Skocz do zawartości

Kino domowe z budżetem około 4000 - 5000 zł


Bernard

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym złożyć zestaw kina domowego 5.1 lub 7.1 w 80% do oglądania filmów i gry na PS4 i w 20% do słuchania muzyki, głównie z netu. Jestem laikiem w sprawach kina domowego więc może poniżej coś nabzdurzyłem.

Zastanawiam się nad amplitunerami Denon avr-x2600h lub Onkyo tx-nr696 plus zestaw głośników Polk Audio T531 z subem (5.1) lub Taga Harmony tav-606 v.3 + tsw-90 (7.1).

Prosiłbym o poradę, który zestaw byłby lepszy i co lepiej wybrać 5.1 czy 7.1? Salon ma około 25 m2 i jest prostokątny.

Aktualnie używam bardzo leciwego kina DAV-S888, pierwszy zintegrowany system Sony z cyfrowym wzmacniaczem s-master.

Chętnie rozważę także inne propozycje.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowano przez Bernard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero "raczkujesz" w KD to Ci podpowiem że oba amplitunery mają ATMOSA. To znaczy że możesz stworzyć system 5.1.2 Te 2na końcu oznacza dwie kolumny na suficie. Czy warto kombinować z Atmosem to zależy od możliwości montażu kolumn na suficie i pomieszczenia. System 7.1 też trzeba dobrze ustawić żeby był efekt. A jak niejednokrotnie forumowicze stwierdzili i z tym się zgadzam- lepiej mieć pożądane 5.1 niż byle jaki Atmos(lub 7.1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że przy takich amplitunerach możesz wyciągnąć znacznie więcej z kolumn niż z Polka czy Tagi, choć na pierwsze kino na pewno się te zestawy nadadzą. Jeśli możesz dołożyć to pomyśl nad np. Tannoy Mercury 7.4, czy Klipsch z serii R, które wykorzystają potencjał elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety budżet i tak już jest naciągnięty, także raczej nic droższego/lepszego nie dobiorę. Byłem dzisiaj w salonie Denona, posłuchałem S950H bo X2600H nie mieli. Zestaw Polk Audio T531 chwalili natomiast doradzali sub Wilsona. Wspominałem także o Onkyo NR696, stwierdzili, że to porównywalny sprzęt i co ciekaw powiedzieli, że Denon wykupił Onkyo. Nie wiem czy to prawda. Niestety nie posłuchałem Polk audio T531 bo nie mieli możliwości podłączyć.

A co sądzicie o Yamaha RX-V685? Jak by się sprawdzał ten ampli z Polk Audio T531 i Magnatem 302a głównie właśnie do filmów? Miałby jakieś sprzętowe i słuchowe plusy w stosunku do Denona i Onkyo?

Edytowano przez Bernard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What?

W salonie DENON zaznaczam nie mogą ci polecić magnata jako suba czy Onkyo. Ostatni komunikat głośnik że denon wycofał się z przejęcia więc chyba było nie doszkoleni. Albo ja o czymś nie wiem.

Yamaha gra bliżej do Onkyo niż Denona. 

I pamiętaj do takich miejsc możesz iść na odsłuch ale nie po poradę. :/

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

What?

W salonie DENON zaznaczam nie mogą ci polecić magnata jako suba czy Onkyo. Ostatni komunikat głośnik że denon wycofał się z przejęcia więc chyba było nie doszkoleni. Albo ja o czymś nie wiem.

Yamaha gra bliżej do Onkyo niż Denona. 

I pamiętaj do takich miejsc możesz iść na odsłuch ale nie po poradę. :/

pozdrawiam

No i dlatego korzystam z forum w celu uzyskania porady. Dziękuję za wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszane mam już totalnie. Cofnąłem się kilkanaście stron w tył poczytać inne wątki. Doszedłem do wniosku, że do kina najczęściej polecacie Onkyo nr-696 natomiast Denona avr-x2600H nie bardzo. Wydaje mi się choć jako laik mogę się mylić, że Denon avr-x2600H jest najbardziej zaawansowanym technicznie sprzętem i wydaje się być najbardziej przyszłościowy zwłaszcza dla osoby, która będzie używać sprzętu z 10 lat. Yamaha rx-v685 chyba jest najstarszym ampli i mam wrażenie, że jest przez to mniej zaawansowana? Z zestawem głośników też mam kłopot. Bardzo często polecacie Taga Harmony TAV 606v3 i Polk Audio T531 a jeszcze na dodatek polecacie Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X. Są jeszcze Taga Harmony TAV 606v3 SE, czy one lepiej grają od pozostałych, cena jest niewiele wyższa niż za zwykłe Tagi? Jeżeli chodzi o Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X to tu czegoś nie rozumiem, są zestawy z ampli gdzie wychodzą bardzo tanio a oddzielnie jako zestaw 5.0 kosztują ponad 3 tysiące. Od czego to zależy, od koloru? Jedynie czego jestem pewny to suba, Magnat sub 302a do dobry wybór, stosunek ceny do jakości jest faktycznie bardzo dobry.

Edytowano przez Bernard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko Denona S950 (to chyba odpowiednik X2600H) z Wilsonami w salonie Denona. Także nie mam na razie porównania. Ale chcę za Waszymi poradami ustalić co warto z czym połączyć i posłuchać w założonym budżecie, lubię efekty w filmach a 80% to właśnie filmy i gry na konsoli.

Edytowano przez Bernard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie potwierdzić, że Yamaha rx-v685 dostała taki update?

RX-V685/RX-A780/RX-A880/TSR-7850 Firmware Update Ver.1.65 Yamaha is pleased to offer the following firmware update to ensure the best possible performance and latest features for your AV receiver. This firmware includes Support Airplay2, Spotify free account, and eARC Stability improvement.

 

Już dostałem odpowiedź w innym temacie.

Edytowano przez Bernard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, niconpl napisał:

i jak brzmi odpowiedź ? udało Ci sie już skompletować zestaw ? mam podobne wymagania do twoich.

W innym wątku jest informacja, że Yamaha dostała te dodatkowe rzeczy i aktualna wersja oprogramowania to ver 1.72.

Jestem zdecydowany na magnat sub 302a i prawdopodobnie zestaw głośników Polk audio T531. Natomiast co do ampli jeszcze nie wiem, muszę gdzieś ich posłuchać z tymi Polk audio T531.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 11:26, Q21 napisał:

Powiem szczerze że przy takich amplitunerach możesz wyciągnąć znacznie więcej z kolumn niż z Polka czy Tagi, choć na pierwsze kino na pewno się te zestawy nadadzą. Jeśli możesz dołożyć to pomyśl nad np. Tannoy Mercury 7.4, czy Klipsch z serii R, które wykorzystają potencjał elektroniki.

A które konkretnie Klipsch serii R ? do yamaha-v685. Może zainwestuje we fronty a potem dokupie reszte do zestawu 5.1... chociaz dla mnie 5000 za zestaw 5.1 to już sporo.. z drugiej strony głośniki to zakup na "lata", eh ciężkie życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 15:03, Bernard napisał:

Zamieszane mam już totalnie. Cofnąłem się kilkanaście stron w tył poczytać inne wątki. Doszedłem do wniosku, że do kina najczęściej polecacie Onkyo nr-696 natomiast Denona avr-x2600H nie bardzo. 

Podpowiem Ci tak, ciężko jest posłuchać i porównać sprzęt w jednym salonie np Denon z Onkyo czy Yamahą, rzadko mają sprzęt jaki chcemy by odsłuchać. Każdy z nich da Ci ogrom radości w kinie, tu na forum mówi się, że do kina to Onkyo, a Denon zamula ble ble ble. Na zachodzie jakoś króluje Denon i Yamaha, a o Onkyo to ciężko coś usłyszeć. Druga sprawa każdy ma swoje gusta i nie wszystko musi się pokrywać z tym co mówi jedna osoba z branży na forum, owszem posłuchaj ich bo nachalni nie są, ale nie przejmuj się tym aż tak bardzo. Dlatego patrz też na funkcjonalność sprzętu, tak by służył Ci długo i niczego mu nie brakowało jeśli to inwestycja na lata. A po trzecie jak już wybierzesz, to gwarantuję, nawet jeśli te Denony zamulają i totalnie nie nadają się do kina to mając takiego Denona i tak nie usłyszysz róźnicy bo nie będziesz miał porównania z innym ampli :) Dla Ciebie będzie grał wspaniale. Powodzenia. P.S Denony nadają się do kina :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niski model denona (avr 1400h) i to z kolumienkami dali 😁 i uważam, że w kinie grało to przyzwoicie. Pewnie Yamaha czy onkyo dla wielu w kinie zagra lepiej ale moim zdaniem duża część osób kupując amp AV szuka kompromisu między kinem a stereo. Dlatego najlepiej kierować się odsłuchem i wybrać swóje własne granie. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ten denon technologicznie jest lepszy?

Nie to że go nie polecamy. Ale denon gra lżej. A w kinie to ważne. Wiec wtedy trzeba dobierać kolumny dociążone, jasne , konkretne.

Quadral gra jaśniej, bardziej jaskrawo. Typowo w V z kolei Polk jest bardziej nautralny konstrukcja. Droższa. Quadral moim zdaniem lepiej podchodzi pod Denona. A Polk na przykład pod Yamahę 685. Mimo że u dystrybutora znajdziesz odwrotne zestawy. 

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...