Skocz do zawartości

Standy granitowe


Adam1111

Recommended Posts

Witam,

Posiadam NAD C356+ INDIANA Linę Tesi 561.

Przeprowadziłem się do mieszania gdzie mam gorszy akustycznie pokój ale pojawił się też inny problem.

 

Słuchając muzyki czuję że bas się trochę "ciągnie" po podłodze. Do kolumn tych nie ma możliwości wkręcenia kolców.

Na ile pomogą 5cm podstawki granitowe na których bym postawił kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakupić zestawy kolców w których komplecie są wpuszczane/wbijanie gwinty nie ma problemu, żeby to zrobić w drewnianej podstawie, to jedno. Drugie granit możesz użyć jak chcesz, ale to o czym piszesz , to wynik wzbudzenia się basu w pomieszczeniu, a kolumny te troszkę go mają. 

Poprawić akustykę, tylko nie firankami i kwiatkami, bo to bzdury forumowe nagminnie powtarzane.

Kolce do kolumn.

P.S.

Jak duży pokój? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łłło matko.

Tyle razy było tu mówione na forum, wielu się z tym nie zgadza rzecz jasna, ale później bywa inaczej, co mogę potwierdzić rozmowami na PW.

Podłogówek nie wstawił bym nawet do 15m, a tym bardziej 10-11m.

Tak jak piszesz, jeśli to docelowe pomieszczenie,  to tylko monitory koniec kropka. Nawet nie jesteś w stanie zachować rozsądnych odległości od ścian. 

Oczywiście za chwilę pojawi się tu kilku wróżbitów,  którzy nie wiadomo jakim cudem, będą w stanie ocenić twoje pomieszczenie na odległość i powiedzą, że się da w 10m słuchać podłogówek. 

Był tu kiedyś taki temat, wszyscy szczekali aż miło,  nikt nie słucha i, a później chłopak do mnie pisał na PW, że miałem rację. 

Wracając do tego co napisałeś,  tak jest, masz dwie opcje przejść na monitory i jeszcze zadbać o akustykę, bo  nie trzeba zawsze zadbać koniec kropka.

Trzeba wiedzieć, że gra przede wszystkim pomieszczenie w połączeniu z kolumnami, o czym sam zresztą się przekonałeś i czy to się komuś podoba, czy nie kolumny zawsze korelują z pomieszczeniem.

Mówiąc szczerze jeśli o mnie chodzi, to przy 8-10m przeszedł bym na dobry system słuchawkowy. 

A sam gram monitorami w 19m z powodzeniem wypełniają brzmieniem takie lokum do tego adaptacja akustyczna na całkiem przyzwoitym poziomie.

 

P.S.

Poczytaj sobie o Usher s520, słuchałem je kiedyś z tym NADem, co prawda w salonie, a nie u siebie,  ale wrażenie zrobiły bardzo pozytywne, choć wyglądają na niepozorne.

A jak jesteś basolubem, to daj spokój i dołóż jeszcze subwoofer 😁😁😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również, napisałem tylko w kontekście,  że na upartego można by te kolumny "uzbroić" w kolce, trzeba tylko trochę majsterkowania. 

Czytałeś w ogóle co napisałem, czy teraz chcesz drążyć temat kolców? Kolcami akustyki nie poprawisz.

Wybiórczo czytasz kolego, więc wróć do mojego wpisu #4 może zrozumiesz przekaz.
 

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Łłło matko.

Tyle razy było tu mówione na forum, wielu się z tym nie zgadza rzecz jasna, ale później bywa inaczej, co mogę potwierdzić rozmowami na PW.

Podłogówek nie wstawił bym nawet do 15m, a tym bardziej 10-11m.

Tak jak piszesz, jeśli to docelowe pomieszczenie,  to tylko monitory koniec kropka. Nawet nie jesteś w stanie zachować rozsądnych odległości od ścian. 

Oczywiście za chwilę pojawi się tu kilku wróżbitów,  którzy nie wiadomo jakim cudem, będą w stanie ocenić twoje pomieszczenie na odległość i powiedzą, że się da w 10m słuchać podłogówek. 

Był tu kiedyś taki temat, wszyscy szczekali aż miło,  nikt nie słucha i, a później chłopak do mnie pisał na PW, że miałem rację. 

Wracając do tego co napisałeś,  tak jest, masz dwie opcje przejść na monitory i jeszcze zadbać o akustykę, bo  nie trzeba zawsze zadbać koniec kropka.

Trzeba wiedzieć, że gra przede wszystkim pomieszczenie w połączeniu z kolumnami, o czym sam zresztą się przekonałeś i czy to się komuś podoba, czy nie kolumny zawsze korelują z pomieszczeniem.

Mówiąc szczerze jeśli o mnie chodzi, to przy 8-10m przeszedł bym na dobry system słuchawkowy. 

A sam gram monitorami w 19m z powodzeniem wypełniają brzmieniem takie lokum do tego adaptacja akustyczna na całkiem przyzwoitym poziomie.

 

P.S.

Poczytaj sobie o Usher s520, słuchałem je kiedyś z tym NADem, co prawda w salonie, a nie u siebie,  ale wrażenie zrobiły bardzo pozytywne, choć wyglądają na niepozorne.

A jak jesteś basolubem, to daj spokój i dołóż jeszcze subwoofer 😁😁😁

No nie jest to docelowe pomieszczenie. Jestem na studiach i tak sie zdarzyło że musiałem zmienić pokój, w poprzednim to grało fajnie.

Problem jest taki że ten bas się ciągnie po podłodze i łatwiej dokupić podstawki bądź kolce niż szukać kupca na Indiana Linę Tesi 561. 

Z monitorów pamiętam że w pamięć zapadły mi KEF Q350. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Czytałeś w ogóle co napisałem, czy teraz chcesz drążyć temat kolców? Kolcami akustyki nie poprawisz.

Wybiórczo czytasz kolego, więc wróć do mojego wpisu #4 może zrozumiesz przekaz.

No i po co ten atak zrobiłem Ci coś ? Sugerujesz że mogę nie zrozumieć Twojego przekazu, dlaczego bo nie potrafię czytać czy może potrzebuję jakiegoś szyfru?

Trochę szacunku, po drugiej stronie czasem też piszą ludzie niekoniecznie głupsi od Ciebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, darzur napisał:

No i po co ten atak zrobiłem Ci coś ? Sugerujesz że mogę nie zrozumieć Twojego przekazu, dlaczego bo nie potrafię czytać czy może potrzebuję jakiegoś szyfru?

Trochę szacunku, po drugiej stronie czasem też piszą ludzie niekoniecznie głupsi od Ciebie.

To nie był i nie jest atak.

Natomiast to co Ty przez chwilę uprawiałeś, takim mógł być, a przynajmniej zaczepką, boś się uczepił tych kolców nie wiadomo po co, miedzy wierszami domyślał bym się celowego trollingu, żeby tylko rozwinąć temat i może jakąś wojenkę na swoje racje, czy kolce mają wpływ na brzmienie, czy nie.

Jesteś zbyt wrażliwy na takie dyskusje, skoro tak mnie odbierasz, ale nie mogę ci tego zabronić, niektórzy tak mają jak widać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam1111 napisał:

Problem jest taki że ten bas się ciągnie po podłodze i łatwiej dokupić podstawki bądź kolce niż szukać kupca na Indiana Linę Tesi 561. 

Ale skoro problem leży w akustyce, to granitem, czy kolcami tego nie poprawisz, a jeśli już to stawiając kolumny z kolcami na granicie może coś uzyskasz, wrażenie lepszego konturu, ale wzbudzenia się basu raczej nie. Izolacja urządzeń i wibroakustyka ma znaczenie dla brzmienia, większe lub mniejsze, ale ma nie wszyscy jednak podzielają te opinie, to grząski temat.

W rozdzielczym transparentnym systemie i zaadoptowanym pomieszczeniu łatwiej wychwycić pewne zmiany, ale to nie temat na ten wątek 

2 minuty temu, misiek x napisał:

Bzdury to piszesz Ty. Wstaw obojętnie jaki zestaw do pustego pomieszczenia i posłuchaj jak to gra a następnie zawieś firany,zasłony , daj dywan na podłogę,poustawiaj kwiaty,regały z książkami i porównaj.Nawet głuchy usłyszy różnicę i zauważy co dają te ustroje.

Pozdrawiam.

Oczywiście, że masz rację.

Podałeś dwa skrajne założenia, zupełnie puste pomieszczenie i pomieszczenie umeblowane i przystrojone.

Wtedy na pewno jest różnica.

Ja raczej miałem na myśli pokój już umeblowany, zastawiony gratami I w takim pomieszczeniu, czy to będzie kwiatek lub inny wazon postawiony na oknie , czy na komodzie znaczenia już nie będzie miało.

Więc zanim kolejny raz zaczniesz kogoś osądzać o bzdury pomyśl i nie podawaj skrajnych i oczywistych przykładów, bo to niesportowe zachowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiek x napisał:

Bzdury to piszesz Ty. Wstaw obojętnie jaki zestaw do pustego pomieszczenia i posłuchaj jak to gra a następnie zawieś firany,zasłony , daj dywan na podłogę,poustawiaj kwiaty,regały z książkami i porównaj.Nawet głuchy usłyszy różnicę i zauważy co dają te ustroje.

Pozdrawiam.

@misiek x tak jak napisał @DiBatonio podałeś skrajnie różne przypadki, bo OCZYWIŚCIE masz rację w przypadku TOTALNIE pustego pomieszczenia, ale.......postawienie 2 dodatkowych kwiatków i dokupienie 5 książek w Empiku nie zastąpi nam profesjonalnych ustrojów akustycznych i nie będzie nagle szału jak w filharmonii.

Pamiętam jak pół niedzieli handlowej biegałem za dywanem, takim ok 2x2m żeby wypełnił przestrzeń między sofa, a kolumnami......kilka dni później Bartek z Mega Acoustic napisał:

,,również potwierdzam, że dywan nie jest najważniejszy. Jak dla mnie to on jest w sumie mało ważny, bo współczynniki pochłaniania zaczynają się koło 1 kHz nawet przy grubym dywanie, a jego wpływ słychać głownie dlatego że ma duża powierzchnię... "

Na moje 23m2 ten dywan 2x1,8m szału nie zrobił.....no może jest cieplej w stopy 😂😂

Tak więc......pusty pokój vs umeblowany - racja, że umeblowany ,,zagra lepiej", ale.....,,Poprawić akustykę, tylko nie firankami i kwiatkami, bo to bzdury forumowe nagminnie powtarzane." - też @DiBatonio ma swoją rację.

 

@Adam1111 ja mam monitory w 23m2 i daja radę......gdzie kolumny podłogowe w pokoju (nie obraź się) wielkości garderoby.

Po mojemu......stracisz czas i $ szukając rozwiązania tego problemu (kolce itp), a jedynym słusznym jest - zakup monitorów.

Pozdrawiam 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...