Skocz do zawartości

Zestaw 5.1.2 do salonu do 5000zł


audioaudio

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie planuję zakup zestawu 5.1.2 do salonu. Nie jestem audiofilem ale lubię jak głośniki ładnie grają. W tym wypadku ich głównym zadaniem będzie puszczanie dźwięku z tv (netflix, apple tv itd) oraz z konsol (ps4 a w przyszłości ps5 lub nowy x). Pierwsza rzecz przy której potrzebuję porady to umiejscowienie głośników do atmosa, podobno dolby zaleca ich montaż na suficie jednak u mnie jest dość nietypowy kształt dlatego zastanawiam się czy może lepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie ich na ścianie z przodu pod sufitem, to się podobno nazywa height i używa ich do systemu auro 3d.

Druga porada jakiej potrzebuję odnosi się do doboru samych głośników i amplitunera, moja granica bólu to 5000zł jednak chciałbym się zamknąć w okolicach 4000zł. Może to być sprzęt używany. Co do amplitunera to patrząc na samą specyfikację i opinie krążące po internecie zastanawiałem się nad Denonem x1600h lub s750h, podobno w tym budżecie są bardzo dobre jakościowo i mają całkiem sprawny mikrofonowy konfigurator do tego obsługują eARC ale niestety chyba nie obsługują pełnego hdmi 2.1 na czym mi też dość mocno zależy. Od dość długiego czasu przeglądam amplitunery i jeszcze nie znalazłem żadnego z hdmi 2.1. Co do głośników to totalnie nie wiem co wybrać.

Ogólnie nie mam jakichś wielkich wymagań, to mój pierwszy zestaw więc myślę, że nawet gdybym kupił w ciemno to byłbym zadowolony jednak chciałbym osiągnąć jak najlepszy efekt przy podanej kwocie, z góry dzięki za pomoc.

Poniżej zdjęcia pomieszczenia, w niedługim czasie ściana obok telewizora będzie zabudowana.

txYZyb1.jpgFKgeoyE.jpgin5NK68.jpgPoCKYwI.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje

ATMOS u Ciebie nie przejdzie. Przepraszam że ja będę nieco brutlny i zapewne nie zwrócisz uwagi w takim razie żeby zakupić sprzęt u nas ale.

Widać że naczytałeś się głupot. Na prawdę. W takim pomieszczeniu i budżecie lepsze 5.1 zrobi większa i lepsza robotę niż słaby Atmos.

Oczywiście znajdzie się branża która Ci to doradzi i sprzeda no bo dlaczego nie. Ale serio odpuść!

Pisałem też w innym temacie. To drugie zdjęcie które dałeś, Głośniki  u góry nad TV to nie żaden ATMOS!! Czy DTS X ani AURO. To ustawienie kolumn znane od 10 lat. To Dolby IIz

https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-pro-logic-iiz.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Dnia 27.12.2019 o 08:50, S4Home napisał:

Kolega ma racje

ATMOS u Ciebie nie przejdzie. Przepraszam że ja będę nieco brutlny i zapewne nie zwrócisz uwagi w takim razie żeby zakupić sprzęt u nas ale.

Widać że naczytałeś się głupot. Na prawdę. W takim pomieszczeniu i budżecie lepsze 5.1 zrobi większa i lepsza robotę niż słaby Atmos.

Oczywiście znajdzie się branża która Ci to doradzi i sprzeda no bo dlaczego nie. Ale serio odpuść!

Pisałem też w innym temacie. To drugie zdjęcie które dałeś, Głośniki  u góry nad TV to nie żaden ATMOS!! Czy DTS X ani AURO. To ustawienie kolumn znane od 10 lat. To Dolby IIz

https://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-pro-logic-iiz.html

 

Atmos całkowicie nie przejdzie ze względu na sufit czy to kwestia budżetu, albo inaczej- wiem, że mój sufit nie jest idealny pod Atmos ale chciałbym wiedzieć ewentualnie co i orientacyjnie za ile da się coś zrobić by uzyskać umiarkowanie zadowalający efekt w takim pomieszczeniu (i czy w ogóle). Tak jak pisałem wcześniej, nie mam dużych wymagań, to mój pierwszy zestaw powyżej 2.1, chcę mieć tylko jakiś punkt odniesienia w przyszłości gdybym od podstaw w nowym domu urządzał salon przy znacznie większym budżecie. Wychodzę też z założenia, że lepiej dać człowiekowi wędkę niż rybę dlatego bardzo prosiłbym też o jakieś argumenty dlaczego tak a nie inaczej, w audio jestem laikiem ale chętnie się doedukuję :)

19 godzin temu, Q21 napisał:

Przyznam szczerze że to pomieszczenie jest w ogóle słabo ustawne nawet na 5.0. Nie wiem czy sam w takim wypadku nie stawiałbym na soundbara np. Polk audio MagniFi Mini, czy MagniFi Max, albo coś z Jbl.

Rozważałem też soundbar z subwooferem i dwiema satelitkami ale doszedłem do wniosku, że amplituner będzie bardziej podatny na ewentualnie modyfikacje w przyszłości i chyba zagra lepiej ale jestem otwarty na propozycje. Myślałem nad Sony HT-ZF9 w opcji z satelitkami, co o nim sądzisz i jak wypadałby w zestawieniu z Polk Audio MagniFi Max?

Przypominam też, że ściana obok TV będzie niedługo zabudowana więc warunki akustyczne się lekko poprawią.

Edytowano przez audioaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w pierwszej kolejności zabuduj ścianę,bo warunki akustyczne na pewno się wtedy zmienią. Sprzęt chcesz kupić na raty czy gotówką? Ponieważ u branży można sprzęt wypożyczyć na testy do domu i to Ci da najlepszą odpowiedź jak gra dane audio w Twoim pomieszczeniu,na początku poszedł bym w 5.1 , głośniki do atmosa zawsze można później dołożyć nie dużym kosztem,albo też na próbę wypożyczyć i sprawdzić czy to ma sens. Przede wszystkim moim skromnym zdaniem nie rezygnuj odrazu z audio,bo ktoś ze zdjęcia napiszę tu na forum że on tego nie widzi,każdy z nas ma inne wymagania dlatego rozważ opcję wypożyczenia,sprawdzenia na miejscu, najbezpieczniej dla Twojego portfela. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może "audioaudio" rozważy odwrócenie się z TV o 180° i na tej ścianie za kanapą ustawić fronty i resztę sprzętu.  Trzeba tylko zamontować blokadę w drzwi aby się za szeroko nie otwierały i w progu zamontować listwę żeby było gdzie kable schować? Jeśli pomieszczenie za drzwiami nie jest często używane to może się udać🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co, jak wyraźnie kolega napisał że ściana będzie niedługo zabudowana(i od tego najpierw bym zaczął) tam gdzie stoi tv ,wtedy wystarczy przesunąć trochę sprzęt,tylne dać za kanapę i moim zdaniem spokojnie 5.1 podejdzie.

I kolejna sprawa że tam jest grzejnik.

Dlatego "audioaudio" moim zdaniem nie ma co kombinować, najpierw ściana , potem sprzęt audio, najlepiej w miarę możliwości wypożyczyć od branży i sprawdzić na miejscu w domu.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrocenie o 180 stopni calkowicie odpada :)

Chyba faktycznie bede musial sie przejsc do jakiegos salonu i cos wypozyczyc, odpuszcze sobie te glosniki na gorze i zostane przy standardowym 5.1. Znowu zaczynam sie zastanawiac czy nie postawic jednak na kompaktowosc i nie kupic soundbara z subem i tylnymi glosnikami, bede musial chyba sam porownac co lepiej sie sprawdzi.

Edytowano przez audioaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie.

Raz jeśli ma się do dyspozycji taki budżet to należy zrobić poprawne kino 5.1 a nie pakować się w droższe atmosy. Kupując kable do pociągnięcia tan i same głośniki znacznie schodzisz z jakością tych które mają kluczowe znaczenie. Kupisz je po prostu tańsze. A druga sprawa to ustawienie. Atmos wymaga dokładnego ustawienia inaczej po prostu nie działa. Dźwięk się wydobywa i to wszytko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dlugim namysle wracam jednak do zestawu z ampli. Troche sie naczytalem i chyba zdecyduje sie na Denon avr x1600h, miedzy innymi z uwagi na dobry kalibrator co przyda sie w moim pomieszczeniu. Doradzcie mi prosze jakie glosniki 5.1 nowe lub uzywane by do niego pasowaly do kwoty 2500-3500 max glownie pod filmy i gry

Edytowano przez audioaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli nowe to melodika bl40mkIII set ale raczej 5.0 w tej cenie albo Polk t531 i indiana nota 550x

Z używanych polecam klipsch F1/F2 z tyłami b albo s i centralny 

Albo set tannoya na M4 albo F4.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź, ta Melodika prawie 2x przekracza budżet, musiałaby mnie na prawdę urzec żebym tyle wydał :) z kolei Polk znacznie poniżej budżetu ale słyszałem, że faktycznie ma dobry stosunek cena/jakość, chętnie umówiłbym się na odsłuch żeby porównać.

 

Przeglądałem też trochę ofertę i wizualnie bardzo spodobały mi się Heco Victa Prime, z tego co widzę też mają bardzo dobrą opinie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Konkretnie chodzi o ten zestaw:

https://www.q21.pl/heco-victa-prime-602-202-center-102-victa-prime-sub-252-a.html

Ewentualnie kolumny 702 albo tylne 302, zależnie która konfiguracja by wypadła lepiej. Co o nich sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...