Skocz do zawartości

Rabat, upust - ile udało wam się wynegocjować ?


Wito76

Recommended Posts

Tak z czystej "babskiej ciekawości" - ile udało wam się w e-sklepach zbić z ceny? Niektórzy już kilka razy coś kupowali więc macie doświadczenie. Przykładowo wzmacniacz 2000, kolumny 2500 =4500, taka cena stoi na stronie jakiegoś sklepu a ile faktycznie było po "forumowym rabacie"?

Może nie wymieniajmy nazw sklepów bo może sprzedawca sobie tego nie życzy, tajemnica handlowa, ale podajcie kilka przykładów bo chcę złapać jakąś orientację co do organizacji budżetu na zakupy. Ceny zestawów zwykle są niższe niż ceny sprzętu osobno, choć różnie sklepy to praktykują, niektóre sztywno trzymają się matematyki i 2+2 zawsze =4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu Audiolab 6000A kosztujący 3,4k kupiłem za 2,7k 😁 Są sklepy gdzie black friday jest cały rok. Trzeba rozmawiać, pytać i jeszcze raz rozmawiać. W normalnych sklepach, nie sieciówkach typu madia.... łatwiej rozmawiać i uzyskać rabat. 

Załatwiłem jeszcze koledze zakup Onkyo A-9150 plus Heco Aurora700 i dostałem rabat 0,7k. Kolega mega zadowolony jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek Jankowski napisał:

9% -owy upust w pewnym sklepie to dużo jeśli wydało się tam już ok. 15tys. zł?

Raczej kiepsko. Z szacunku dla takiego klienta powinno być więcej. Ale produkt a produkt to różnica, na jednych są warunki do rabatowania a na innych symbolicznie jak przy zakupie jemioły na święta.

Kiedyś pracowałem w dziale inwestycji (zakup maszyn, urządzeń, technologii do produkcji płytek ceramicznych). Głownie kupowaliśmy sprzęt z Włoch. I tam normą było 30-40% na wejściu. Rekord to 65%, ale wtedy to już powiedziałem Włochom, że traktują nas niepoważnie. Jakoś sobie ubzdurali, że Polacy jak arabowie lubią się targować i tworzyli takie dziwne cenniki dla nas od razu z drugą kolumną "special discount minus 30%".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

 

Ale nie napisze co konkretnie i od kogo. 

 

W pierwszym poście napisałem, że nie potrzeba szczegółów, tajemnica handlowa to ważna sprawa. Bardziej chodziło mi właśnie o rząd wielkości. A branża jak poczyta ten wątek to może i z korzyścią to na nas klientach się to odbije. :)

Dziękuję Ci za odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2019 o 22:31, Marek Jankowski napisał:

9% -owy upust w pewnym sklepie to dużo jeśli wydało się tam już ok. 15tys. zł?

avcorp ? Wydałeś na kable i wtyczki ? ;) Sorki - tak mi wygląda na ich program lojalnościowy)

Z mojego doświadczenia, różne sklepy

8700 - cena sklepowa

7200 zapłacone  czyli 17-18% na pierwszej w tym sklepie transakcji

 

wzmacniacz audiolab 8200A kupilem za 2400 zł chyba

monobloki audiolab 8200m (dwa) za 3200 zł

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe też miałem pisać o wtykach , mnie blackdotaudio z uwagi na opóźnienie czy cuś dało 0,5m kabla gratis (1m - 64zł) a robiłem zakupy za około 200-220zł także miło , chociaż ten dodatek nie był mi potrzebny ;) 

Nie ma co drążyć tematu upusty są zależne od wielu rzeczy , mogą być 15-45% , ale zazwyczaj mieszczą się w 20-30%

Inna ciekawostka najlepsze rabaty na to co mnie zazwyczaj interesuje jest przeważnie w grudniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

serio ?🤣

plątał się skrawek po podłodze.. ;)

Nie no... na serio piszesz ze dodali 50cm kabelka ?

Chyba im się pomyliło , bo teoretycznie spyla się po 1m , ale u nich była opcja co 0,5m - potrzebowałem 1,5 a otrzymałem 2 , płacąc za 1,5 :P  ale tłumacze sobie ,że to bonus :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie w różnych branżach bywa.

Niedawno mój znajomy - diler samochodów jednej z marek premium opowiadał mi, że często bardziej opłaca mu się sprzedać auto bez zysku lub wręcz z pewną stratą, ale w zamian wykazać się przed centralą odpowiednio dużą liczbą sprzedanych aut. Być może w branży audio jest podobnie? Choć jestem pewien, ze żaden sprzedawca tego głośno nie powie.

Myślę, że kluczowa jest determinacja negocjacyjna kupującego. Bez niej lipa! Przypomina mi się tutaj historia z mojej niedalekiej rodziny: kupuje gość dwa fordy mondeo (co prawda w podstawowej wersji), dla siebie i córki. Płatne gotówką, żaden kredyt czy leasing. Bez żadnego targowania. Cieszył się jak dziecko gdy w gratisie mu dorzucili dywaniki! Gdy go zapytałem dlaczego nie negocjował rabatu, odparł, że nie będzie z siebie dziada robił. Taki honorowy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy trochę pocmokać i też daje radę. "Musze się zastanowić... - ok, opuszczę Panu bo to ostatnia sztuka"

Gorzej gdy to żona cmoka "no nie wiem, nie wiem, może jakbym torebkę do tego miała to bym wiedziała".

Kończąc żarty, zawsze warto pytać i to nie jest obciach. Nawet jeśli w czyimś tam mniemaniu zrobię z siebie dziada, który się targuje to na drugi dzień trafi się kolejny taki i zapomną o mnie. Sklep audio to w końcu nie budka z bułkami gdzie jest się codziennie

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...