Skocz do zawartości

Wzmacniacz i inny sprzęt do głośników sufitowych B&W CCM 50


Krzysztof Rogalski

Recommended Posts

Witam, na wstępie zaznaczę, że jestem nowym użytkownikiem i proszę o wyrozumiałość w przypadku zaśmiecenia lub powielania tematu. Spędziłem nieco czasu na samodzielnym zbieraniu informacji jednak w dalszym ciągu nie potrafię ocenić sprawy, a w temacie jestem kompletnym laikiem. W związku z tym, że o sprzęcie audio wiem jeszcze mniej jak wcześniej, błagam o wszelkie informacje, sugestie i porady dotyczące wyboru sprzętu (wzmacniacz/amplitunera), (subwoofer, sound bar) itp. w budżecie 1500 zł za całość lub do 1200 za wzmacniacz - pod głośniki sufitowe B&W CCM50 (dwa głośniki sufitowe) o parametrach:

1230574382_Specyfikacjatechnicznagonikw.JPG.0bac2c901841311835b1e337aa4f39c0.JPG

"B&W CCM50 to okrągły głośnik montowany w suficie, który jest idealny dla małych systemów, w których przestrzeń jest ograniczona. Głośnik wysokotonowy Ultra-12 z ochroną kopułkową o niskim współczynniku dyfrakcji wytwarza doskonałe wysokie częstotliwości. Zespół tonów wysokich ma opcję przycinania lub zwiększania tonów wysokich w zależności od wymagań instalacyjnych. Rama zawiera „Swing Out Dogs” do łatwej instalacji. Jednostka basowo / średniotonowa B&W CCM50 wykorzystuje bardzo lekki, ale sztywny materiał kevlarowy dla doskonałej tansparent jakości dźwięku" 

 Do wzmacniacza czy też systemu planuję podłączyć:

  • tv-Sony Bravia KDLZ44500 (hdmi i inne),
  • laptoptop z wmontowanymi głośnikami Bang&Olufsen,
  • mac book,
  • tel. kom.,
  • Google Chrome Cast (da się ?).

- za pośrednictwem bluetooth/wi-fi , Chrome Cast, ewentualnie kable/USB ofc. w miarę możliwości i budżetu (wystarczy jedna z wygodniejszych funkcji).

Priorytetowy jest jednak wybór wzmacniacza/amplitunera oraz końcówek przewodów, kabli, wtyczek etc., W dalszej kolejności pozostają akcesoria dodające funkcję bluetooth/wi-fi czy inne jeżeli funkcjonalności te da się zastąpić zewnętrznymi akcesoriami. Wzmacniacz lub Amplituner muszą być koloru czarnego.

Kable: jak na foto:2053574248_fotookablowania.thumb.jpg.96013c3216a5151e660bf7ebd2669e03.jpg

20191228_152939.thumb.jpg.cf29afc1df5cf59fd8fe3a398326702b.jpg

Dodatkowe pytania:

1. Czy w takim pomieszczeniu potrzebuję "dodatkowy bass" czy wystarczające są w tym względzie głośniki wsparte wzmacniaczem. System służył będzie do słuchania muzyki, opcjonalnie: filmy lub gry komputerowe. Priorytetowe znaczenie ma jednak jakość odtwarzanej muzyki wszelkiego rodzaju.

2. W jaki sposób przeciąć kabel oraz w jakie końcówki go oprawić ?

3. Czy jako kompletny amator jestem w stanie niewielkim nakładem sił, czasu i pieniędzy zrobić to sam czy lepiej posłużyć się pomocą jakiegoś fachowca ? 

4. Czy przed pierwszym uruchomienie powinienem wykonać jakieś nietypowe czynności ? W ramach ciekawostki dodam, że głośniki zamontowane są od 10 lat i nigdy nie były podłączone lub uruchomione :) Głośniki wraz z kablami zakupione w popularnym sklepie Top Hi-FI & Video Deisgn (Wrocław).

 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...