Skocz do zawartości

Słuchawki do 900zł. Otwarta dyskusja. Które wybrać z tych?


Recommended Posts

Hejka witam.

Nie mogę się zdecydować które z tych modeli słuchawek będą odpowiednie i starczą mi na dłuższy czas.  Przez długi czas miałem na głowie serię sony MDR-XB800 czasem mdr xb1000 i na tyle przyzwyczaiłem się do ich brzmienia że wszystkie słuchawki z wystawki mediamarkt czy mediaexpert są strasznie papierowe w brzmieniu. Znalazłem kilka takich które mają w miarę dobrą opinię w internecie. Które z nich polecacie? Może coś innego w granichach 500-900 zł?

Denon AH-GC25W
XPG Precog 7.1
AKG K371
Denon AH-D1200
Beyerdynamic DT240 PRO    

Co powiecie o wysoko ohm-owych słuchawkach? np: Beyerdynamic DT770 Pro 250Ohm. Czy może one będą ok? Jaki wzmacniacz do nich będzie dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt wysokiej impedancji jeszcze nie świadczy o tym ze słuchawki będą Ci odpowiadały. Zwykle wersje o niższej impedancji tych samych modeli oferują więcej basu, te o wyższej są zwykle bardziej detaliczne. Problemem jest zwykle potrzeba używania wzmacniacza o wyższym napięciu wyjściowym lub wzmacniacza z wyjściem słuchawkowym podłączonym do końcówki mocy przewidzianej do podłączenia głośników, poprzez rezystory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...