Skocz do zawartości

Indiana Tesi 561 + jaki ampli/wzmaniacz


viveda

Recommended Posts

Cześć,

W związku z magicznym okresem świątecznym :D stałem się posiadaczem kolumn Indiana Tesi 561. 

Miałem okazję słyszeć jak grają z Yamaha N602. Do tej pory, nigdy nie słuchałem sprzętu z podobnej półki cenowej. Muszę uczciwie przyznać, że jakość dźwięku sprawiała mnóstwo radości z odsłuchów, np. w „In the air tonight” Phila Collinsa po raz pierwszy usłyszałem perkusję w taki sposób. Lubiłem „magic break” od zawsze ale czułem niedosyt i pewne rozczarowanie ze tak to brzmi, a przy 561 i N602 pojawił się uśmiech i satysfakcja.  

 

Wspomniana Yamaha, rozpieszcza ilością opcji. Integracja z Tidalem, Airplay na co dzień wydaje się przydatna. Ale z drugiej strony już wiem, że ulubione albumy chciałbym słuchać z czarnych płyt.

Mój dylemat wygląda następująco. Posiadam kolumny Tesi 561 i potrzebuje do nich amplituner bądź wzmacniacz i streamer. Do wydania mam 4000 zł.  

Mógłbym nie kombinować i kupić N602, ale oczywiście rodzi się pragnienie żeby wycisnąć z Tesi coś więcej. Dlatego chodzi mi po głowie starszy brat Yamaha N803. Mógłbym pójść krok dalej i wybrać NAD 368. Jak rozumiem w opcji bez dodatków posiada on obsługę Chromecast. Tylko czy to ma sens przy moich kolumnach. Ostatnia z opcji jakie widzę, to wzmacniacz plus streamer WXAD10. Podoba mi się koncepcja, że w momencie gdy np. Airplay czy Tidal zostanie zastąpiony czymś innym bądź w ogóle zniknie, wymienić będę musiał tylko streamer. W tym wariancie, rodzi się pytanie jaki wzmacniacz. Nie znalazłem wielu informacji z czym warto parować Tesi 561.

Tak o to wyglądają moje rozterki. Z racji braku doświadczenia nie jestem w stanie określić dalszych kroków, dlatego zwracam się z prośba do Was o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Jak dla mnie nad 368 to trochę wyższa półka jak do tych kolumn oczywiście zagrają lepiej niż przykładowo z Yamaha 803 natomiast funkcjonalnie będzie ograniczona bez modułu bluos. 

Racja, pomyliłem C368 z innym modelem.

 

Q21, dzięki za odpowiedź, zainteresowałeś mnie tym Audiolabem :)

Czyli do grania w tle, mógłbym używać wbudowany moduł bluetooth, a do słuchania źródło w postaci gramofonu lub w przyszłości streamer WXAD10.

Czy może słyszałeś jak Audiolab gra z posiadanymi przeze mnie kolumnami ? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000A przetestuje na pewno. Spotkałem się jednak  z opiniami, że gra on poprawnie, ale bez emocji. 

Dlatego, rozglądam się dalej.  Mógłbym zamówić dwa wzmacniacze i je porównać.

Moją uwagę przykuł CXA61. Jest droższy i dodatkowo musiałbym dokupić przedwzmacniacz gramofonowy. 

Czy miał ktoś okazję porównać Audiolab 6000A z CXA61 ? Czy warto dopłacić do Cambridge?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...