Skocz do zawartości

Sprzęt audio - pomoc w kupnie


Mecenass

Recommended Posts

Witam. Przejdę od razu do rzeczy. 

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś w miarę dobrego sprzętu grającego. 

Przeznaczenie to na ten moment ze wskazaniem na muzykę. Myślałem nad sprzętem jakimś stereo z amplitunerem. Lubię jak taki sprzęt się ładnie prezentuje. Jest chodzi o jakieś wymagania dźwiękowe to tylko tyle żeby był w miarę czysty dźwięk z dobrym basem. No i żeby głośno grało :D chciałbym żeby to było rozwiązanie takie bardziej przyszłościowe, ponieważ nie chciałbym np. po przeprowadzce czy zmianie chociażby pokoju na większy kupować nowego sprzętu.

Budżet taki max to gdzieś 3,5tys. Ludzie kupują za 2tys. i się cieszą że mają super sprzęt także może dla mnie też coś się znajdzie. Jesli mislbym dołożyć przykładowo 100zl to się nie ma nad czym zastanawiać. Nie chcę potem żałować że byłem zbyt chciwy i się męczyć ze sprzętem. 

Teraz pytanie do Was - co kupić? 

Dziękuję za wszelkie porady. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecenass napisał:

Przejdę od razu do rzeczy. 

 

4 godziny temu, Mecenass napisał:

Przeznaczenie to na ten moment ze wskazaniem na muzykę. Myślałem nad sprzętem jakimś stereo z amplitunerem.

Ja też przejdę do rzeczy :) 

- co to znaczy teraz do muzyki , a potem ?

- budżet 3,5 tys. na co ?  / wzmacniacz, kolumny , źródło /

- jaka kubatura pomieszczenia obecnego , jaka będzie w tym docelowym  ?

- pojęcie " ładnie prezentuje " jest względne ,a gusta estetyczne różne / dla jednych Cyrus - bez obrazy :) , jest szczytem wysublimowanego piękna , dla innych w Tenorze jest użyte za dużo drewna , jeszcze inni twierdzą , że Dan D'Agostino wygląda jak metalowa puszka ze wskaźnikiem od woltomierza/ co więc masz na myśli?

- sprzęt nowy czy używany ?

- jakie będzie źródło ? / CD , gramofon,magnetofon, laptop, streamer, tuner/

Po prostu potrzebne jest trochę więcej danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

- co to znaczy teraz do muzyki , a potem ?

- budżet 3,5 tys. na co ?  / wzmacniacz, kolumny , źródło /

- jaka kubatura pomieszczenia obecnego , jaka będzie w tym docelowym  ?

- pojęcie " ładnie prezentuje " jest względne ,a gusta estetyczne różne

- sprzęt nowy czy używany ?

- jakie będzie źródło ? / CD , gramofon,magnetofon, laptop, streamer, tuner/

Teraz głównie muzyka. Z czasem na pewno chciałbym wykorzystać sprzęt do oglądania filmów. 

Na kolumny i wzmacniacz. Źródłem docelowym ma być telefon i laptop. 

Pokój obecnie ma jakieś 12mkw. Drzwi x2, okno x1. W przyszłości około 30mkw.

Może trochę wyskoczyłem z tym wyglądem ale chodziło mi o to że podoba mi się jak taki sprzęt stoi w pokoju. Nie zgodziłbym się chyba tylko na biały kolor. A reszta bez znaczenia. 

Wolałbym nowy... aczkolwiek używanym w bdb stanie nie pogardze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mecenass napisał:

Teraz głównie muzyka. Z czasem na pewno chciałbym wykorzystać sprzęt do oglądania filmów. 

TV i muzyka to dwa różne światy , o ile można bez problemu pogodzić stereo i film tak już KD i muzykę ciężej. Budżet który masz sugeruje raczej stereo i to używane. W kwocie 3,5 k. jeżeli chodzi o amplituner KD, to możesz nabyć takowy sztuk jeden i to ze średniej półki , na kolumny niestety braknie, a powinieneś mieć ich min. 5 szt. + sub . czyli dysponować dodatkowo kwotą ok. 7k. zł. To tyle jeżeli chodzi o kino. Ale skupmy się na muzyce , potrzebny Ci wzmacniacz , kolumny i streamer więc :

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-cyrus-two-komis-myslenice-7413625118

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-pioneer-a-a6-j-komis-myslenice-8604923768

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-onkyo-a-9711-komis-myslenice-8455632688

https://allegro.pl/oferta/nad-c-326-bee-super-stan-gwarancja-8793259155

+ kolumny monitory ze względu na obecny metraż pomieszczenia:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-spendor-25-1-komis-myslenice-7682467240

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-jbl-l50-komis-myslenice-8749512138

+ Raspberry Pi 4 z Allo Boss lub Chromecast

Ogólnie to zadzwoń do komisu w Myślenicach .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Na taki metraż wystarczającym rozwiązaniem będą urządzenia typu all in one np. Pioneer XC-HM86D + Heco Aurora 300, lub jakieś inne wybrane kolumny. Sprzęt masz tak wyposażony że niczego nie powinno ci zabraknąć łącznie z możliwością podłączenia subwoofera i TV.

Witam, mam pytanie odnośnie doboru sprzętu. Aktualnie posiadam zestaw stereo Yamaha MCR 840 z fabrycznymi kolumnami yamaha. Zestaw gra w salonie 30m i daje radę.. CHcialbym jednak moje doznania dźwiękowe poprawić i moje pytanie brzmi: czy ten amplituner uciagnie kolumny np: Heco Aurora 700  ?? Ewentualnie inne polecane? 

P. S. Czytałam o zestawach Heco Aurora 700 + amplituner Yamaha 602 ala w chwili obecnej nie posiadam tyle pieniędzy..... 

Proszę o poradę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Na taki metraż wystarczającym rozwiązaniem będą urządzenia typu all in one np. Pioneer XC-HM86D + Heco Aurora 300, lub jakieś inne wybrane kolumny. Sprzęt masz tak wyposażony że niczego nie powinno ci zabraknąć łącznie z możliwością podłączenia subwoofera i TV.

Witam, mam pytanie odnośnie doboru sprzętu. Aktualnie posiadam zestaw stereo Yamaha MCR 840 z fabrycznymi kolumnami yamaha. Zestaw gra w salonie 30m i daje radę.. CHcialbym jednak moje doznania dźwiękowe poprawić i moje pytanie brzmi: czy ten amplituner uciagnie kolumny np: Heco Aurora 700  ?? Ewentualnie inne polecane? 

P. S. Czytałam o zestawach Heco Aurora 700 + amplituner Yamaha 602 ala w chwili obecnej nie posiadam tyle pieniędzy..... 

Proszę o poradę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te mini stacyjki nie będą się nadawać później do 30 metrów. 

Kiedy się będziesz przeprowadzał?

Pioneer sxn30ae tak ale nie z tymi zeusami. Proszę cię!

Melodika bl40mkIII mniejsza a zagra o klasę lepiej. Chyba zresztą wszystko w tym budżecie.

Alternatywa to mięsiste mocne i mimo wszystko lepsze granie od tonsila Yamaha 602 z magnat supreme 1002.

Z tym że przy obecnym pomieszczeniu to zadusisz się basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Kiedy się będziesz przeprowadzał?

Pioneer sxn30ae tak ale nie z tymi zeusami. Proszę cię!

Melodika bl40mkIII mniejsza a zagra o klasę lepiej. Chyba zresztą wszystko w tym budżecie.

Alternatywa to mięsiste mocne i mimo wszystko lepsze granie od tonsila Yamaha 602 z magnat supreme 1002.

Z tym że przy obecnym pomieszczeniu to zadusisz się basem.

Myślę że w drugiej połowie nowego roku. 

Znalazłem tylko taka propozycje. Nie znam się na tyle by stwierdzić czy to dobry zestaw czy nie. 

Okej, Tylko czy ten bas o którym mówisz będzie uciążliwy? Bo z Twojej wypowiedzi tak wnioskuję  Lubię dobry bas tylko nie wiem czy ten zestaw zapewni mi czyste brzmienie z dobrym basem. No i poziom głosu jest dla mnie równie ważny bo lubię głośna muzykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitarne to do kina. Zdecyduj czy kino domowe, czy stereo. 

Filmy oglądam w stereo. Jest bardzo dobrze. U mnie zdecydowanie 90 % muzyka. 

Do amplitunera stereo można dołożyć subwoofer. Jak za mało niskich. Ja nie mam, bo nie potrzebuję. Poza tym mam wzmacniacz. Kiedyś  chciałem amplituner stereo, ale skutecznie naprostowali mnie na forum. 😂 Dla mnie zawsze dźwięk był na 1 miejscu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 1Ender napisał:

Satelitarne to do kina. Zdecyduj czy kino domowe, czy stereo. 

Filmy oglądam w stereo. Jest bardzo dobrze. U mnie zdecydowanie 90 % muzyka. 

Do amplitunera stereo można dołożyć subwoofer. Jak za mało niskich. Ja nie mam, bo nie potrzebuję. Poza tym mam wzmacniacz. Kiedyś  chciałem amplituner stereo, ale skutecznie naprostowali mnie na forum. 😂 Dla mnie zawsze dźwięk był na 1 miejscu. 

Pozdrawiam 

Podpisuje się pod tym obiema rękami. Kino w stereo brzmi wystarczająco dobrze odwrotnie niz muzyka w ampli AV

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 08:27, S4Home napisał:

Nie, pytałeś o stereo więc późniejszych satelit czy kolumny centralnej nie podłączysz.

I do Melodiki to polecam właśnie Yamahe bardziej niż Pioneera.

Pozdrawiam i zapraszam

 

Wnioskuję z tego, że jeśli kupię teraz zestaw:

Yamaha R-N602 + (2szt.)Melodika BL40 MK3

To w przyszłości nie będę mógł dołożyć żadnego dodatkowego głośnika? 

Sprawdziłem Twoją stronę i brak tych głośników w asortymencie. 

 

Edit. Czy ten amplituner w pełni wykorzysta moc głośników? 

Edytowano przez Mecenass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie podłączysz później żadnych dodatkowych kolumn.

Tak, moc będzie wystarczająca i to zestawienie do siebie pasuje.

Wiem, strona jest do wymiany od dwóch lat. Kiedy pytań o jakiś update słyszę cierpliwości. Kiedyś jak miałem większe możliwości w S4 to mogłem w tym podziałać i już by dawno było. Teraz jest jak jest.

Oferta jest znacznie szersza niż ta co na stronie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę odkopię. 

Byłem na odsłuchu w/w zestawu i mam pytanie. 

Jestem ogólnie mega zadowolony, mimo przekroczenia założonego budżetu, aczkolwiek nurtuje mnie jedno ALE. 

Pomieszczenie miało mniej więcej 16m kw. Ale nie przekonała mnie zbytnio głośność tego zestawu. Miły Pan włączył muzykę przez bluetooth i ustawił ampka na 80%mocy (mówił żeby nie uszkodzić sprzętu). Dźwięki i bass mnie zadowoliły aczkolwiek ta głośność. 

Czy po podłączeniu tego zestawu np do laptopa kablem zapewni większą głośność? Działa to tak że bezprzewodowo jest automatycznie ciszej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź wzmacniacz Yamaha as701. As 700 wcześniejsza generacja można już kupić za 800 zł. Do tego dac Nostromo Wolf 2 za około 1000 zł nowy i będziesz mieć dużo lepszy sprzęt niż Yamaha rn 803. Do tego chromecast audio. +kolumny i masz sprzęt wypas. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...