przez Jamo c 97II czy Heco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

A czy kolega słuchał już któregoś z wymienianych sprzętów? A jeśli tak to z jakimi kolumnami grały? 

szybko napisz byle jakiego posta bo twoja ilość postów i zdjęcie przeraża 🤣🤣🤣 hehe

 

Jutro będę słuchał i mam nie małą liste kolumn i amplitunerów dlatego do wysłuchu chciał bym ją w miare z minimalizować do jakiejś normalnej ilości żeby mnie nie wyrzucili 😂

Dlatego wolę tutaj popytać o sprzęt żeby nie marnować potem czasu na coś co jest marnej jakości,

Jak na razie z kolumn mam faworyta do odsłuchu HECO AURORA i najprawdopodobniej onkyo 8250 lub cambridge axe100 lub 85  do odsłuchu mam jeszcze kilka kolumn i ampl  ale to są na razie faworyci przynajmniej do odsłuchu hehe a potem kto wie 

to będzie mój pierwszy zakup stereo dlatego na początek startuje z małym budżetem na test :) 

Edytowano przez Jamo c 97II czy Heco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zakładasz kilka wątków w każdym zadając pytania "z czapy". Może zamiast tego, załóż jeden konkretny, w którym podasz swój budżet i preferencje. Bo zadając pytania jak to z tego tematu raczej nikt nie będzie w stanie Ci pomóc. A wydawanie nawet niewielkich pieniędzy tylko po to, żeby coś przetestować, mija się moim zdaniem z celem bo równie dobrze możesz wypożyczać po kolei różne zestawy z salonów zaprzyjaźnionych z forum nic na tym nie tracąc. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba ma nieco racji.

Temat należący do tych o podwyższonym ryzyku kłótni, a sprawa jest prosta. Chcesz kombo, dobrze grające kombo bierzesz 8390.

Chcesz wzmacniacz grający dużo lepiej bierzesz CXA80. Tu eybór jest prosty nie wymagający kolejnego tematu.

A co do kolumn z Twojego nicku to słuchałeś? Ja wole Heco ale Ty możesz woleć 97mki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...