Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dali Zensor 3


hibernatus

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na forum, więc przepraszam z góry jeżeli umieszczę go w niewłaściwym dziale.

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie, drogą kupna, mini wieży Pioneer X-HM76. Wcześniej słuchałem muzyki na różnego rodzaju odbiornikach typu radiomagnetofony i radioodbiorniki z lat 80 i 90 oraz na komputerze. Pierwsze wrażenie po zakupie Pioneera super pozytywne. Ogólnie jakość dźwięku w porównaniu z poprzednimi sprzętami dużo lepsza. Połączyłem go z routerem i mogłem słuchać poprzez tunein stacji radiowych z całego świata. Natomiast bardzo słabo oceniam jakość muzyki słuchanej z wbudowanego w Pioneer odtwarzacza cd. Na szczęście nie mam zbyt dużej kolekcji płyt więc poradziłem sobie z tym zgrywając płyty do plików mp3 a później do flac. Kupiłem też kabelek optyczny, połączyłem wieżę z telewizorem i słuchałem muzyki z youtube. 

Po pewnym czasie wymieniłem kabelki głośnikowe z fabrycznych na miedziane o większym przekroju drutu. Jakość dźwięku po wymianie kabli poprawiła się. Dużo większa zmiana nastąpiła po wymianie fabrycznych głośników na Dali Zensor 3 wraz z podstawkami. Dźwięk zyskał jakby większą swobodę i można usłyszeć więcej szczegółów w muzyce.

Zacząłem testować popularne serwisy z muzyką z sieci tj. Deezer, Spotify, Tidal. Nawet na takim budżetowym sprzęcie jest różnica pomiędzy tymi serwisami, ale niepotrzebnie odbiegam od tematu.

Postanowiłem, że w nowym roku zakupie wzmacniacz do w/w głośników. Chciałbym, o ile to możliwe, uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Nie jestem audiofilem i nie potrafię wyrazić precyzyjnie co chciałbym zmienić w brzmieniu. Chodzi mi o to aby muzyki można było słuchać godzinami, nie męczyła. Muzyka jakiej słucham to wszystko oprócz hip-hop, jazz, rap, techno. Najwięcej słucham pop i rock lata 70 - 90 oraz muzyki filmowej. Pomieszczenie w którym słucham muzyki ma ok. 22 m2.   Wzmacniacz wolałbym gdyby był nowy. Boję się kupować używanych sprzętów ze względu na możliwe późniejsze awarie. Oglądałem kilka zdjęć wzmacniaczy używanych i zniechęciły mnie one do zakupu. Dobrze by było aby wzmacniacz posiadał wbudowany przetwornik DAC i miał wejście optyczne do podłączenia telewizora. Głównym źródłem dźwięku będzie chromecast audio i serwisy streamingowe.  Budżet na zakup wzmacniacza do 2500 zł. 

Po przejrzeniu ofert w internecie wytypowałem następujące modele:

1. Marantz pm 6006

2. Marantz pm 7005

3. Onkyo A 9150

4. Denon PMA 800 NE

5. Yamaha A-S701

6. NAD C338

7. Xindak A-06

Zwracam się teraz do was, jako do ekspertów, na które wzmacniacze zwrócić uwagę, a które od razu odrzucić gdyż nie zagrają dobrze z moimi kolumnami. Wiem, że najlepiej jest samemu wszystko odsłuchać i wybrać to co się podoba. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie ma salonu audio z możliwością odsłuchu, dlatego z tej listy chciałbym zostawić ok. 3 propozycje, z których później coś wybiorę. A może macie jakieś inne propozycje i podzielicie się ze mną? 

Dziękuję bardzo za przeczytanie.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje, z tańszych propozycji brałbym pod uwagę Marantz PM6006. To dobre uzupełnienie Twoich kolumn. Natomiast w trochę wyższym budżecie najlepszą opcją będzie Cambridge Audio CXA60 lub Cyrus One.

To dwa wzmacniacze, które swoją swobodą, dynamiką swietnie sprawdzą się w połączeniu z Zensor 3. Możesz liczyć na dynamiczny, analityczny dźwięk z bardzo dobrym wypełnieniem.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z zensorami (co prawda "piątkami") gra wspomniany przez obydwa salony cyrus one. Pardzo fajne moim zdaniem połączenie. Fajny bas i dynamika, przy tym granie swobodne i niemęczące a na tym chyba też Ci zależy. Co prawda brak w tym wzmacniaczu DACa ale to możesz nadrobić dokupujac jakiegoś fiio czy Cambridgea. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2019 o 17:05, Stream napisał:

U mnie Zensory 3 całkiem nieźle grały z Marantzem PM 6005, tak więc jego następca PM 6006 może być dobrym wyborem. Sam nie słuchałem, ale podobno niezbyt dobrze wypada łączenie tych kolumn z Denonem.

Dzięki za odpowiedź. Denona skreślam z listy.

Pozdrawiam

21 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje, z tańszych propozycji brałbym pod uwagę Marantz PM6006. To dobre uzupełnienie Twoich kolumn. Natomiast w trochę wyższym budżecie najlepszą opcją będzie Cambridge Audio CXA60 lub Cyrus One.

To dwa wzmacniacze, które swoją swobodą, dynamiką swietnie sprawdzą się w połączeniu z Zensor 3. Możesz liczyć na dynamiczny, analityczny dźwięk z bardzo dobrym wypełnieniem.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Nad tym Cambridge Audio CXA60 muszę się zastanowić. Teraz jest chyba sporo przeceniony. Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Marantz jest do nich ok.

Dalej Cyrus one,i xindak 06

Pozdrawiam

 

32 minuty temu, seba3002 napisał:

U mnie z zensorami (co prawda "piątkami") gra wspomniany przez obydwa salony cyrus one. Pardzo fajne moim zdaniem połączenie. Fajny bas i dynamika, przy tym granie swobodne i niemęczące a na tym chyba też Ci zależy. Co prawda brak w tym wzmacniaczu DACa ale to możesz nadrobić dokupujac jakiegoś fiio czy Cambridgea. 

O Cyrusie One myślałem już wcześniej. Ale odrzuciłem go ze względu na brak DACa i sporo wyższą cenę. Wybiorę coś z Marantza, Cambridge Audio CXA60, lub Xindak 06.

Mam jeszcze jedno pytanie. Marantz pm6006 kosztuje 1700 - 1800 zł, a Marantz pm7005 2400 - 2500 zł. Czy warto dopłacić do droższego modelu? Czy usłyszę różnicę tych kilkuset złotych w muzyce?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie miałem możliwości bezpośredniego porównania obu wzmacniaczy, słyszałem tylko 6006. Ale branża chyba pisala, że różnica w cenie nie jest warta dopłaty. A odnośnie Cyrusa - teraz jego cena chyba w S4home to 2800 zł. Może ze stówkę jeszcze byś urwał. Moim zdaniem mimo tego, że brak mu DACa to radzę Ci się nad nim zastanowić 🙂. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, A.N. napisał:

Marantz do tych kolumn to chyba najlepsze wyjscie, jak się nie spodoba to Nad 356. Denon i Xindak bym z tej listy skreślił

 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Uwazam, ze warto jesli ma byc to zakup na lata.

Decyzja zapadła. Wybieram Marantz pm7005. W przyszłym tygodniu wypożyczę (zakupię) sprzęt i posłucham jak to u mnie zagra.

Dziękuję wszystkim za dobre rady.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia w Nowym Roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...