Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze kina kina domowego 5.1


Piotr031

Recommended Posts

Witam.

Jestem nowy i potrzebuję pomocy z waszej strony.

Mam salon o powierzchni trochę ponad 25 m2 i chcę kupić zestaw kina domowego 5.1 z amplitunerem.

Chciałbym zarówno do TV jak i posłuchania muzyki. Nie jestem audiofilem ale lubię sobie posłuchać muzyki w przyzwoitej jakości z fajnym basem który czuje się na ciele.

Chciałbym oczywiście przód 2xkolumna podłogowa, tył 2 razy zawieszona na ścianie oraz centralny i sub. Nie znam się na tych sprzętach a na rynku jest wiele gotowych zestawów i chciałbym możliwie najlepszy. Budżet to 5k. Chyba że coś niesamowicie mi się spodoba.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłeś już na jakimkolwiek odsłuchu? Albo miałeś już jakąś styczność z takim sprzętem? Bo w tym budżecie zapewne zaraz zaczną pojawiać się jakieś propozycje. I być może całkiem ciekawe. Tyle, że jednym będzie się podobać zestaw x, innym zestaw y. Z podanych propozycji możesz wybrać kilka ale bez odsluchu nie ruszysz do przodu. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali fajne tylko same fronty wyczerpują mój budżet.

Z odsłuchem kiepsko ponieważ żyję trochę na prowincji i do jakiegoś konkretnego sklepu audio mam po prostu bardzo daleko dlatego szukam pomocy u ludzi którzy się na tym znają i niestety odsłuchy odpadają.

Wzmacniacza nie mam w tej chwili żadnego dlatego muszę kupić również amplituner. Słucham dosłownie wszystkiego. W tej chwili posiadam co najwyżej Tonsil Zeus ( niestety do regeneracji ) oraz 3-drożne JVC (model bliżej nie znany) ale wydaje mi się że nic sensownego z tego nie stworzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz gotowych rozwiązań to fajnym rozwiązaniem będzie kino zbudowane np. Onkyo TX-NR696  połączonego z kolumnami Polk Audio T531 . Druga propozycja to Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X. Zestawy powinieneś uzupełnić o sub woofer i tu polecałbym np. Klipsch R-120SW, który doskonale uzupełni całość. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...