Skocz do zawartości

Kino domowe Q acoustics 3050, 2050i, 3090c


bedynek1

Recommended Posts

Witam 

Mam szanse kupic zestaw kolumn kina domowego q acoustics 3050, 2050i, 3090c bez suba w bardzo dobrej cenie za ok. £250

Teraz moje pytanie jaka jest roznica pomiedzy 3050 a 2050i, teoretycznie te pierwsze to wyzsza seria ale sa ciut wezsze i plytsze, parametry chyba maja identyczne, ktore dac ma przod a ktore na tyl? Pokoj to ok 22m,beda zasilane Onkyo 606 ale planuje go zmienic w przyszlym roku na jakis wyzszy model

Co sadzice o tym zestawie i czy ktos mial kontakt z tymi kolummami? 

Do tej pory uzywalem zestawu jbl cs 680, rozwazam zostawienie suba i dwoch satelitkow i zrobic sobie z tego zestaw 7.1

Edytowano przez bedynek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Super okazja więc korzystaj, kolumny oferują bezpieczny dźwięk i zgrają się z większością amplitunerów dostępnych na rynku. 3050tka to nowsze wcielenie(następca) 2050tki,nie mylić z wyższą serią. Jako że w 3050tce zmieniono na plus parę rzeczy (np. głośnik wysokotonowy) to proponuję je na przód .Z 2050mi na tyle może być problem bo pokój raczej mały jak na 4 podłogówki z tylnym BR(bass reflex) Tylne głośniki w ustawieniu 5.1 lub 5.1.2 Atmos(bo pewnie będziesz go mieć w nowym amplitunerze)powinny stać szerzej od frontów i w większości przypadków stoją w narożniku albo w pobliżu (trzeba by zatkać BR).  W Atmosie głośnik wysokotonowy tyłów powinien być przynajmniej na równej wysokości z głośnikiem wysokotonowym frontów  a w 5.1 ja preferuje około 20cm wyżej(trzeba by niskie podstawki) W ustawieniu 7.1 będzie o tyle łatwiej że przód i tył stoją tak samo szeroko i łatwiej będzie kontrolować BR. Co do suba to raczej sie nie przyda(za mały) ale satelity na boki jak najbardziej.Ale myśle że sprawa jest do ogarnięcia. Kolumny kup a forumowicze z resztą pomogą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za słaby "dlatego że 4 podłogówki (czyli u Ciebie, 8 membran -16to centymetrowych)są w stanie wygenerować potężny dźwięk i 120Watowy sub z membraną 20cm przy pewnym poziomie głośności zniknie 😞 A druga sprawa ,to ten sub schodzi do 35hz a kolumny jeśli dobrze ustawisz to zejdą do 44hz czyli sub kolumnom zbyt wiele nie pomoże, ale na razie pograsz. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia to najdalej za pół roku wstawisz posta z zapytaniem o suba do Q Acoustic-ów 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...