Skocz do zawartości

jak to podłączyć


mm85

Recommended Posts

Witam. Chcę podłączyć zestaw głośników 5.1 do komputera i telewizora jednocześnie (a także do konsoli PS2, ale czy to konieczne tego nie wiem).
Sytuacja przedstawia sie tak:

Głośniki 5.1, 3 x wtyki mini jack (przód, tył, środek)
Komp, 3 x gniazda mini jack (j/w)
Telewizor, AUDIO OUT, 2 x RCA gniazdo (lewy, prawy) lub gniazdo słuchawkowe mini jack
Konsola, 2 x RCA wtyki

Ja to widze w taki sposób, żeby podłączyć tv + komputer potrzebuje 3 rozdzielaczy mini jack gniazdo - 2 wtyki.
Mamy 2 x 3 wtyki mini jack, jedną "trójkę" podłączam do komputera a drugą do przejściówki 3 gniazda mini jack - 2 gniazda rca.
Teraz mamy 2 gniazda rca na przejściówce i 2 gniazda rca w telewizorze, potrzebuje więc drugiej przejściówki 2 wtyki rca - 2 wtyki rca.

Problem w tym ze to troche duzo przejsciowek do kupienia.
A jesli chodzi o konsole PS2 to sprawa wyglada tak. Dzwiek w TV jest miernej jakości i podłączając glosniki przez wyjcie sluchawkowe dzwiek byl dalej jak ze starego "radia". Czy to samo bedzie sie dzialo przy wyjściu AUDIO 2 x RCA? Jesli tak, to wypadaloby kupic jakis profesjanalny rozdzielacz, ale nie wiem czy w cos takiego mozna sie zaopatrzyc, ewentualnie wzmacniacz, ale czy jest sens?

Staralem sie opisac problem najdokladniej jak moglem, jesli cos jest niezrozumiale to postaram sie wytlumaczyc raz jeszcze.
Prosze o pomoc i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...