Skocz do zawartości

Zestaw STEREO do 10 tys. - wzmacniacz (DAC)+CD+2.0


marcinpiano

Recommended Posts

Witam!

Rozpoczynam poszukiwania zestawu stereo w konfiguracji: wzmacniacz zintegrowany (z DAC) + odtwarzacz CD + kolumny podłogowe.

 

Budżet: do 10 tys. z opcją rozszerzenia. Wiadomo, że w branży audio "sky is the limit", natomiast chciałbym zachować odrobinę rozsądku rodzinnego.

Pomieszczenie w jakim będzie grał zestaw to ok. 22 m2.

Muzyka, jaka NIE BĘDZIE słuchana, to: metal, hip-hop.

Przeważająca natomiast będzie muzyka klasyczna, jazz i rock.

 

Na czym mi zależy: na precyzyjnym zestawie, bez zbędnych ociepleń, który potrafi dobrze rozdzielać plany instrumentów i wokalu, barwy oraz odda przestrzeń muzyki. Nie zależy mi na potężnym basie, aczkolwiek nie mówię, że go nie ma być.

Do dzisiaj pamiętam odsłuch zestawu z Audio Physic Yara II Evolution.

Jeśli chodzi o parę wzmacniacz+CD, to planując logiczne zamknięcie w budżecie, pozostają pary:

1. Yamaha S-701+ CD-300 (ewentualnie CD-700) - opcja najtańsza - na głośniki zostaje ok. 5,5 - 6,7 tys.

2. Marantz PM7005 + CD6006 - zostaje ok. 6 tys.

3. Cambridge CXA80 + CXC - zostaje 5,2 tys.

4. Cambridge CXA60 + CXC - zostaje 6 tys.

5. Audiolab 6000A + Audiolab CD6000 - zostaje 4,5 tys.

6. NAD C368 + C546 - zostaje 4,2 tys. (NAD ma jeszcze tańsze i jeden droższy odtwarzacz, pytanie, czy nie odbije się zbyt na jakości zejście półkę niżej z CD)

7. Rotel A12 + CD14 - zostaje 3,7 tys.

8. Vincent SV500 + CD-400 - zostaje 3,5 tys.

9. Arcam SA20 + CDS50 - zostaje 3,2 tys. (zamieniając na SA10 - 4,25 tys.)

 

Zdaję sobie sprawę, że przedstawione wyżej wzmacniacze grają w różnych ligach - przeanalizowałem jedynie rynek pod względem mojego budżetu i tego, co realnie za to mogę mieć.

Odsłuchy najważniejsze - jasne, będą niebawem.

Prosiłbym tylko o jakieś sugestie co do połączeń zestawów, żebym mógł zmieścić się czasowo w najbliższych tygodniach z ich przesłuchaniem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej biorę taką opcję pod uwagę, tj. zakup używanych kolumn.

W piątek ruszam z odsłuchami w wiadomej sieci, gdzie posłucham Bowersów 603 z Yamahą, Rotelem i NADem. Później czeka mnie spotkanie z Cambridge'ami oraz tym, co zaproponują Panowie (mówili coś o Audiovector QR3 oraz Monitor Audio Silver 300). Będę mógł posłuchać też Dali, Focali oraz KEF-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...