Skocz do zawartości

Pierwszy wzmacniacz/ampli do 2000 zł


dochrzanu

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem na poszukiwaniu zestawu który używany byłby w 90% do muzyki, w 10% do konsoli i filmów. Muzyka to w 70% rock (głównie rock alternatywny, stoner, post-punk), w 30% elektronika (minimal techno). Obecnie muzyka odtwrzana jest z TV Samsung UE55RU7442 ze Spotify przy uzyciu starych głosników komputerowych Logitech 2.1. Pomieszczenie ma około 18mkw, jest prostokątem z niezbyt korzystym ustawieniem TV blizej rogu niż środka ściany. Obecnie jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza/amplitunera do 1500-2000zł. 

 

Podczas poszukiwań doszedłem do kilku pytań, z którymi potrzebuję waszej pomocy:

1. Początkowo byłem w zasadzie zdecydowany na amplituner sieciowy (przykładowo Yamaha R-N602), właśnie ze względu na możliwości słuchania muzyki przez sieć (Spotify/Tidal) - tak będzie w większości przypadków przeze mnie słuchana. Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że skoro zestaw i tak będzie podłączony do Smart TV z tymi aplikacjami, jaki jest sens posiadania tych aplikacji "wbudowanych" we wzmacniacz? Jedyna różnica polegałaby na tym, że do słuchania muzyki nie musiałbym włączać TV, ale nie jest to dla mnie żadnym problemem. Czy są jakieś różnice w jakości przy odtwarzaniu muzyki ze Spotify/Tidala w TV (lub PS40) w porównainu do tej samej aplikacji w amplitunerze?

 

2. Chciałbym żeby wzmacniacz włączał się przy odpaleniu TV - czy jest to możliwe?

 

3. W niedalekiej przyszłości chciałbym do zestawu dołączyć gramofon - czy warto od razu szukać wzmacniacza z wejściem gramofonowym czy nie zwracać na to uwagi i przy zakupie gramofnu kupić go razem z przedwzmacniaczem czy kombinować inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie koniecznie kolumny pierwsze. Ze względów logistycznych lepiej jeździć ze wzmacniaczem na odsłuchy niż pakować paczki ileś tam kilogramów. Moje kolumny są stosunkowo lekkie 15 kg szt. Ale są, które mają 30 - 40 kg, czasem więcej. 

Więc wybór tak naprawdę należy do kolegi. 

Idąc dalej tym tokiem myślenia mam wzmacniacz i chcę dobrać do nich kolumny. To co sprzedać wzmacniacz, bo kolumny pierwsze? 

Nie bądźcie tacy sztywni! Bo są reguły, zasady, ale są też odstępstwa. Czyż nie? 😁

Kolego @dochrzanu  wyznacz sobie budżet. Ile na wzmacniacz, ile na kolumny, ile na źródło i przewody. 

Podaj całkowity budżet na sprzęt. 

Czy chcesz kupić całość od razu? Czy też zakup poszczególnych elementów rozłożyć w czasie? 

Co do gramofonu, to też nie jest tak łatwo. Oprócz gramofonu najlepiej kupić osobny pre. Dalej wymiana wkładki? A może wystarczy nowa igła i grać na tej co jest? 

Myjka do płyt, zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową, koperty antystatyczne. Waga elektroniczna, jubilerska. 

No i wybór samego gramofonu też nie jest prosty. Najlepiej kupić używany, po serwisie i pełnym przeglądzie. Z profesjonalnym czyszczeniem pokrywy. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...