Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza/ amplitunera pod kolumny monitor audio 5


Tooom

Recommended Posts

Witam na początku chciałbym się przywitać. Jestem tu nowy i słabo obeznany z tematem. Także proszę o wyrozumiałość. Przejdźmy do rzeczy posiadam kolumny monitor audio bronze 5, potrzebuje je zasilić wzmacniaczem, amplitunerem, nie wiem. Postaram się opisać swój temat w podpunktach, myślę że będzie łatwiej i przejrzyściej.
1. Sprzęt będzie podłączony do telewizora i będzie znajdował się w pomieszczeniu 22m2, kolumny stoją około dwa metry od kanapy na której głównie będę siedział, nie korzystam z serwisów internetowych typu tidal spotyfy
2. Moje wymagania nie są jakieś szczególne, zależy mi na czystym brzmieniu bez większego zboczenia. Byłem na odsłuchu nie słyszę większych różnic pomiędzy różnymi sprzętami
3. Budżetu jeszcze nie ustaliłem ale myślę że około 1500zl, biorę pod uwagę sprzęt używany.
4. Muzyka której słucham to głównie hip-hop+ rock
Proszę Was o pomoc przy doborze sprzętu ponieważ moja wiedza na ten temat jest minimalna a doświadczenie zerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę twoje preferencje najlepiej będzie pójść w stronę klasyczne wzmacniacza z wejściem cyfrowym pod tv. W tej cenie może przypaść ci do gustu Yamaha as501 bądź Denon pma-600. Choć muzycznie byłby najlepszy wymieniony powyżej nad c326bee natomiast jedyną jego wadą jest brak wejść cyfrowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o medelu Cambridge audio topaz am5?

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Do tych kolumn dobrym rozwiazaniem bedzie Denon lub Nad. Z wyzej wymienionych Yamaha i Onkyo to nie bedzie dobre polaczenie.

 

Mógłbym prosić o konkretne modele?

Edytowano przez Tooom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...