Skocz do zawartości

Zestaw gramofonowy do 2500zł


StarHar

Recommended Posts

Witam poszukuje pełnego zestawu gramofonowego w okolicach 2000/2500zł. Jestem zielony w tych sprawach, a chciałbym zacząć moją przygodę bez wtopy.

Zestaw będzie w pokoju 12m2, dlatego nie musi być głośny, zależy mi na jakości dźwięku.

Sprzęt może być używany, ale w miarę możliwości wolałbym nowy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 nie skompletujesz całego zestawu a i z używanym będzie ciężko. 

Używane: Wzmacniacz z pre około 600 zł, gramofon około 600-1000 zł, kolumny i przewody... 1000 zł a i standy 300 zł. 

Nowe: Jeszcze Myjka do płyt 190 zł, waga jubilerska 30-50 zł, koszulki antystatyczne około 40 zł, zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową około 60 zł. 

No jeszcze nowa igła lub wkładka z igłą. Ile? Nowa igła od 60 zł w górę, wkładka z igłą od 150 zł w górę.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc zestaw mam na myśli wszystko co jest potrzebne, łącznie z wzmacniaczem/amplituderem i kolumnami, aby móc słuchać płyt winylowych. Aktualnie nie mam nic.

Nie wymagam sprzętu idealnego, ale chciałbym najlepsze co można znaleźć w tym przedziale.

Dodam że muzyka jakiej słucham to głównie rock przechodzący w metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z dobrym peampem, kolumny i przewody możesz wypożyczyć na odsłuch lub kupić od @Pumpurek

Jako źródło proponuję chromecast audio + dac. Do tego Tidal Master np. Allegro subskrypcja na 3 miesiące na próbę. 

Gramofon od sprzedawcy, który remontuje, odnawia i sprzedaje. Sam od tego człowieka kupowałem drapaka Wega, więc jako fachowca polecam. 

Np. Benytone MP 3200, 779 zł 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-benytone-mp-3200-japan-kmpl-przeglad-8736781247

Albo Wega Jps 350 P, 969 zł 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-wega-jps-350p-sony-ps-3300-japan-8736771712

Napisz pod jaką muzykę ma być zestaw? 

 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dobrze mieć jeszcze alternatywne źródło. Ja mam takie jak: dac + chromecast audio, ale też mam dac + chromecast 3 (przesyła obraz). Z innych źródeł CD odtwarzacz i gramofon. 

Tobie proponowałem chromecast audio, który kosztuje około 100-130 zł i Tidal na 3 miesiące na allegro około 6 zł. I jakiś prosty używany dac 100-300 zł. 

Do odtwarzania muzyki potrzebne

kolumny głośnikowe + wzmacniacz + źródło (gramofon, Tuner, odtwarzacz CD, magnetofon, komputer, streamer np. Chromecast audio + dac, malina + dac. Gdzie źródłem jest dac, natomiast transportem chromecast lub malina. Itp) 

Jeżeli chodzi o metal to temat staje się dość problematyczny. Bardzo trudno jest dobrać sprzęt, by tego rodzaju muzyka, była dobrze i przyjemnie odtwarzana. 

Ja się nie podejmuje. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo Cię rozumiem. Amplituner to najprościej rzecz ujmując to wzmacniacz + radio.

Obecne amplitunery są wyposażone dodatkowo w funkcje sieciowe i jakiś mniej lub bardziej zaawansowany dac, itd, itp. 

Koszt budowy takiego urządzenia jest dużo wyższy niż budowy czystego wzmacniacza. Rozpatrując obydwa urządzenia w tej samej kwocie to gdzieś musiano poczynić oszczędności. Więc dźwiękowo zawsze będzie lepszy wzmacniacz. 

Obecnie każdy wzmacniacz stereo i amplituner stereo ma wejścia liniowe. Są to np. Cd, Tuner, Aux itd. 

CD to gniazdo pod które można podpiąć dowolne urządzenie przesyłające sygnał analogowy. Np. Tuner, dac, przedwzmacniacz gramofonowy i nie koniecznie musi być to Odtwarzacz CD, ale może. Gniazd liniowych można używać dowolnie niezależnie od ich nazwy. 

Wyjątkiem jest gniazdo phono. Tu tylko wyłącznie podpinamy gramofon, który nie ma wbudowanego przedwzmacniacza. 

Gramofony z przedwzmacniaczem podpinamy pod dowolne gniazdo liniowe, o których mowa była wcześniej, ale już nie pod gniazdo phono. 

Obecnie produkowane amplitunery maja wbudowane daci. Czyli przetworniki cyfrowo/analogowe. DAC - DIGITAL ANALOG CONVERTER. Czyli urządzenie, które przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy. 

Wiele współcześnie produkowanych wzmacniaczy również wyposażono w daci. Ale nie wszystkie. 

Rodzaje połączeń cyfrowych. Są to najczęściej światło - przewód optyczny i prąd - przewód koaksjalny, wygląda jak przewód analogowy RCA(czincz), ale jest pojedynczy oraz inaczej zbudowany. Przewód USB zazwyczaj typ A/B. W przewodzie USB wtyki wyglądają jak w przewodach do połączenia drukarek komputerowych. 

Przewody analogowe. Najczęściej 2x RCA - 2x RCA (czincz) oraz mini jack - 2x RCA. Te drugie nie stosuje się za często w audio ze względu na gorszą jakość dźwięku. 

Są też przewody zbalansowane o których nie będę teraz pisał. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbroj się w cierpliwość. Po nowym roku zapewne wpadną jeszcze jakieś propozycje. Kilka dni. W audio nerwowe ruchy są nie wskazane. 🤣😂

Nie napisałeś w swoim profilu, gdzie mieszkasz

Być może Tomek @tomek4446 z wyborem jakiegoś wzmacniacza z preampem gramofonowym pomoże? I kolumny. Pod metal.

Dobrze by było by @mordor12  się w kwestii metalu zabrał głos.

Razem możemy jakoś to ogarniemy. Za 2500 zł to będzie bardzo ciężko. Z czegoś byłoby dobrze byś zrezygnował. Albo dołożył tak do 3500 - 4000 zł. Inne wyjście to kupić cześć gratów, a za miesiąc 2 lub 3 dobierać na resztę. 

Zmiana koncepcji:  Moja propozycja jest taka. Odkładamy zakup gramofonu na później. Na już wzmacniacz i kolumny + chromecast audio + tani dac. Czyli około za około 500 zł  dac + chromecast audio. 

Za resztę 2000 zł kolumny + wzmacniacz. 

Na gramofon, ewentualny przedwzmacniacz i niezbędne gadżety się nie wyrobimy. Co Ty na to? 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gramofonem i preampem można poczekać. Wolałbym nie przekroczyć 3000zł za cały zestaw.
Zastanawia mnie czy chromecaster + DAC są niezbędne skoro da się podłączyć AUX bezpośrednio do wzmacniacza?
Dodam że mieszkam na górnym śląsku.
Myślałem o głośnikach Klipsch i jakimś wzmacniaczu stereo do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...