Skocz do zawartości

wzmacniacz z wifi plus kolumny


sancho

Recommended Posts

Witam,szukam pomocy w doborze sprzętu audio.

Otóż na święta otrzymałem w prezencie płytę analogową,z racji że gramofonu nie posiadałem a że akurat w sieciówce był Dual 250usb w dobrej cenie ..

A więc gramofon już mam ale po podłączeniu do zestawu kina domowego samsung gra to nijak.

myślę nad zakupem kolumn plus wzmacniacz

kolumny nad jakimi myślę to Dali Zensor 7

jeśli chodzi o wzmacniacz nie mam pomysłu,myślę że dobrze by było by miał też wifi

pokój do odsłuchu 20m,kwota jaką mogę przeznaczyć na kolumny to 3000tyś,wzmacniacz powiedzmy 2000tyś.sprzęt nie koniecznie może nowy.zdaję sobie sprawę ,że to dopiero początek i po czasie pewnie będę chciał zestaw zmienić lub rozbudować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miras23 napisał:

Jeżeli masz na całość 5000 zł to sugerowałbym Ci kupić trochę droższy wzmacniacz od głośników. Moja propozycja to NAD C356. Głośniki STX Electrino 150. Wypożycz, sprawdź na przykład w domu.

dzięki za sugestie,z wypożyczeniem to chyba może być ciężko.przeglądałem NAD i nie znalazłem informacji o wifi a myślę ,że to też może być jakiś atut

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku,a więc jeśli chodzi o dobór kolumn nie miałem możliwości odsłuchu i porównania ,jedyne które słyszałem to wybrane wcześniej DALI ZENSOR 7,Jeśli chodzi o wzmacniacz.przewertowałem masę stron i na forum i z pomocą google.modyfikacja wymagań ,raczej kierunkuje sie na amplituner stereo z obsługą sieci.Ten c338 myślę że trochę przy mała moc do tych kolumn ale być może się mylę.No i odkąd zacząłem szukać sprzętu moje przeglądarki jak i aplikacje bombardują mnie propozycjami audio,zgłupieć można.Jeśli ,któryś ze znawców tematu mógłby coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie,

aby zaproponować Ci konkretny zestaw, musisz podać trochę więcej informacji:

- jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe,
- jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz,
- jakie preferujesz brzmienie (jasne, dynamiczne, spokojnie, plastyczne, miękkie, ...)
- co będzie źródeł dźwięku w Twoim systemie - czy radio internetowe, Spotify, czy coś innego,
- czy masz konsolę np. X Box One, PS4 która może posłużyć jako źródło dźwięku cyfrowego.

Czekam na szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj serdecznie,

aby zaproponować Ci konkretny zestaw, musisz podać trochę więcej informacji:

- jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe,
- jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz,
- jakie preferujesz brzmienie (jasne, dynamiczne, spokojnie, plastyczne, miękkie, ...)
- co będzie źródeł dźwięku w Twoim systemie - czy radio internetowe, Spotify, czy coś innego,
- czy masz konsolę np. X Box One, PS4 która może posłużyć jako źródło dźwięku cyfrowego.

Czekam na szczegóły.

witam,serdecznie

pomieszczenie do odsłuchu 20mkw

rodzaj muzyki alternatywna,rock,metal

brzmienie no cóż dobre pytanie ale raczej dynamiczne

źródło dźwięku -gramofon,radio internetowe,spotify

konsole opanował syn ale mam odtwarzacz bluray,który można by było również wykorzystać do odtworzenia płyt cd,dvd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega ma jedną płytę:)

To jak źródłem będzie gramofon:p

Nad 356 to świetny wzmak i możesz go wziąć i dołożyć po prostu Yamahę wxad10. Po problemie. Jak chcesz kombajn to Onkyo 8390 z zensor 7 albo Yamaha 803 z melodika. Zobacz u nas na wyprzedaży po ile.masz zensory. Bierz póki są!!!

Stx 150 nie polecam. 250 grają wyraźnie lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak moja przygoda zaczęła się od prezentu-jednej płyty gramofonowej...

Ale już to nie tylko jedna płyta,doszło parę i dzięki tej płycie prezencie trafiłem tutaj na to forum.

super ,że można liczyć na pomoc fachowców,dla mnie laika większość pojęć tutaj to magia,ale jestem pojętnym uczniem.

Także zestaw jaki wybrałem do tej jednej płyty gramofonowej za 79 zł to

 NAD356

YAMAHA Wxad 10

Dali zensor 7

dzięki za pomoc panowie,odezwę się do S4 home,widziałem u was kolumny w super cenie ,zaś nad356 plus wxad10 widziałem,że wystawiony na pewnej platformie,chciałbym to ogarnąć wszystko razem z jednego miejsca .Planuje zakup ratalny na dobrych warunkach.

jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór,no cóż życie zweryfikowało moje plany co do zakupu zestawu stereo,długo by pisać.Ale..Przypomniałem sobie o kolumnach jakie podarował mi sąsiad chyba z dwa lata temu.przestały w garażu aż do tej pory.Kolumny to I.Q 4180AT.Wysokie tony były padnięte,znajomy elektronik coś tam pogrzebał i grają, i to jak grają...Na razie są podpięte do pożyczonego ONKYO Onkyo A-RV410,Chciałbym jednak dokupić wzmacniacz stereo,używany.Z uwagi, jak na tą chwilę ograniczony budżet to kwota jaką mogę zainwestować max powiedzmy 600zł.Preferencje moje opisałem już wyżej,Pomożecie Panowie coś wybrać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Nie znam tych kolumn, więc nie wiem czy będzie pasował. Ale dobry wzmak i raczej taki który odsprzedaż to DENON PMA 560 i Yamaha AX700.

Pozdrawiam

Kolumny zbudowane na głośnikach vify 

D26 TG-05 6 Ohm 

D75MX-30 8 Ohm 

M21WJ-49  8 Ohm 2szt 

Budowa samych kolumnych 3,5drożna coś takiego wyczytałem w Google 

IMG_20200224_161842.thumb.jpg.03a31904f9715e174d68c908fa20d00e.jpg

IMG_20200126_115143.jpg

Edytowano przez sancho
Dodanie zdjęcia z mocą kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, może wypowie się jeszcze ktoś z forum,, wróżbita,, 😉odnośnie propozycji wzmacniacza, który ogarnie te kolumny z muzyką gitarową? Jak narazie ciężko mi określić brzmienie kolumn, wysokie tony nie są w pełni sprawne, jak to określił człowiek, który je ruszył - bo nie grały woogóle - grają w 40%cokolwiek to znaczy. Zamówiłem głośniki z rajchu😉oryginał vifa, jutro spodziewana dostawa. Ale dylemat pozostaje, grają narazie pod Onkyo, kto wie jak zagrają pod Yamaha? Wyrzucić ich już nie wyrzucę, każdy z głośników vify warty parę stówek 😁a że ja je dostałem za free... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...