Skocz do zawartości

Onkyo TX-8250 czy Cambridge Audio AXR85


Jamo c 97II czy  Heco

Recommended Posts

Pod względem funkcjonalności Onkyo mocno przebija CA. CA to klasyczny amplituner z bluetooth, natomiast Onkyo oferuje pełną funkcjonalność sieciową, dostęp do setek internetowych stacji radiowych, Spotify itp. 
Pod względem brzmienia natomiast musimy przyznać wyraźną wyższość CA. To mocniejsze urządzenie, oferuje bardziej energiczny, swobodny, żywy dźwięk. 
Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

36 minut temu, Q21 napisał:

Pod względem funkcjonalności Onkyo mocno przebija CA. CA to klasyczny amplituner z bluetooth, natomiast Onkyo oferuje pełną funkcjonalność sieciową, dostęp do setek internetowych stacji radiowych, Spotify itp. 
Pod względem brzmienia natomiast musimy przyznać wyraźną wyższość CA. To mocniejsze urządzenie, oferuje bardziej energiczny, swobodny, żywy dźwięk. 
Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny do naszego salonu.

tak też myśle i na początku skłaniałem się ku onkyo 8390 ale po analizie co mi jest najbardziej potrzebne obecnie jestem na etapie faworyta Cambridge axr 100 i ponieważ ma to co mnie interesuje i z czego będę korzystał czyli bluetooh, podłączenie przez optyka do TV możliwość dokupienia w przyszłości do tego odtwarzacza CD, radio i czego chcieć więcej :):) 

nie powiem że onkyo np. 8270 nie jest ciekawą ofertą ale doszedłem do wniosku że HDMI jednak min nie potrzebne i nie ma sensu żeby za to płacic a w dodatku Cambridge to raczej klasa sama w sobie pomijając nawet to że to raczej najniższa półka hehe

 

co do odsłuchu to dziękuje za propozycje ale jednak trochę za daleko pół Polski musiał bym przejechać :):)

Edytowano przez Jamo c 97II czy Heco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

Dzień dobry

Co jest lepszym wyjściem zakup amplitunera Onkyo TX-8250 czy Cambridge Audio AXR85 który znajduje się na tej samej półce cenowej :) 

Jeden i drugi mają podobne funkcje poza tym że onkyo ma gorszy bluetooh 

Jak myślicie co jest lepszym wyborem :)

 

 

Witaj,

Onkyo wydaje się lepsze pod każdym względem od tego CA. Natomiast dziwię się, że nie bierzesz pod uwagę, oklepanej już na forum Yamaszki RN 602. Może udaj się na odsłuch i porównaj zanim zdecydujesz się na zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to?

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Onkyo wydaje się lepsze pod każdym względem od tego CA

O ile mówimy o funkcjach to oczywiście. Onkyo jest sieciowe Cambridge nie. Ale pod każdym względem to nie. Gdyż Onkyo gra wyraźnie gorzej. Jak kolega pisze że będzie korzystał z BT i optyka a nie sieci to jednak nie jest to taki oczywisty wybór. Lepiej jest w klasę dźwięku niż bajery.

10 godzin temu, Jamo c 97II czy Heco napisał:

co do odsłuchu to dziękuje za propozycje ale jednak trochę za daleko pół Polski musiał bym przejechać :):)

Do nas masz bliżej?

Dodatkowo możemy ci tą 100tke wypożyczyć do odsłuchu na odległość.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli funkcjonalność sieciowa nie jest niezbędna, to zdecydowanie lepszą opcją będzie CA. Chyba że możesz minimalnie dołożyć i zdecydować się np. na Cambrige Audio CXA60, to kolejna klasa wyżej. Z amplitunerów sieciowych natomiast znowu jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, masz Onkyo TX-8390 oraz Yamaha R-N803D.

U nas możesz także urządzenia wypożyczyć, zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli funkcjonalność sieciowa nie jest niezbędna, to zdecydowanie lepszą opcją będzie CA. Chyba że możesz minimalnie dołożyć i zdecydować się np. na Cambrige Audio CXA60, to kolejna klasa wyżej. Z amplitunerów sieciowych natomiast znowu jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, masz Onkyo TX-8390 oraz Yamaha R-N803D.

U nas możesz także urządzenia wypożyczyć, zapraszam.

Witam zastanawiałem się nad cxa 60 jednak obecnie doszłem do wniosku że najlepszym wyjściem dla mnie jest chyba axr 100 ponieważ ma bluetooh, za pomocą kabla optycznego podepnę Tv, jak również posiada radio a w przyszłości pomyśle o dokupieniu do tego CXC :) w dodatku AXR 100 można teraz dostać w dobrych pieniądzach i grzechem było by nie skorzystać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXR100 rzeczywiście teraz można spokojnie kupić w granicach 2000 zł., ale ja i tak bardziej namawiałbym na CXA60, to znaczni lepszy wzmacniacz, a także można go zakupie w mega atrakcyjnej cenie (proszę o zapytanie na priv). W każdym przypadku można dokupić zewnętrzny moduł bluetooth, a obydwa urządzenia mają wbudowane przetworniki, które pozwolą na podłączone zewnętrznego cyfrowego źródła.

Zapraszam po wyceny i na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swój głos na Cxa60,to przyjemny wzmak.Bt zawsze możesz dokupić(niekoniecznie oryginalny, są zamienniki z wyjściem RCA),do radia i streamu Chromecast audio wystarczy na początek.Cena nowego Cxa jest korzystna,a używany kupisz jakieś +/- 700pln taniej,chyba że branża zrobi ekstra ofertę do obecnej ceny, wtedy warto kupić nowy.Ten model ma następcę, więc cena trochę leci w dół.Odsłuch mimo wszystko,mocno polecany.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zdziwiony Waszymi opiniami, że sugerujecie CX60 nie wiedząc z jakimi głośniki użytkownik "JAMO" chce do tego podłączyć. Może warto zacząć od tego pytania, jakie głośniki mają z tym współpracować. Po za tym, dobrze wiecie, że to krzykliwy i jasny wzmacniacz. Nie każdemu to odpowiada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny tak.Krzykliwy moim zdaniem z Z7, przynajmniej po dłuższym czasie używania zaczęło irytować ogólne brzmienie. Połączenie z heco jak dla mnie kompletnie nie trafione,nie mogłem tego słuchać, chociaż inni się zachwycają.Co człowiek to opinia. Finalnie gra u mnie w połączeniu z emit m30,i takie granie odpowiada mi najbardziej.

Jest jeszcze kilka zestawów,które mogą się podobać w tym połączeniu.Ale trzeba posłuchać, najlepiej w domu, żeby nie było zonka.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 27.12.2019 o 23:33, Miras23 napisał:

Trochę jestem zdziwiony Waszymi opiniami, że sugerujecie CX60 nie wiedząc z jakimi głośniki użytkownik "JAMO" chce do tego podłączyć. Może warto zacząć od tego pytania, jakie głośniki mają z tym współpracować. Po za tym, dobrze wiecie, że to krzykliwy i jasny wzmacniacz. Nie każdemu to odpowiada...

Czy  zatem taki Cambridge AXR100  będzie odpowiedni do muzyki poważnej i elektronicznej?  (Zakładam,że do minimal techno będzie ok).

Bo właśnie mam obawy że Yamaha rn-803d  ma zbyt jaskrawe skrajności, A Onkyo TX-8390 stała się kolejna opcją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...