Skocz do zawartości

Pilna pomoc ! Które głośniki wybrać !


Prz Gal

Recommended Posts

No które parametry według was będą lepsze. Wymiary w cm porównam sam ale myśle ze jesteście mi w stanie powiedzieć, które lepiej odtworzą rockowe kawałki w salonie o powierzchni jedynie 20m2 w mieszkaniu 64m2. 
 

😀

Czy lepiej kupić Denon N10 z podstawowymi głośnikami (2) czy lepiej dopłacić i kupić z wilson raptor 1 (1)

Interesuje mnie wasze zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Denona n5 wziąłem Wilson el-4, słuchałem tych podstawowych scn, Raptorów (1i 3) i tych EL. (Oraz innych firm) generalnie el-4 wypadły najlepiej. Brzmienie jest szczegółowe, dynamika bardzo dobra,  wszystkie zakresy wybrzmiewają prawidłowo, jako jedyne budowały konkretną scenę. 

Jeśli chodzi o cenę zakupu,  to warto wybrać się do salonu denona,  ja utargowałem całkiem sporo, w końcu to ich marka własna, więc mają z czego zejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2019 o 22:52, Stream napisał:

Na papierze parametry obu kolumn są zbliżone. Wątpię, czy ktoś bezpośrednio porównywał oba modele. Recenzenci sugerują zakup jeszcze lepszych kolumn bo według nich n 10 to sprzęt z potencjałem🙂

Witam,

no właśnie i tu mam problem. Rzeczywiście Denon Ceol N10 to sprzęt z potencjałem. Miałem (w życiu :) parę innych zestawów, nawet jeden jeszcze jest :) ale przekonuje mnie łatwość "pozyskiwania" muzyki Spotify, Tidal, TuneIn to naprawdę, jest fajne. Głośniki z zestawu grają całkiem dobrze (jak na moje ucho), ale ... Chciałbym coś więcej. Myślę o jakichś stojących: salon ok. 30 m2, budżet ~ 3000 zł. Siedzę i czytam, a im więcej czytam, tym mniej wiem. Liczę na szacowne grono i kogoś kto podpowie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzent "Stereolife" pisze tak: "Ostatecznie jednak wielu właścicieli CEOL-a N10 będzie zastanawiać się nad zakupem lepszych i większych kolumn. Wzmacniacz powinien poradzić sobie z napędzeniem większości dostępnych na rynku zestawów klasy niższej i średniej. Pylon Audio Pearl 27? Melodika BL40 MKII? Myślę, że można do nich podejść bez żadnych obaw."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stream napisał:

Recenzent "Stereolife" pisze tak: "Ostatecznie jednak wielu właścicieli CEOL-a N10 będzie zastanawiać się nad zakupem lepszych i większych kolumn. Wzmacniacz powinien poradzić sobie z napędzeniem większości dostępnych na rynku zestawów klasy niższej i średniej. Pylon Audio Pearl 27? Melodika BL40 MKII? Myślę, że można do nich podejść bez żadnych obaw."

Wiem czytałem, obie konstrukcje wydają się ekstra. Ale nie dodałem, że Ceol jest biały, a żona ... :) więc Melodiki odpadają, bo białych nie ma. Pearl 27 mają i chyba to jest TO. Trochę mnie martwi jednak ich wymaganie względem zasilacza, bo Ceol to tylko 65 W/4 Ω. 
   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to jedno, wydajność prądowa wzmacniacza to drugie. Np. Stare Rotele o mocy 20 - 30 W świetnie sobie radzą z kolumnami mniej lub bardziej wymagającymi. Jeżeli branża twierdzi, że mocy jest pod dostatkiem to widać tak jest. Trzeba uważać tylko na modele kolumn, które wymagają mocnych piecy. Informacje te można znaleźć w internecie. Czyli łączyć, ale nie wszystko ze wszystkim. Wypożycz kolumny, które Cię interesują od branży lub z komisu audio. Najlepiej posłuchać w domu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...