Skocz do zawartości

Końcówka mocy do BW DM603 s3 - 4tys ?


Michal C

Recommended Posts

Polećcie proszę końcówkę mocy do kolumn BW DM603 S3.

Dzwięk dostarcza NAD C658. Teraz kolumny napędza Primare A20 mkII.

Szukam czegoś co zapewni mi:

- dźwięk o raczej cieplejszym charakterze - nie lubię zbyt nachalnej góry.

- solidny, ale nie rozlazły bas

- 12v trigger in - do automatycznego włączania 

 

czy NAD C268 to dobra opcja do posłuchania?

NuPrime st-9 ? Ten chyba nie spełnia ostatniego warunku

Rotel RB-1552 mkII ?

 

Żonie się nie podoba, że tak dużo pilotów trzeba używać 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll am 100, 2690 zł 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-atoll-am100-se-8557446912

I od kolegi @Pumpurek  można wziąć na odsłuch słabszą.  AM 50, 1200 zł. 

https://allegro.pl/oferta/super-koncowka-mocy-atoll-am-50-komis-myslenice-8502346457

Nie napisałeś jakie duże masz pomieszczenie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt stoi w salonie ok 5x6m z otwartą kuchniojadalanią - ok 25m2

A czym się różni Atoll AM100 Signature od Atoll AM100SE ? Obydwa mieszczą się w budżecie.

Muzyka której słucham to w zasadzie prawie wszystko. Instrumenty (Jazz, pianino), rock, hip-hop, drum&bass też czasami. Lubię dobry bas - Marcus Miler, Victor Wooten, nie pogardzę też dobrym wokalem. No w sumie prawie wszystko 
Zależy mi na dobrej jakości ‚pełnych’ dźwiękach przy niegłośnym słuchaniu. Raczej nie słucham głośno. Primare to dwa monobloki 2x70W 8Ohm - rzadko słucham głośniej niż na 1/3 -1/2 skali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do rekomendacji dla Atoll-a. W tym budżecie będzie grał najciekawiej i chyba najbliżej Twoich oczekiwań. Nu Prime może być zbyt "chłodny" dla B&W, nowa linia NAD-a to również odejście od analogowego grania. Najnowsze urządzenia marki Atoll są oznaczone właśnie jako Signature. Wersje SE nie są już produkowane, może zostały jeszcze jakieś "resztki" ale jak się skończą to już tylko nowe modele. Super końcówką mocy jest Vincent SP-331. To hybryda o ogromnej wydajności prądowej, bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Vincencie, to może wypożycz sobie taki zestaw od @Pumpurek ? Cena bardzo przystępna. Możesz zapytać kolegę z komisu, czy to dobrze zagra z Twoimi kolumnami. Wiem, że to zestaw, ale może warto posłuchać czegoś innego? W sumie nic nie tracisz. 

 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-pre-amp-vincent-d-150-ls-1-8696536492

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc 'za ciosem' odwiedziłem w poniedziałek Audio Forte które to znajduje się tuż obok mojej pracy.

Niestety nie mieli już Atolla AM100SE więc wypożyczyłem na testy nowiutkiego Atoll AM100 Signature - nówka sztuka niewygrzana :(

Po powrocie do domu podłączyłem go zamiast Primare i zacząłem słuchać. Pierwsza godzina to była tragedia - ból głowy w sumie. Wysokie tony nie do zniesienia/wytrzymania.

Po godzinie ustało, ale niezbyt przyjemnie zrobiło się w niskich rejonach. Dudnienie, dudnienie i jeszcze raz dudnienie - nawet moja żona to zauważyła :)

Po kolejnych 3 godzinach dudnienie znacznie się zmniejszyło i Atoll zaczął grać. 

Grał w sumie przez ponad 20h i dzisiaj (środa) zrobiłem porównanie z Primare.

Oto co zauważyłem:

1) Bass

- w Atoll jest go więcej. Przy małej głośności przyjemnie daje o sobie znać. Nie jest już taki dudniący jak na początku, ale do perfekcji jeszcze mu trochę brakuje

- w Primare jest go mniej. Jest szybszy/żywszy. Przy tej samej głośności trochę go brakuje - w Atoll jest lepiej. 

- ogólnie Atoll wygrywa (mimo, że ma może 25h grania w sumie)

2) Tony wysokie i średnica (razem)

- w Atoll są trochę przytłumione. Niektóre utwory są całkiem OK, ale w niektórych wysokich i wysokiej średnicy ciutkę brakuje - tutaj Primare jest lepszy, ale... W Primare wysokie tony czasami są zbyt męczące. 

- Gitara akustyczna czy wokal zwłaszcza żeński brzmią lepiej na Primare. Ale już taki 'Stagger Lee' Nick Cave na Primare drażni - na Atoll znacznie lepiej

- na Primare czuć większą przestrzeń

- na Atoll wysokie i średnie są lekko przytłumione

3) Waty

- Atoll AM100 Signature ma według producenta 2x100W 8Ohm / 2x140W 4Ohm

- Primare A20 mkII ma 2x70W 8Ohm / 2x110W 4Ohm - przy czym jest to stary wzmaczniacz integralny - 4 wejścia analogowe i potencjometr.

- Obydwa wzmacniacze to dwa monobloki

- Primare ma ustawienie głośności w zakresie 0-79. W Atoll jak to w końcówce mocy ustawienia głośności brak - zakładam, że zawsze jest tak jakby 'na maxa' (może się mylę)

- przy ustawieniu głośności na Primare na 70 (prawie full ale nie do końca) i tej samej głośności na przedwzmacniaczu (NAD C658) na Primare jest wyraźnie głośniej niż na teoretycznie sporo mocniejszym Atoll ???

 

I teraz nie wiem. W sumie ten Atoll mi się podoba - przyjemnie się na nim słucha. Brakuje mi niestety ciut wyraźniejszej góry. Pytanie do speców - czy dłuższe wygrzanie jest w stanie to poprawić?

W budżecie do około 4 tyś czy coś zagra lepiej? Czy warto próbować takiego Rotel RB-1552?

Czy Atoll AM200 ma lepszę górę?

 

Dzięki za polecenie Atolla - bez tego raczej bym go nie spróbował :)

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Atoll jest nowy-50 godzin grania to minimum,by zaczął pokazywać pełnię swoich możliwości. A swoją drogą wcześniejsza propozycja z AM-50 przy Twoich warunkach to nieporozumienie.

Poza tym-pomysł z odwiedzeniem Audio Forte jest bardzo dobry, są dystrybutorem Atolla i wszystko Ci powiedzą na temat tej firmy :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Adio Forte i oddałem AM100 Signature. Porozmawiałem i wziąłem na testy AM200 Signature :)

Zobaczymy czy będzie miał to co mi brakuje w AM100.

Niestety znowu nówka niewygrzana :( Mam parę dni i zrobię co mogę.
Na razie mid bas trochę popiarduje i mało jest niższego basu - no ale to początek grzania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale AM200 jakoś nie chce się zgrać z moim systemem :( Bas jest taki... nijaki. Na AM100 było duuużooo lepiej.

Nie jest to raczej kwestia niewygrzania. Podejrzewam, że przyczyną jest wykoka impedancja wejścia na AM200 = 220 kΩ. Na AM100 = 47 kΏ

Dla testów podpiąłem do AM200 telefon przez Dragonfly Cobalt - i w tym połączeniu bas jest jak należy.

Także chyba jeszcze przesłucham NAD C268 który ma impedancję wejścia niezbalansowanego = 33 kΩ i Rotela RB-1552 mkii = 12k Ohms/1.5 volt

Nie wiem czy to to, ale co mi pozostaje sprawdzić :) 

Na obecną chwilę dla mojego systemu AM100 jest lepszym wyborem niż AM200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...

Witam,

Odświeżam temat bo potrzebuję pomocy w wyborze końcówki mocy do mojego zestawu - Kolumny frontowe Sounddeco Alpha F3 Plus, amplituner DENON AVR-X 4500 H.

Chciałbym dołożyć osobną końcówkę mocy do samych frontów. Pomieszczenie odsłuchowe to jakieś 30-35 m2 

Co byście polecili do tych kolumn?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...